Verslag ledenraadvergadering d.d. 26 januari 2006 1) Actiepunten Tekst van het clublied weer op scorebord. De tekst zal zondag 29 januari 2006 weer zijn te lezen bij de wed strijd tegen FC Utrecht en staat ook op het blad met opstellingen. 2) Mededelingen bestuur/directie Maarten Fontein zegt zijn eerste twee maanden als algemeen directeur als zeer stimulerend te hebben ervaren. Hij heeft zich vooral bezig gehouden met gesprekken binnen alle geledingen van Ajax.Aan de doelstelling om tot beter voetbal te komen, ieder jaar mee te doen om het kampioenschap en deelname aan de UEFA Champions League zitten financiële consequenties. In april/mei zal de directie dienaangaande een voorstel indienen bij de RvC; Het nieuwe organigram laat de taakverdeling zien van de drie directieleden; Er wordt opgemerkt dat de indruk bestaat dat bij Ajax te weinig mensen afgerekend worden op hun resultaten. Men vindt dat daar best wat steviger mee mag worden omgegaan. De voorzitter ant woordt dat waar nodig actie zal worden ondernomen dat we de Ajax-cultuur wel moeten behouden, maar die mag ons niet in een wurggreep houden; Op een vraag naar de eindverantwoordelijkheid voor de aankoop van spelers wordt medegedeeld dat er sprake is van een drie hoofdige leiding waarbij beslissingen worden genomen op basis van unanimiteit. Zolang die er niet is, vindt er geen besluitvorming plaats; Het bestuur heeft kennis gemaakt met de nieuwe voorzitter van de SVA, Daniël Dekker en zijn collega's. Het gesprek verliep zeer positief en de voorzitter heeft gevraagd om medewerking om Ajax te helpen het tij te doen keren en vooral positief naar buiten te komen; Het probleem met de NS over het vervoer van supporters naar Rotterdam voor de wedstrijd tegen Feyenoord is opgelost. Naar de uitwedstrijd tegen Heracles mogen geen supporters mee; Op een vraag naar de aansprakelijkheid voor de kosten die door vernielingen van Ajax-supporters bij Utrecht zijn aangericht deelt de voorzitter mede dat Ajax daar helaas voor moet opdraaien, dit volgens de afspraken binnen de KNVB; John Jaakke laat weten dat binnenkort het structurele overleg wordt hervat met PSV en Feyenoord; Samen met nog een aantal vertegenwoordigers van buitenlandse clubs is hij bij de voorzitter van de FIFA, de heer Sepp Blatter op bezoek geweest om onder andere te praten over de vergoedingen aan clubs voor het afstaan van spelers aan nationale elftallen. Op dit moment is de bereidheid van vele bonden beneden peil; De voorzitter meldt dat de commissie Van Zoest (ledenbeleid) criteria heeft voorgesteld voor personen die lid zouden kunnen worden van Ajax; De voorzitter licht de schikking toe die Ajax heeft getroffen met het Openbaar Ministerie over de transfers Arveladze en Laudrup. In dat verband werden de strafzaken tegen de heren Van Os en Oldenhof geseponeerd.Wat rest is de beroepsprocedure bij het Gerechtshof in Amsterdam over het verschil van mening tussen Ajax en de Belastingdienst met betrekking tot twee naheffingsaan slagen loonbelasting. 3) W.v.t.k.k./Rondvraag Naar aanleiding van een opmerking dat de uitzendingen van Versatel zeer teleurstellend zijn, deelt Maarten Fontein mede dat er binnenkort een evaluatie met alle clubs uit de eredivisie en Versatel zal plaatsvin den. Vervolgens richt John Jaakke zich met woorden van dank tot Joop Leeuwendaal die in december niet is herkozen in de ledenraad en die gelukkig weer hersteld is van een vervelend ongeluk.Als dank voor zijn jaren lidmaatschap van de ledenraad nodigt het bestuur Joop uit voor de wedstrijd tegen Inter in Milaan. 4) Inleiding technische directeur Martin van Geel Martin van Geel begint zijn presentatie met de opmerking dat hij zich inmiddels zeer thuis voelt bij de club.Algemeen gesproken vindt hij dat het in de organisatie op vele plaatsen ontbreekt aan professionalisme. Er zal hard gewerkt moeten worden om Ajax in alle opzichten naar een hoger niveau te brengen. Dat dient te beginnen aan de top waar in ieder geval directie en RvC over beleid en visie op één lijn zitten. Hij stelt dat succes voor 80% is te managen en voor 20% op toeval berust. Het is van belang onder alle omstandigheden consequent, dui delijk, open en eerlijk te zijn. Martin van Geel zegt intensief bezig te zijn met de selectie voor het volgende seizoen waarbij er meer balans moet komen tussen jonge en oudere spelers. Ten aanzien van de jeugdopleiding zegt Martin van Geel dat alle ele menten voor succes aanwezig zijn, maar dat de organisatie soms te vrijblijvend en onduidelijk is. Desondanks was het rendement in de afgelopen jaren uitstekend. Ten aanzien van de scouting zijn de prioriteiten dat er eerst naar de eigen opleiding wordt gekeken, daarna in eigen land en vervolgens over de grenzen. Ook bij de medische staf wordt gewerkt aan een grotere duidelijkheid over de taakverdeling en een betere communicatie. 6 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 6