'Je moet wel lef hebben' Historie op de Toekomst Keeperstrainer Jan Splinter: 1/ eepers zijn gek. Dat moet 1^. wel, als je er lol in hebt van dichtbij keihard geschoten ballen met je lijf tegen te willen hou den.' Dat zegt Jan Splinter in zijn eerste jaar als keeperstrainer van onze jeugd.Wie is hij? Zelf keepte Jan Splinter (40) voor UVS,VV Leiden en FC Lisse.'Met m'n 1 meter 78 was ik veel te klein om een goede keeper te zijn. Bovendien: ik kon niet goed voetballen. Dus zeiden ze:'ga jij maar op doel staan.' Hij volgde cursussen bij Frans Hoek en Wil Coort.'Ik werd keeperstrainer bij de afde ling West 2 van de KNVB, daarna werd ik assistant-coach van het team van onder 14 en uiteinde lijk de keeperstrainer van het nationale meisjesteam van onder 17 en l9.Vorig seizoen was ik verbonden aan de jeugdopleiding van FC Haarlem en liep ik stage bij Fred Grim. Zodoende kwam Ajax in beeld.' Stekelenburgjes Splinter traint alle keepers van de gehele jeugdopleiding. Dus van de F-jes tot en met Jong Ajax. Dat zijn zo'n 23 keepers. Daarnaast is hij door Ajax gede tacheerd bij Haarlem om de kee pers van het eerste elftal te trai- nen.'Bij de F-jes tot en met de E2 gaat het om het aanleren van basistechnieken' legt Splinter uit. 'In spelvorm leer ik ze hoe ach ter de bal te komen, de handen goed te gebruiken en positie te kiezen.Vanaf de El train ik ze op hoge ballen, spelsituaties te door gronden en geleidelijk komt er steeds meer bij, zoals links en rechts kunnen schieten. Hoe zet je je verdediging neer bij vrije trappen, voorzetten en corners.' Maarten Stekelenburg is in zijn ogen het voorbeeld van de ideale keeper. En hij ziet ook nu al jon getjes die het in zich hebben: 'Stekelenburgjes' te worden. Ze wijken af, zijn 'gek', vooral omdat ze lef hebben. Klaas Vos Voordat de Toekomst van een korte winterslaap kon gaan genieten werden er op de don derdag voor de kerst de laatste trainingen afgewerkt. Op die dag vindt normaal gesproken ook altijd traditioneel de kerstborrel plaats. Dit jaar werd deze traditie een dag naar voren geschoven vanwege het bekerduel van ons eerste elftal in en tegen Eindho- ven.Vervolgens vertrokken trai ners, teammanagers en scouting massaal naar de wintersport om op 8 januari weer fris en vrolijk aan de tweede helft van het sei zoen te beginnen. Grote schoonmaak Toch bleef ons sportcomplex niet helemaal zielig en alleen achter. Het fort werd door directie en medewerkers van de afdeling faci litaire zaken bewaakt. Er stonden nogal wat zaken op stapel die er voor moesten zorgen dat het restaurant er op 8 januari 2006 bij de nieuwjaarsreceptie weer op en top uit zou zien. Zo kregen de vloeren van het restaurant, de bestuurskamer en de gangen naar de kantoren en lokalen hun half jaarlijkse opknapbeurt door de mensen van schoonmaakbedrijf en sponsor CSU. Vitrines Maar er was meer te doen. Onze algemeen directeur Maarten Fon tein en Thijs Lindeman namens het Ajax Erfgoed Comité hadden het idee geopperd een aantal vitrines in het restaurant te plaat sen om een deel van onze histo rie aan gewonnen bekers, beelden en andere prijzen een mooie plaats te geven en dat het ook voor iedereen toegankelijk zou zijn, om het te kunnen bewonde ren. Samen met Carel Beren- schot,Theo de Groot en onder getekende werd gekozen voor vier vitrines in het midden van het restaurant. Op donderdag 5 januari werden de vitrines geplaatst en twee dagen later, op zaterdag, gevuld met mooie tro feeën zodat alle aanwezigen op de nieuwjaarsreceptie op zondag 8 januari als eersten van de prachtige vitrines en de schitte rende inhoud konden genieten. En nu natuurlijk ook door alle bezoekers van de Toekomst! Gerard Holsheimer AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 006 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 5