Verslag ledenraadvergadering d.d. 12 december 2005 1) Actiepunten Voortgang klankbordgroep 'Joodse Identiteit'. Het plan staat even in de koelkast vanwege de huidige resultaten met de supporters en in afwachting van een kostenbegroting; Beleid media-optreden bestuur/directie. Dit zal eerst worden besproken tussen directie en RvC. 2) Mededelingen bestuur/directie Technische zaken Het nieuwe bestuurslid Hennie Henrichs heeft na zijn benoeming op 4 november 2005 ter oriëntatie een aantal gesprekken gevoerd met de technisch directeur, staf eerste elftal, jeugdcoördinatoren, staf scouting en hoofd opleiding; Met betrekking tot de contracten van het 1e elftal merkt hij op dat er te weinig evenwicht is in de termijnen waarop deze aflopen. Vier spelers hebben aangegeven in 2006 onze club te gaan verlaten te weten Maxwell, Pienaar,Trabelsi en De Jong.Van de vijf spelers wier contract afloopt in 2007 hebben Sneijder (2009) en Vermae- len (2010) inmiddels hun verbintenis verlengd. Met de overige drie zal nog worden gesproken; Michael Krohn-Delhi is transfervrij overgenomen van RKC en is vastgelegd tot 2009; Om de situatie van transfervrij vertrek in de toekomst zo veel mogelijk te voorkomen zal Ajax van iedere speler anderhalf jaar voor de afloop van het contract willen weten of hij zijn contract wil verlengen; De coach is vrij om al dan niet spelers op te stellen, ook zij die aan het einde van het seizoen zullen gaan vertrekken; Indien een speler niet wil bijtekenen zal er voor zijn positie in het elftal vervanging gezocht worden waarmee hij de concurrentie aan zal moeten gaan; Op een vraag of Ajax wel in staat is een speler van buiten in ons systeem te laten functioneren, met name op de spitspositie, ant woordt Hennie Henrichs dat er gekeken wordt naar spitsen die kunnen spelen in zowel een 4/3/3 - als een 4/4/2-systeem; Er is een gesprek geweest met Johan Cruijff om de basis te leggen voor een klankbord-functie. Daarbij is wederzijds vastgesteld dat vanzelfsprekend niet alle adviezen zonder meer kunnen worden overgenomen. 3) Samenstelling bestuur De voorzitter zegt met de ledenraad te willen overleggen over de invulling van de vacature van bestuurslid financiële zaken, die is ont staan door het aangekondigde aftreden van Hein Blocks. De leden raad gaat desgevraagd akkoord om dit te doen in afwijking van de sta tutaire procedure, die voorschrijft dat de gegevens van de kandidaat een week tevoren aan de LR zijn voorgelegd. Op verzoek van de voorzitter geeft Uri Coronel als voorzitter van de selectiecommissie een toelichting op de voordracht van de heer Joop Th. M. Saan, (47), werkzaam als algemeen directeur van Koninklijke Saan B.V. in Diemen. Volgens afspraak is eerst gezocht in de ledenraad, daarna in het leden bestand en vervolgens in aan Ajax verbonden organisaties, zoals bij voorbeeld de ABA. Hein Blocks deelt mede dat hij Joop Saan al vele jaren kent en dat hij de kandidatuur van harte ondersteunt. Daarna geeft Joop Saan een korte persoonlijke introductie en hij beantwoordt enige vragen vanuit de ledenraad over zijn kijk op de bestuursfunctie. De voorzitter vraagt daarna of de ledenraad bereid is tot stemming over te gaan, ondanks dat de termijnen niet in acht zijn genomen. Met handopsteken zijn 18 leden voor en 2 leden tegen. Vervolgens wordt schriftelijk gestemd over het voorstel om Joop Saan als bestuurslid financiële zaken te benoemen. Het voorstel wordt una niem aangenomen. W.v.t.k.k./Rondvraag Er wordt gevraagd of bij de wedstrijden de tekst van het clublied weer op het scorebord kan verschijnen; John Jaakke geeft een korte toelichting over de in de ogen van enige leden wat negatieve uitspraken over de ledenraad in een interview in het Parool. Hij heeft na de aandeelhoudersvergadering van Ajax informeel met een aantal journalisten gesproken en toen gezegd dat de macht van de ledenraad in de media sterk wordt overdreven. Bij allerlei belangrijke beslissingen is de ledenraad nu eenmaal niet direct betrokken. Hij staat nog steeds achter dat standpunt en betreurt dat, zoals niet ongebruikelijk, de weergave in de krant aanzienlijk negatiever was dan bedoeld; Vervolgens richt de voorzitter van de ledenraad het woord tot Hein Blocks die hij veel dank brengt voor het vele werk dat hij in de laatste vijf jaar voor Ajax heeft verricht. De ledenraad onder schrijft deze dank met een langdurig applaus. 4 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 4