Toen en nu.... I WIE IS WIE? Stefan Kovacs werden in ontvangst genomen door Ruud Krol en Gerrie Mühren. De wedstrijd tegen de Tsjechen verliep voor onze ploeg qua resultaat zeer voorspoedig.Twee doelpunten van Nigel de Jong brachten Ajax bij de laatste zestien clubs in de UEFA Champions League.Vooral zijn eerste doelpunt werd Over smaak valt nooit te twisten. De een vindt het heerlijk om vele jaren terug te gaan in de historie van Ajax en te genieten van de tijden van wel eer. De ander vindt het allemaal wat achter haalde romantiek.Wie over een computer beschikt en nog eens wil nazien hoe het er bij Ajax 25 jaar geleden uitzag zou eens contact moeten zoeken met de website www.degoeieouwetijd.nl. Het opvallende daarbij is dat we veel namen van Ajax-mensen in bijvoorbeeld wedstrijdverslagen tegenkomen die nu, 25 jaar later, nog steeds actief zijn voor de club. In de bijdrage van de vorige maand ging het dus over novem ber 1980. Martin Wiggemansen, nu teammanager van de E2, speelde toen in Jong Ajax en scoorde 0-2 in de altijd lastige wedstrijd tegen Jong FC Den Haag. Natuurlijk komen ook de ama teurs aan bod. Zo miste Ron Oudendijk (ledenraad) voor Ajax 3 een penalty tegen SDW2 maar hij besliste de wedstrijd wel, door uit een pass van Hennie Henrichs (bestuurslid) de aanval doeltreffend af te ronden. Dit tot grote vreugde van onder meer Mark Vrolijk (lid Bordjesclub), Willem Stuut (voormalig team manager) en Joop van Nielen (teammanager D1). Fluwelen pass De amateurs van Ajax 4 speelde in die tijd een keer tegen RKAVIC 3 uit Amstelveen. Huidig ledenraadslid Rob Ombre speelde toen een van zijn betere wedstrijden door een prima pass te geven aan Nol Boer- koel (teammanager Veteranen) waardoor de eindstand op 2-0 werd gebracht. Joop Leeuwendaal (teamma nager F1) gaf in een wedstrijd tegen het altijd lastige Saestum 2 nog een perfecte diepte pass aan Ed Lefeber (adjunct directeur beleidszaken) die daardoor de score kon openen.Thuis tegen SEC 2 liep het ook al voorspoe dig dankzij Bas Aertsen (leden raad) op aangeven van al weer Ed Lefeber. Ajax 5 staat in de historie bekend als het team dat elk jaar kampioen werd.Vaste prik, Ajax 5, kampioen. Hoe kan het ook anders met spelers als de gebroeders Grootenboer. In november 1980 was Frans (teammanager Zaterdag 3) in staat tegen ADO '20 van twintig meter een schot af te geven dat via de paal in het doel belandde. Op aangeven van Rolf (teamma nager Al) werd het 1-1. Uiteindelijk won Ajax 5 deze wedstrijd met 2-4, mede dankzij prima combinatiespel tussen beide broers. Uit tegen DRC 2 was het alweer Frans Grooten- boer die kon scoren uit een flu welen pass van Cees Boot (trai ner van de zaterdag 2 en 3). Een leuke site voor de echte lief hebber! Gerard Holsheimer "m. Naam: Peter van der Hengst Leeftijd: 46 jaar Beroep: jeugdtrainer/verzekeringsadviseur Bij Ajax: 1968 Hoe is je sportieve carrière verlopen? Tussen m'n 10de en 19e jaar heb ik de Ajax-school doorlopen. Op m'n 17de jaar kreeg ik een prof contract bij Ajax. Daarna eerst verhuurt en na een paar maanden verkocht aan PEC Zwolle en daar tot m'n 26ste gevoetbald. Daarna nog een paar jaar bij AZ gespeeld. Wat zijn de hoogte- en dieptepunten geweest? Mooi is, dat ik de eeuw ige topscorer van PEC Zwolle ben. Dieptepunt was in 1983 toen ik mijn voorste kruisband afscheurde en 5 jaar later werd afgekeurd voor het betaalde voetbal. En nu jeugdtrainer van de E3. Ja, maar vorig jaar was ik ook al betrok ken bij de jeugdopleiding als teammanager van de E2 en trainers Simon Tahamata en Arnold Mühren. Leuk, die E3? Absoluut. Het zijn allemaal jongetjes onder de tien jaar en grotendeels nieuw bij Ajax. Het is wel zeer intensief en het vergt veel geduld en aandacht.We proberen de jongetjes voetbaltechniek, beleving en voetbalplezier en de Ajax-cultuur bij te brengen. Wat zijn je ervaringen tot nu toe? Kinderen zijn mondiger en makke lijker geworden. Je hebt ook te maken met Ramadan. Daar weten wij goed mee om te gaan.We zijn ook het aanspreekpunt voor bij voorbeeld ouders. Welke rol spelen ouders? Ouders zijn heel belangrijk. In gezinsver band moeten zij een verlengstuk van de trainer zijn. Zij dienen de in samenspraak gemaakte afspraken te controleren op bijvoorbeeld het onderdeel discipline: op tijd komen, zelf de voetbaltas inpak ken/dragen en voetbalschoenen schoonmaken. Heb je nog tijd voor hobby's? Niet veel. Naast het trainen werk ik 36 uur per week als verzekeringadviseur met Dick Schoenaker als collega. Samen spelen wij bij Lucky Ajax. Echt leuk. Wie wil je uitnodigen voor de volgende "Wie is wie'en waarom? Ruud Haarms, de teammanager van de Zaterdag 1. Ik ken hem als vanuit de jeugd en zie hem als mens heel hoog zitten, een Ajacied in hart en nieren. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 9