ate van saamhorigheid' spel en 10 gulden bij verlies.Trai- nen deden we voor 15 gulden per training en dat dan twee keer per week. Jack Reynolds zette mij linksback. Later kwamen er meer Engelse trainers.Als zij dan aan Jack vroeger wie ze linksback moesten zetten zei hij altijd:'pak die rooie maar'. Ik had toen rood haar.Wim Andriesen noemt mij nog zo, al ben ik aardig wit van wege de ouderdom.Als je dan uitgespeeld was kon je niet lid van Ajax blijven maar je had wel vele jaren in Ajax gespeeld waardoor je echt Ajacied was geworden. Dat vond ik wel jam mer, maar ja, zo was het nu een maal. Tot dat wij benaderd werden door Rinus Michels, die het bestuur had geadviseerd de spe lers van vroeger weer terug te halen. Michael van Praag was daar wel een voorstander van, vooral ook omdat wij nog veel relik wieën van vroeger in ons bezit hadden die eigenlijk in het Ajax Museum thuishoorden.Thijs Lin deman was daar naarstig naar op zoek. Piet Keizer had toen het idee om die groep oud-spelers, die minimaal 100 wedstrijden in het eerste elftal van Ajax moesten hebben gespeeld, Lucky Ajax te noemen.' 'Vanaf de oprichting in 1993 ben ik lid van Lucky Ajax. Inderdaad, er zullen niet gauw nieuwe leden bij komen.Tegenwoordig gaan ze al met 22 jaar naar het buiten- land.We hebben daar laatst ook in de vergadering over gesproken. Daarom wordt wel eens gedacht om het aantal wedstrijden, dat iemand gespeeld moet hebben om lid te kunnen worden,te hal veren naar 50. Het zou heel jam mer zijn wanneer Lucky Ajax op den duur zou verdwijnen.We zijn echt uniek, niet alleen in Neder land, maar ik heel Europa.We zijn een trouwe groep met een grote mate van saamhorigheid maar wel vaak altijd met dezelfde men sen, misschien een man of dertig, terwijl er wel ruim tachtig lid zijn. Daar gaan we ook wat aan doen. Dan kunnen zij ook aanwe zig zijn maar twee of drie acti viteiten die elk jaar worden geor ganiseerd en aanschuiven het jaarfeest en diner, bij voorkeur in smoking. Dat geeft wat extra cachet! Zoiets hoort ook bij Lucky Ajax.' Piet van der Kuil an begin af aan ben ik lid V van Lucky Ajax.Vooral Rinus Michels en Piet Keizer heb ben begin jaren '90 de moeite genomen de generatie spelers uit de jaren '50 bij elkaar te brengen. Met deze spelers werd Lucky Ajax geboren. Zo werd Ajax in de media vaak genoemd als weer eens met 1-0 hadden gewonnen. De oprichtingsvergadering in 1993 vond nog plaats in de Meer. Natuurlijk moesten er wel van regels gehanteerd worden om lid te kunnen worden want anders zou het teveel worden. Spelers die maar een paar keer in het eerste elftal hadden gespeeld vie len af. Ik weet niet meer precies hoe het zat maar je moest aan een bepaald aantal punten komen om lid te worden. Spelers die ook interlandwedstrijden hadden gespeeld, zoals ik, kregen dan extra punten. Maar goed, inmiddels zijn er meer dan 80 leden en niet de minste.Wacht even, ik pak de ledenlijst er even bij. Kijk..., Marco van Basten, Danny Blind,Johan Cruijff, Ronald Koemanja, ja, ook mensen die de club verlaten blijven lid van Lucky Ajax. Natuurlijk... eenmaal Ajacied,altijd Ajacied. Dat geldt bij ons zeker.' 'Ik zie Lucky Ajax eigenlijk als een grote familie van oud-spelers. En als je dan ziet wie er allemaal lid zijn, dan zijn dat heus niet alleen maar oudjes uit de jaren '50. Zoals in iedere vereniging zie je wel vaak dezelfde mensen op ver gaderingen en bij wedstrijden. Alleen bij onze festiviteiten als bij voorbeeld het jaarfeest komen ze bijna allemaal. Maar ja, dat heb je in iedere vereniging. Frank Rijkaard is ook lid.Aan hem heb ben we wel eens gevraagd of zoiets als Lucky Ajax ook bij Bar celona bestaat. Niet dus. Dus ik denk dat we wel uniek zijn. Hoe wel, Engelse clubs hebben ook veel gevoel voor tradities. Natuur lijk voelen wij ons erg bij de club betrokken. Dat het nu minder gaat is niet leuk. Daar praten wij veel over.Aan de andere kant weten wij ook dat iedere club het een keer overkomt. Nu zijn wij kennelijk aan de beurt.We zijn blij dat Aron Winter, ook lid van Lucky Ajax, is gekozen in de ledenraad.Toch een voetballer met heel veel ervaring. Lucky Ajax moet altijd blijven bestaan.Al is het alleen maar ter ere van Rinus Michels. Hij bleef z'n hele leven lid. Dat geldt dus voor ons ook....' Tijn Middendorp Lid sinds 1 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 7