'Er heerst een grote m Cor Geelhuizen (77) Lid sinds 1943. Speelde 127 wedstrijden tussen 1954 en i960. Leden maken de vereniging. Ook bij Lucky Ajax. Een willekeurige greep in het ledenbestand levert drie ver halen op van oud-spelers van weleer die hun gedach ten laten gaan over hun ervaringen van toen en nu. Schaaphok is van begin af aan penningmeester en Theo de Groot is al lange tijd voorzitter. We zijn een leuke groep Ajacie- den.We komen elkaar altijd weer tegen bij wedstrijden op de tri bune en na afloop in de bestuurskamer. De dames ook. Die zitten altijd aan dezelfde tafel. Wat ook belangrijk is, is dat het bestuur van Ajax ons enorm steunt. Dat was al onder Michael van Praag maar het huidige bestuur is net zo. Nee, tussen de spelers van Lucky Ajax en de 'oudjes' die niet meer kunnen spelen, is zeker geen verschil. Het wordt wel eens lastig bij wed strijden een team bij elkaar te brengen omdat iedereen zijn werk heeft. Daarom doen daar wel eens spelers aan mee die zeker geen i00 wedstrijden in het eerste hebben gespeeld. Maar ze moeten wel in Ajax heb ben gespeeld. Het elftal doet veel goeds voor de club. Het zijn soms liefdadigheidswedstrijden of erewedstrijden bij een zoveel jarig bestaan van een vereniging ergens in Nederland. Het elftal draagt zeker bij aan de promotie van Ajax in het land.' Guus van Ham (Ik geloof dat het Michael van Praag geweest is die heel graag zag, dat oud-spelers betrokken zouden blijven bij de club.Wie lid wilde worden moest minimaal honderd wedstrijden of meer in het eerste elftal hebben gespeeld.Als er zich dan spelers meldden die minder wedstrijden of maar een paar in het eerste hadden gespeeld moesten we van het bestuur van Ajax toe stemming hebben de speler lid te maken. Ja, het is natuurlijk leuk de oprichtingsvergadering in de Meer van Lucky Ajax te hebben meegemaakt. Piet Keizer werd toen voorzitter,Werner Schaap hok penningmeester en Dick Schoenaker secretaris. Ik kan mij herinneren dat we toen al erg veel plezier hebben gehad waar bij veel nostalgie kwam boven drijven.' 'Zelf zat ik nog in het trainers vak, maar toen ik daar mee gestopt was werd mij vriendelijk gevraagd secretaris te worden. Dat ben ik nu al negen jaar! En het gaat echt prima.Werner Cor Geelhuizen ^^\p mijn 12de jaar kwam ik Vbij Ajax. Door Jack Rey nolds ben ik als enige speler bij een schoolfinale geselecteerd om bij Ajax te komen spelen. Dat was in 1942. Ik werd gelijk lid van Ajax samen met Rinus Michels. In het eerste elftal speelde je als amateur. Later kwam dan het semi-prof voetbal. Dat had je het over bedragen van 50 gulden bij winst, 25 gulden bij een gelijk 6 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 6