Verslag Jaarvergadering ledenraad d.d. 20 oktober 2005 1) Aktiepunten Voortgang klankbordgroep 'Joodse identiteit'. De groep is bij elkaar geweest en heeft de plannen verder voorbe reid. Binnenkort volgt nadere informatie. De groep is tevreden over de gang van zaken. Benoeming commissie nieuwe leden. Het bestuur heeft besloten de commissie als volgt samen te stel len: Rob van Zoest (voorzitter), Michael van Praag, Ernst Ligthart, Arend de Roever, Rob Ombre en Herman Bosschieter. De commissie is op 19 oktober jl. bij elkaar geweest en zal naar ver wachting voor eind 2005 met concrete voorstellen komen. 2) Jaarverslag van het bestuur over de stand van zaken binnen de vereniging Jaarverslag verenigingsjaar 2004/2005 Over het jaarverslag zijn inhoudelijk geen opmerkingen, over de vorm is men zeer tevreden. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 2004/2005 De vereniging is thans schuldenvrij, terwijl de resultaten van de NV globaal in lijn liggen met de resultaten van het vorige jaar. De pen ningmeester zegt tevreden te zijn met de uitgesproken verwach ting voor het lopende boekjaar. 3) Verslag van de financiële commissie over haar werkzaamheden Kees Timman doet namens de financiële commissie verslag over het verenigingsjaar 2004-2005 en adviseert de vergadering décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. De vergadering gaat hiermee akkoord. 4) Bestuursmededelingen Technische zaken: Het bestuurslid technische zaken Klaas Nuninga memoreert de vol gende punten: Hij is blij met de winst op FC Thun waardoor er perspectief blijft bestaan voor de 2e plaats in de poule en daarmee een plaats in de volgende ronde van de UEFA Champions League. Jong Ajax presteert onder de maat. De bestaande omgangsregels bij het eerste elftal en Jong Ajax zijn door hem getoetst om daar zo nodig meer duidelijkheid in aan te brengen, bijvoorbeeld het geven van boetes aan spelers die zich niet gedragen in het belang van Ajax, zowel binnen als buiten het veld. Algemeen Voorzitter Jaakke neemt met vriendelijke en lovende woorden afscheid van Ed van Thijn als lid van de ledenraad, die vanwege het bereiken van de leeftijdsgrens niet herkiesbaar is. 5) Bestuurscrisis De voorzitter van de ledenraad, Jaap Ellerbroek, neemt het voorzit terschap van de vergadering over. Hij zegt dat hem op vrijdag 14 oktober 2005 door John Jaakke is gemeld dat er een vertrouwens crisis was ontstaan tussen enerzijds John Jaakke en anderzijds Hein Blocks en Klaas Nuninga. Daarna geven de drie bestuursleden een korte toelichting op hun positie. Vanuit de vergadering worden daarna vragen gesteld ter verduidelij king van de standpunten. Hein Blocks deelt mede zijn functie ter beschikking te stellen en te zullen aftreden zodra er een geschikte opvolger voor hem is gevon den. Klaas Nuninga zegt zijn portefeuille ter beschikking te stellen wanneer de vergadering het vertrouwen uitspreekt in John Jaakke als voorzitter van Ajax. Buiten aanwezigheid van het bestuur vindt daarna een onderlinge beraadslaging plaats.Tenslotte vindt een schriftelijke stemming plaats waaruit blijkt dat van de 22 aanwezige leden 19 leden hun vertrou wen uitspreken in de positie van John Jaakke als voorzitter. Dan wordt overgegaan tot de benoeming van een commissie van 5 leden van de ledenraad met de opdracht om het bestuur weer op sterkte te brengen.Vanzelfsprekend zal dit worden gedaan in overleg met de voorzitter. De commissie is als volgt samengesteld: Uri Coro- nel (voorzitter), Mark Geestman, Herman Bosschieter, Reinier van Dantzig en Cees van Oevelen. AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 5