'Ik ben een teamspeler' Algemeen directeur Maarten Fontein: Draagvlak inga nig Ons vaandel 'De club staat centraal, in alles wat we doen' gaat Maarten ver- der.'De essentie van de club is gebaseerd op saamhorigheid en clubliefde waarbij de balans tus sen lichaam en geest centraal staat. Dat uit zich in de jeugdop leiding. Die moet centraal blijven staan in ons lange termijn plan We zijn een beetje verwend, maar ik denk dat we weer terug moeten naar een situatie dat we maar weer eens moeten bewij zen dat we goed zijn. Daar hoort zeker een stuk discipline bij met daarnaast de absolute wil om te winnen middels strijd en saamho righeid zoals dat zo mooi in ons vaandel staat. Het lijkt mij een goed idee de hele organisatie een keer goed tegen het licht te hou den om eens te kijken of we niet wat meer terug moeten naar de basis van onze club, met normen, waarden en discipline. Martin van Geel is daar aan de technische kant hard mee bezig.' Familie gevoel 'Ik ben een teamspeler en wil graag samen met anderen de doelstellingen bereiken. zoals het groeien naar een hoger niveau, zowel sportief als zakelijk. Daarom moet je proberen de talenten uit de mensen te halen en ze ook opzoeken, zoals wij laatst lang hebben gesproken met Johan Cruijff. Het familiegevoel, de saamhorigheid, je bij Ajax lek ker thuis voelen is erg belangrijk. Met teamspirit en passie lukt het!' Tijn Middendorp Saamhorigheid, clubliefde, nor men, waarden en discipline, het zijn voor algemeen directeur Maarten Fontein (53) de voor waarden om tot een succesvol beleid in club of bedrijf te komen. Hij ervaarde dit als bestuurder bij HVV in Den Haag, een club met 2000 leden en in de afgelopen 29 jaar als manager bij Unilever, voornamelijk in het buitenland. Gunstig In de zomer kwam hij op enig moment in contact met Ajax. 'Geweldig was dat. Ik was nog te jong om niets te gaan doen. De functie van algemeen directeur was voor mij een droom om te gaan doen, en dan voor Ajax nog wel, mijn club, die ik al van jongs af aan met erg veel clubliefde en passie volgde, waar ook ter wereld. Mij leek een combinatie van bedrijfservaring, liefde voor Ajax en sportieve opvoeding een prima samenhang te hebben met de ambitie van Ajax om zowel sportief als zakelijk een volgende stap te maken. Het moment dat ik nu instap is voor mij zeker gunstig. De realiteit is bekend, het voetbal moet beter en dank zij de prima infrastructurele financiële basis, die in de afge lopen jaren door Ajax is gereali seerd kunnen wij ons gelijk op het voetbal richten'. Verrast werd hij door de wijze van ontvangst bij de club.'Die was echt warm en vriendelijk, zowel op de Toekomst als hier in de Amsterdam Arena. Ik voelde mij direct opgenomen:' Toch wordt er van buiten anders naar de club gekeken.'Ja, ons imago is niet altijd even goed. Men ziet de club soms als kil, afstandelijk en arrogant. Ik zie het als een van mijn belangrijkste taken daar ver andering in aan te brengen. Dat ga ik proberen door alle groepen die met Ajax te maken hebben, of het nu de supporters zijn, de directie, de Raad van Commissa rissen of de ledenraad, daarbij te betrekken om zich deelgenoot te voelen van de zaken waar wij mee bezig zijn. Zoals straks ook bij het plan hoe we met Ajax ver der willen gaan. Dat moet niet alleen door directie en bestuur gedragen worden maar door een veel groter draagvlak.' AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 4