Alumnus /lartïnair galadiner in Huis ter Duin in Noordwijk, waar artiesten optre den en de Lucky Ajax-penning wordt uitgereikt. Daarnaast hou den we in mei een golftoernooi. 's Morgens spelen zij die het GVB, het Golfvaardigheidsbewijs hebben, om het kampioenschap van Lucky Ajax. Die niet golfen, kunnen een clinic krijgen.'s Mid dags spelen we in "flights" van vier, waarvan twee wel en twee niet kunnen golfen, om de "best ball". Daarna hebben we dan nog een etentje. Klaas Nuninga, Marco van Basten en Piet Schrij vers zijn overigens onze beste golfers'. Een deel van de leden speelt ook nog wedstrijden als Lucky Ajax. 'We krijgen uit het hele land ver zoeken van amateurverenigingen om jubileumwedstrijden te spe len. Dat zijn er wel zo'n 25 in totaal. Sjaak Swart zorgt dat er een team op de been wordt gebracht. Ook hierin zijn we uniek, zeker nu het team van oud-internationals dat niet meer doet.' Dick Schoenaker Bestuurslid Dick Schoenaker is vaak van de partij.'Verreweg de meeste wedstrijden vinden tus sen mei en augustus plaats' zegt hij.'We zijn echte mooi weer voetballers.We spelen door het hele land en we winnen bijna altijd. De bal het werk laten doen, dat is ons geheim. En we zijn echt fanatiek.Ajax moet altijd winnen! De wedstrijden in de regio wor den enorm gewaardeerd.Vooral ouderen vinden het een feest om oud-spelers van het grote Ajax in het echt te zien. Het is wel eens gebeurd dat we door een misverstand op één dag twee keer geboekt waren. Om één uur speelden we in de buurt van Zwolle en om vijf uur in de buurt van Waalwijk.We hadden niet eens tijd ons fat soenlijk te douchen. Beide wed strijden werden overigens gewonnen!' 180 jaar Het team wisselt van samenstel ling, maar een stuk of vijf zijn er altijd onder wie Simon Tahamata, Sjaak Swart en ik zelf.We hadden een keer een middenveld bestaande uit Sjaak Swart, Gerrie Mühren en mijn persoon.Tel onze leeftijden bij elkaar op en je komt op meer dan 180 jaar! Als we te weinig spelers hebben, regelt Sjaak artiesten of acteurs, van bijvoorbeeld de televisieserie 'Goede Tijden, Slechte Tijden.' Laatst deed rapper Ali B.mee. Na afloop is er dan nog een buf fet en de clubs betalen een ver goeding, die in de kas van Lucky Ajax gaat.' Klaas Vos Soms gebeurt er wel eens iets waarvan je denkt:'verrek, dat is ook toevallig'. Bijvoor beeld, dat juist op dit moment ons club nieuws in het teken staat van Lucky Ajax. Soms houdt de geschiedenis je ongevraagd een spiegel voor op een moment dat je die nodig hebt. Waar staat Lucky Ajax voor? Ik zou zeggen: vriendschap, geschiede nis en clubliefde.Wanneer je op het jaarlijkse Lucky Ajax feest bent, of na de wedstrijd oud-spelers tegenkomt in de bestuurskamer, dan voel je die band bijna aan den lijve. Natuurlijk, op z'n Amsterdams kritisch en met misbaar, maar wel duidelijk en eerlijk zoals Theo de Groot die mij af en toe opbelt met advies en commentaar, Rolf Lee- ser die mij vriendelijk en charmant doch wel zeer dringend ver zoekt even bij hem langs te komen of Ger van Mourik, die mij aan klampt met zorg en goede raad. Ik moet zeggen dat die betrokken heid, die beleving, mij vaak enorm inspireert. Juist ook op het moment dat je ervaart dat, wanneer het er op het veld op aankomt, die instelling en die beleving soms ontbreekt. Beleving zit nu een maal niet in je benen maar in je hoofd, in je karakter. De wil om te winnen is een mentale kwestie. Ik denk dat echt grote spelers voet baltalent combineren met een sterk karakter en doorzettingsver mogen. Het is geen schande wanneer wij bij Ajax aan die aspecten meer aandacht gaan besteden. De druk op spelers is vele malen groter dan vroeger en ook daarop moeten wij proberen een ant woord te vinden. Ondertussen hebben wij met Lucky Ajax een schat aan ervaring en kennis in handen, maar ik vraag mij wel eens af of wij die voldoende benutten. In sommige opzichten wel, maar misschien te eenzijdig. Immers, er lopen bij ons tal van oud-spelers rond die coach zijn of begeleider etc. Ik weet echter zeker dat er ook (nu nog verborgen) talenten rondlopen die voor wat betreft het bestuur of manage ment de maarschalkstaf in hun ransel hebben. Universiteiten en Hoge Scholen hebben vaak actieve verenigingen van alumni, dat wil zeggen: oud-studenten, die ervaringen uitwisselen en waarop bij voorbeeld een universiteit een beroep kan doen. Ik vind dat wij ook meer met onze 'oud-studenten' moeten en kunnen doen. Opleiden is altijd al een zeer sterk punt van Ajax geweest en waarom zou die opleiding na de actieve voetballoopbaan stoppen? Zowel de oud spelers als Ajax hebben elkaar op dit punt veel te bieden. Lucky Ajax laat in ieder geval zien dat de betrokkenheid er in overgrote mate is.Wij willen dit idee in ieder geval verder oppakken. JohnJaakke,Voorzitter VAN DE VOORZITTER AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 3