De 'Goeie Ouwe Tijd' van Lucky Ajax 'Sjaak is de grote regelaar' Jeugdtrainer en Lucky Ajax speler Brian Roy: Over het algemeen wordt er over het huidige Ajax erg veel geschreven. Het verleden van onze club schiet er dan wel eens bij in. En omdat er zonder geschiedenis geen toekomst is, besloten een paar enthousiaste Ajacieden in augustus 2001 van start te gaan met de website van de 'Goeie Ouwe Tijd.nl' waarin minimaal 25 jaar wordt terugge gaan in de historie van Ajax. December 1980 Intussen is de site flink gegroeid, zowel in omvang als in belang stelling. Een groot aantal Ajacie- den houden zich intussen flink bezig met de Ajax-homepage 'De Goeie Ouwe Tijd.nl'. Op iedere eerste dag van elke maand ver schijnt er een nieuwe uitgave van 25 jaar geleden.Wie nu de site op de computer aanklikt keert terug naar december 1980. Intussen is er een nauw contact gegroeid met Lucky Ajax. Eén van de vele onderdelen van deze site behelst het organiseren van wedstrijden die Lucky Ajax speelt. Onder leiding van de drijvende krach ten van Lucky Ajax, Sjaak Swart en Wer ner Schaaphok wor den er jaarlijks ongeveer 25 wedstrijden door heel Neder land gespeeld.Vanaf 2003 worden de wedstrijden door onze men sen van de site op de voet gevolgd. Bij elke wedstrijd is ten minste een verslaggever en foto graaf aanwezig. Met een uitge breid sfeerverslag en vele foto's op de site, wordt niet alleen het verloop van de wedstrijd verteld maar ook de ambiance rondom de wedstrijden bij speciale gebeurtenissen zoals een jubi leum van een club. De slagroom op de taart is dan de wedstrijd tegen Lucky Ajax. Lucky Ajax Wisseltrofee In 2004 werd gestart met een officieuze verkiezing tot Lucky Ajacied van het betreffende sei zoen. Bij elke wedstrijd wordt aan een vertegenwoordiger van de tegenstander gevraagd om de beste verdediger, middenvelder en aanvaller van Lucky Ajax aan te wijzen. Elk van hen verdient één punt. De speler die aan het einde van het seizoen de meeste punten achter zijn naam heeft staan, wint de Lucky Ajax Wissel- trofee.Als eerste ontving Simon Taha- mata als winnaar van 2004 de felbe geerde trofee uit handen van Arie van Eijden. Binnenkort zal de trofee wor den uitgereikt aan Peter van Vossen, winnaar van 2005. Als u meer wilt weten adviseren wij u een bezoekje aan onze site te bren gen. Rodger Lahr, eindredacteur www.degoeieouwetijd.nl Wie herinnert zich niet zijn weergaloze doelpunt in de Meer tegen FC Twente bij zijn debuut in 1987. Vanaf links, sierlijk en snoeihard tege lijk schoot hij de bal tegen de tou wen. Hij zou tot 1993 nog 126 wed strijden in het eer ste elftal spelen, genoeg om lid te worden van Lucky Ajax. Een terugblik. Cruijff Begonnen bij Vlug en Vaardig, werd hij op twaalfjarige leeftijd bij Blauw Wit door Tonny Bruins Slot en Jany van der Veen gescout. Als eerste trainer koestert hij Herman Borman, terwijl ook Dirk de Groot mentaal een behoorlijke bijdrage leverde aan z'n vorming.'Maar de meeste indruk maakte Johan Cruijff, in de jeugd als trainer, als technisch directeur en later als trainer' zegt Brian oprecht.'Als technisch directeur was hij altijd aanwezig langs de lijnen op Voorland en in de kleedkamers.Vol respect liet hij eerst de trainer aan het woord om daarna ook met zijn aanwijzingen, tactisch en tech nisch, te komen.Als trainer was hij nog nadrukkelijker met je bezig'. Gevraagd naar de verschillen in de jeugdopleiding toen en nu, komt Brian, die nu trainer van de D2 (o/l2) is, met twee voorname punten.'In de eerste plaats is het nu veel beter georganiseerd. Er wordt voor de kinderen alles geregeld. Ze hoeven alleen nog maar te trainen en te voetballen. In mijn tijd sprong je direct uit school op de tram om op tijd op de training te zijn. Nu word je met busjes opge haald en gebracht. Ze worden aardig in de watten gelegd. Daarbij is de vraag of je kinderen er niet minder weer baar door maakt. Je zult naar een balans moeten zoeken tussen eigen plichtsbesef gekoppeld aan verantwoordelijkheid en het uit handen nemen van zaken, zodat alleen voetbal centraal staat. Bovendien, de scholing die ze nu bij Ajax krijgen helpt bij een maatschappelijke loopbaan, als je het in het voetbal niet mocht redden. Er wordt nu veel positie- gerichter getraind met misschien wat minder vrijheid in het spel. Ook hier gaat het om de balans. Het moet nooit een strak keurs lijf worden.' Lucky Ajax Gezien zijn staat van dienst is Brian uiteraard lid van Lucky Ajax en speelt als zodanig ook regel matig mee met het Lucky Ajax team. Sjaak Swart is de grote regelaar.'Als je niet kan, laat hij duidelijk merken dat hij dat niet leuk vindt.' Klaas Vos 12 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 12