hebben van welke spelers afscheid zal genomen worden,zodat begon nen kan worden met de opbouw van een nieuw elftal. De heer Maatjes vraagt of hij iets wil zeggen over de namen van even tuele nieuwe aankopen die momenteel in de media circuleren.Van Geel legt uit dat dit niet verstandig zou zijn omdat alles van Ajax bij de media onder een vergrootglas wordt gelegd. De media noemen soms namen van spelers waar Ajax nog niet eens over gedacht heeft. De heer Peeters vergelijkt de huidige situatie rond het eerste elftal onder Blind met de periode onder Wouters van vijf jaar geleden. De spelersgroep is niet in balans, er dient onmiddellijk te worden ingegre pen door een ervaren trainer voor de groep te zetten. Hij vindt Blind en zijn assistenten niet rijp genoeg om op het hoogste niveau te wer ken. Van Geel antwoordt dat hij het hiermee oneens is, maar dat iedereen recht heeft op zijn mening.Andere sprekers reageren afwijzend op de kritiek en vinden het nog veel te vroeg om op deze wijze in te grij pen. Juist nu is het van belang om gezamenlijk achter de club te blijven staan. De heer Spijkerman vindt dat de spelers het Ajax-systeem niet kun nen spelen omdat er geen echte rechtsbuiten en linksbuiten beschik baar is. Van Geel zegt dat, nu het minder gaat, alles wordt uitvergroot. Hij blijft een voorstander van het Ajax-systeem, omdat het elftal zich daarmee kan onderscheiden.Van de F1 t/m de Jong Ajax traint ieder elftal op hetzelfde systeem. De trainer heeft de vrijheid om van systeem te wisselen al naar gelang dat noodzakelijk is. Op een vraag van de heer Van Duivenbode antwoordt de heer van Geel dat de verhoudingen tussen trainer en technisch directeur goed zijn geregeld. Hij zal nooit op de stoel van de trainer gaan zitten en heeft ook geen enkele ambitie om weer trainer te worden. De heer Langenberg vraagt of Ajax bereid is in 'dure' spelers te willen investeren die kunnen spelen op het niveau van de Champions Lea gue, waarbij de kosten voor de baat uitgaan. Voorzitter John Jaakke zegt dat Ajax daar zeker toe bereid is en wacht op de voorstellen van de technische staf en technisch direc teur. Hij zegt verder wel wat kritischer te zijn geworden ten aanzien van het aantrekken van bijzondere spelers op basis van de ervaringen uit het verleden. Martin van Geel voegt hier aan toe dat de prijs van een speler lang niet alles zegt over zijn functioneren en de geboden kwaliteit. Hij wil graag een team smeden op basis van specialisatie en kwaliteit en vindt daarin AZ een goed voorbeeld. De heer Renkema refereert aan bepaalde gebeurtenissen die zich in het verleden in de kleedkamer tussen spelers hebben voorgedaan en vraagt of er maatregelen zijn getroffen om deze in de toekomst te voorkomen.Van Geel zegt dat de bestaande regels zijn aangescherpt, dat onheus gedrag op het veld wordt bestraft en dat er afspraken gemaakt zullen worden om daarmee de discipline meer terug te bren gen. 8) Rondvraag De heer Kluft merkt op dat de leden nauwelijks zijn geïnformeerd over de recente bestuursproblemen. De voorzitter verwijst naar het persbericht dat op 21 oktober 2005 is uitgegaan. Hij begrijpt en betreurt dat niet iedereen daarvan op de hoogte kon zijn. Hij legt uit dat er onvoldoende onderlinge chemie bestond tussen de drie bestuursleden en dat er een verschil van mening was over de wijze van besturen. Op een vraag uit de vergadering, over wat onder 'gebrek aan chemie' moet worden verstaan, stelt Jaakke dat het steeds moeilijker werd goed met elkaar om te gaan. De voorzitter besluit met vriendelijke woorden van dank aan de heren Nuninga en Blocks voor hun inzet voor Ajax.Vervolgens richt de voorzitter zich tot de heer Arie van Eijden die per 1 december 2005 zal aftreden.Vooruitlopend op zijn afscheidsreceptie op 2 december betuigt hij Arie veel dank voor zijn grote inzet voor de vereniging waar hij sinds zijn lidmaatschap in 1956 op diverse gebie den zeer actief is geweest. Een staande ovatie van de vergadering valt hem ten deel. 9) Presentatie Martin van Geel De heer Martin van Geel begint zijn presentatie met een persoonlijke introductie. Over zijn manier van werken zegt hij onder meer te streven naar een grote mate van samenwerking en het vormen van teamgeest. Hij erkent, dat de huidige bezorgdheid over de prestaties van het eer ste elftal terecht is, maar dat gelukkig intern de rust wordt bewaard. We moeten echter niet denken dat het herstel van zelf komt, er zal hard gewerkt moeten worden. Hij wil zo snel mogelijk duidelijkheid AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 11