Verslag Algemene ledenvergadering d.d. 15 november 2005 Logo uitbundig gevierd. De eerste l/8ste finale is op 21/22 februari in de Amsterdam ArenA.Vast een heel mooi affiche Veel belangstelling (140 Ajacieden) genoot de Algemene Ledenvergadering (ALV) op 15 november jl.op de Toekomst, de laatste ALV voor Arie van Eijden als algemeen directeur. Naast een 1) Opening Aanwezig zijn 126 werkende leden en 14 donateurs. De voorzitter opent de vergadering en verzoekt een minuut stilte in acht te nemen ter nagedachtenis van de leden,die na de vorige verga dering van 26 mei 2005 zijn overleden, te weten:Joop Stoffelen, Gerard (Gé) van Dijk, Philip Barend en Tom Mulder. Helaas kan Danny Blind niet aanwezig zijn voor zijn geagendeerde presentatie vanwege een knie-operatie. Zijn plaats zal worden ingeno men door technisch directeur Martin van Geel. De voorzitter, de heer Jaakke,zegt dat de vereniging bepaalt wie er in de ledenraad komt. Hij vindt ook dat er zeker geen gebrek aan expertise in de ledenraad is. De stemming voor acht plaatsen in de ledenraad heeft als resultaat dat de heer Leeuwendaal niet wordt herkozen. De voorzitter bedankt hem voor de inzet die hij in vele jaren voor de ledenraad heeft gehad. Hij feliciteert de nieuw gekozen leden, de heren Klaas Vos en Aron Winter, als mede de herkozen leden met hun (her)benoeming. 2) Vaststelling notulen Algemene Ledenvergadering d.d. 26 mei 2005 De heer Langenberg merkt op dat hij in de laatste vergadering vragen had gesteld over het functioneren van het bestuur, die hij niet kon terugvinden. De voorzitter zegt toe zijn opmerkingen alsnog te zullen toevoegen. 3) Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad Aftredend en herkiesbaar zijn de heren B.Aertsen, F.M.Andriese, R.H.van Dantzig, C.A. van Eijden,J.L. Leeuwendaal,T.Tielenburg en L.M.van Wijk. De heer van Thijn is vanwege het bereiken van de leef tijdsgrens niet herkiesbaar. Daarnaast hebben zich kandidaat gesteld: A.M.Winter (voorgesteld door J.S. Ellerbroek en H.P.J. Henrichs) en K.Vos (voorgesteld door B. Haarms en R.B. Haanstra). Voorafgaand aan de korte individuele introducties en de stemming zegt de heer Langenberg zich af te vragen of de leden van de leden raad, die zich herkiesbaar stellen, wel geschikt zijn voor een plaats in de ledenraad. Hij vindt in de ledenraad te weinig expertise,zou dat graag verbeterd willen zien en vraagt zich tevens af of de ledenraad in de huidige vorm nog wel gehandhaafd moet blijven. De heer Jan van Eijden vindt de opmerkingen ten onrechte denigre rend voor de huidige leden van de ledenraad. Ook de heer Uri Coro- nel is het niet met de heer Langenberg eens. Hij zegt dat de huidige ledenraad een gemêleerd gezelschap is van mensen uit alle geledingen van de club en dat er meer dan voldoende expertise aanwezig is. Op een vraag van de heer Timman antwoordt de heer Langenberg dat hij zichzelf niet kandidaat stelt voor de ledenraad omdat, naar zijn zeggen, een eerdere poging hiertoe in het verleden mede door een lobby bij het amateurvoetbal was mislukt. De voorzitter van de ledenraad, de heer Ellerbroek onderschrijft de opmerkingen van de heer Coronel en zegt dat 99% van alle belang rijke besluiten worden genomen door de directie in samenspraak met de Raad van Commissarissen (RvC).Als grootste aandeelhouder benoemt de ledenraad via het bestuur 3 leden van de RvC en fun geert de ledenraad hoofdzakelijk als klankbord. 4) Jaarverslag over het verenigingsjaar 2004/2005 De aanwezigen complimenteren het bestuur met de vormgeving en inhoud van het verslag. 5) Jaarverslag van de penningmeester over het verenigings jaar 2004-2005 De vereniging is thans schulden vrij en de resultaten van de NV liggen globaal in lijn met de resultaten van het vorige jaar. Gememoreerd wordt dat als Ajax onverhoopt een strafrechterlijke boete opgelegd zou krijgen er opnieuw vanuit de vereniging een schuld zou ontstaan aan de NV, die dan door dividendontvangsten zal worden afgelost. De penningmeester zegt zeer tevreden te zijn met de verwachting voor het nu lopende boekjaar. 6) Verslag van de Financiële commissie De heer Oudendijk doet namens de financiële commissie verslag over het verenigingsjaar 2004-2005. Hij stelt voor de penningmeester te dechargeren. De vergadering gaat hiermee akkoord. 7) Bestuursmededelingen Beleid nieuwe leden De voorzitter deelt mede dat er een commissie is benoemd onder voorzitterschap van de heer Rob van Zoest, die zich met het leden- beleid zal bezig houden.Tevens kan iedere donateur binnen enkele maanden een brief verwachten met de mededeling dat hij of zij per 1 juli 2006 als werkend lid wordt aangenomen. De ledenraad gaf destijds een mandaat aan het bestuur om met de Ajax Supporters Delegatie (ASD) te overleggen om tot een aangepast logo te komen waar iedereen mee zou kunnen leven. Uit gesprekken met de ASD is gebleken dat iets anders dan het oude logo voor de ASD onbespreekbaar was. De ledenraad besloot daarna de discussie verder te stoppen en trok het mandaat in. 10 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 10