Zonder vrijwilligers geen 'Toekomst' Uit beter dan thuis Zaterdag 1 Het verenigingsleven valt en staat met de hulp en steun van vrijwilligers.Ajax vormt daarop geen uitzondering. De vereniging zou onmogelijk kun nen functioneren op de manier zoals het dat nu doet als er geen of minder vrijwilligers bereid zouden zijn veel vrije tijd in de club te willen steken. Immers, wat doe je als er bij voorbeeld in de jeugdopleiding en seniorenafdeling geen secreta rissen, teammanagers, scheids rechters of assistentscheidsrech- ters zouden zijn? Weinig dus! Secretarissen De werkzaamheden van deze mensen zijn veelomvattend zoals het opstellen van het concept weekbericht, concept bestelling bussen voor uitwedstrijden, overleg voeren met KNVB en zijn een aantal keren per jaar ver schillende dagen op reis naar toernooien in binnen- en buiten land. Over de rol van scheidsrechters en hun assistenten hoeven we verder niets uit te leggen, dat is wel duidelijk, gelukkig dat ze er zijn. Alle vrijwilligers steken dus behoorlijk wat uren in hun hobby, de een wat meer dan de ander, sommigen zelfs dagelijks. Natuur lijk krijgen de vrijwilligers bij Ajax veel mooie dingen voor hun inzet terug, bijvoorbeeld het mee op reis gaan naar grote toernooien in binnen- en buitenland,zeker als dit wordt vergeleken met het werk van vrijwilligers bij een doorsnee amateurclub. Dankzij onze vrijwilligers loopt in ieder geval de motor van onze mooie auto als een zonnetje. Gerard Holsheimer clubs in binnen- en buitenland over vaststelling wedstrijden en toernooien, interne besprekingen met diverse geledingen binnen de vereniging, maandelijkse elftalop- gaves KNVB, ontvangst gasten bij thuiswedstrijden, verzorgen van representatie, begeleiding elftal len en nog vele andere zaken. De laatste jaren is de professio nele ondersteuning op de Toe komst uitgebreid en samen met de vrijwilligers worden alle taken, welke ook omschreven staan in het jeugdopleidingsbeleidsplan, naar behoren uitgevoerd. Teammanagers De teammanagers zijn in het weekend of doordeweeks op stap met hun elftal, zijn een aan tal keren per week aanwezig bij de training van het team, voeren samen met de trainer evaluatie gesprekken met de spelers en De eerste resultaten van de Zaterdag 1 in het nieuwe seizoen zijn nogal wisselvallig. Hoewel er niet slecht wordt gevoetbald, zit het kleine beetje geluk soms niet altijd mee.Van de eerste zeven wedstrijden werden er drie gewonnen, drie verloren en één eindigde in een gelijkspel. Opvallend is wel, dat de drie zeges steeds in uitwedstrijden tot stand kwamen. In de eerste thuiswedstrijd tegen Ter Leede verloor de ploeg met 1-2, hoewel het grote delen van de wedstrijd in handen had. De uitwedstrijd tegen Hoek in Zeeuws Vlaanderen werd ver diend met 0-2 gewonnen en ook in Katwijk tegen Quick Boys werd het verrassend 0-2. Op de Toekomst werd vervol gens kansloos met 0-5 verloren van FC Lisse. Opnieuw in Zee land tegen Kloetinge bleef Ajax met 1-3 weer aan de goede kant van de score en daarna werd thuis gelijk gespeeld met 1-1 tegen Capelle. In de laatste wed strijd tenslotte tegen koploper DOTO uit Rotterdam moest Ajax in een gelijkopgaand duel tenslotte drie minuten voor tijd met 1-0 de zege aan de gasthe ren laten. Hopelijk zal het onze ploeg snel gaan lukken ook in thuiswedstrijden punten te gaan pakken. Dan zijn we helemaal op de goede weg naar een stevige plek in het linkerrijtje. Wim Heisterkamp Keeper Raymond Homoet in actie bij de wedstrijd Ajax-Capelle (1-1). 8 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 8