Verslag ledenraadvergadering d.d. 5 september 2005 1. Aktiepunten 1) Voortgang klankbordgroep 'Joodse identiteit' De voorzitter deelt mede dat op dit moment de supporters niet meer mee willen praten, dit vanwege de perikelen rondom het logo. De werkgroep gaat wel door met het voorbereiden van een cam pagne, gebaseerd op creativiteit en humor. 2) Commissie benoeming nieuwe leden De voorzitter deelt mee dat het plan is dat: De inzet is om door een betere mix van leden ook een betere maatschappelijke afspiegeling in het ledenbestand te krijgen; Een nog te benoemen commissie kandidaat-leden zal voordragen; Het bestuur daarna een besluit neemt over het benoemen van nieuwe leden; In principe personeelsleden lid van Ajax kunnen worden, maar dat dit geen automatisme moet zijn; Het de bedoeling is dat er jaarlijks circa 20-25 leden bijkomen. De leden van de commissie zullen binnenkort bekend gemaakt wor den. 2. Mededelingen Bestuur/Directie 1) Benoeming John van den Brom als hoofd jeugdopleiding Op een vooraf gestelde vraag dienaangaande zegt de voorzitter dat de dubbele functie van hoofd jeugdopleiding en het trainersschap van Jong Ajax zo gekozen is omdat Jong Ajax wordt gezien als het eind punt van de jeugdopleiding. 2) Benoeming Martin van Geel als technische directeur De voorzitter zegt dat deze benoeming in juni heeft plaatsgevonden. In december 2004 was Van Geel nog niet geïnteresseerd in de functie. Dat bleek eind mei 2005 wel het geval te zijn. De zaak is toen in korte tijd afgewikkeld, zijn contract is voor onbepaalde tijd. 3) OpvolgingArie van Eijden De voorzitter deelt mede dat er intern en extern adviezen zijn gevraagd voor de functie van algemeen directeur om nieuwe ideeën te krijgen.Voor het vinden van een opvolger zijn ondermeer de vol gende functievoorwaarden gehanteerd: Goede leidinggevende capaciteiten; Internationale zakelijke ervaring; Marketing ervaring; Het vermogen om veranderingen te kunnen doorvoeren; Gevoel voor een clubcultuur en Ajax-hart. Na een zorgvuldige afweging is de keus gevallen op de heer Maarten Fontein, die per 1 november 2005 in dienst zal treden en op 1 december 2005 Arie van Eijden als algemeen directeur zal opvolgen. 4) Directiestructuur De voorzitter deelt mede dat er gedacht wordt over een wijziging van de directiestructuur. Daarbij wordt uitgegaan van een 3-hoofdige statutaire directie, met onderling verschillende bevoegdheden. In ieder geval zal de algemeen directeur meetekenen bij het sluiten van spe lerscontracten. De financieel directeur zal leiding gaan geven aan de interne organisa tie zoals back office, juridische zaken e.d. Deze plannen zijn aangekon digd aan de OR en zullen worden toegelicht in de Algemene Vergade ring voor Aandeelhouders op 28 november 2005. 5) Kort geding Ajax en KNVB/Gemeente Amsterdam De voorzitter memoreert het kort geding rond de wedstrijd Ajax - ADO Den Haag. Hij zegt dat eigenlijk de kern van de zaak ging over de vraag: wie is de baas over het voetbal? Met de KNVB en de Gemeente viel over niets te praten. Het uitstel zou Ajax 1 miljoen gekost hebben, terwijl Ajax geen partij was in het conflict tussen de KNVB en de Gemeente Amsterdam.Ajax is er goed uitgekomen maar de voorzitter vindt het nog steeds jammer dat het zo gelopen is. Men vraagt zich af of het niet mogelijk is om met PSV en Feyenoord weer één blok te vormen in de richting van de KNVB, met de bedoe ling dat er beter naar ons wordt geluisterd. De voorzitter is het daarmee eens en doet ook pogingen zover te komen. Op dit moment is Feyenoord uit het 'PAF'-overleg gestapt vanwege de pogingen van PSV om Kalou te contracteren. 6 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 6