'Voetbal is plezier maken' Teammanager E3 Tinus van Teunenbroek Omdat we vaak bij trainingen aanwezig waren wisten we wel ongeveer wie wel of niet het veld op mocht. Dat regelen gingen we bijna vanzelf doen.Ajax heeft ons maar een paar jaar geleden bij het bruggetje als stewards neer- gezet.Waarom we het doen? Omdat het zo heerlijk en dank baar werk is. Geen dag is het zelfde en er ontstaan ook vele sociale contacten. Met de bezoe kers maar ook met de spelers. Mijn favoriete speler? Yannis Ana- stasiou is altijd zo aardig tegen ons. Maar anderen ook, hoor. Zij waarderen ons zeker en laten dat blijken ook.We verzorgen ook de koffiehoek voor de vaste Ajax- supporters, die dit allemaal zelf hebben opgezet.Ajax betekent heel veel voor ons.Als wij het terrein van de Amsterdam ArenA oprijden voelen wij ons helemaal thuis!' Tijn Middendorp Het is een van die vele nazo- merse dagen. De langzaam zakkende zon schildert in de val avond het kunstgras achter ons sportcomplex de Toekomst goudgeel. Op het ingekorte veld speelt de E3 tegen hun leeftijdge nootjes van FC Den Bosch. Langs de lijn veel ouders en de robuuste verschijning van Tinus van Teunenbroek. Zijn vader is bijkans al een legende als jeugd leider, of zoals het tegenwoordig genoemd wordt, teammanager van de E1. De zoon is het pas geworden en dus nog zo groen als het gras.Toch staat hij als een volleerde trainer aanwijzingen te geven aan de jochies van nog geen tien jaar in die vaak aan doenlijke te grote broeken.Aan de andere kant doet trainer Peter van de Hengst hetzelfde. Cees Groot 'Op die leeftijd is dat ook de bedoeling,' legt Tinus mij uit in de kantine van ons jeugdcomplex. 'De E'tjes en de F'jes, die nog op een half veld spelen, zijn nog niet gewend aan "op positie spelen". Dus die moet je uit elkaar trek ken. Ieder aan een kant proberen we ze zo al bewust te maken van positiespel.' Nu is het hem ook wel toever trouwd, want Ajax is hem met de paplepel ingegoten en zijn hele leven heeft hij bij onze club gespeeld.Tot voor drie jaar terug was hij nog keeper van het vete- ranenteam, waar hij in het doel bijna Piet Schrijvers naar de kroon stak. 'Tinus behoorde bij de eerste generatie B-pupillen, toen jon gens van 8 tot 10 jaar met ook onder andere Sjaak Storm en Johnny Holshuysen. Bobby Haarms was onze coach.' In de jeugd speelde Van Teunen- broek overigens als rechtsback. 'Ik was te traag om de echte top te halen. Dat wist ik al vanaf de B-junioren. Uiteindelijk kwam ik als senior in het derde en vierde terecht.' Curieus is wel dat Tinus al eer der jeugdleider was.'Cees Groot was toen nog trainer van alle pupillen. Die hadden in die tijd niet genoeg jeugdleiders en Cees vroeg me of ik dat niet wilde gaan doen. Ik was zestien jaar! Het jaar erop was er weer een tekort aan leiders en toen heb ik m'n vader daarvoor gevraagd.' Vrijwilliger Na ongeveer twintig jaar staat hij dus weer tussen het jonge grut om er achter te komen dat er heel wat vrije tijd in gaat zitten. Vier keer in de week is hij wel op de Toekomst te vinden, met hart en ziel en met veel plezier, zoals het de ware vrijwilliger betaamt. En dat moet het voor die jongetjes ook zijn, vindt hij. 'Ajax is weliswaar een opleiding, maar iedere week wordt verteld dat voetbal plezier maken is. Het moet geen must worden' Klaas Vos AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2005 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 5