Ben Kraanen Freek Moinat Nelis Snijder Corrie Terlage en Marieke Kroes Nelis Snijder 'Materiaalman of scheids rechter? Ik vind alles leuk' 'Als scheidsrechter was mijn eer ste wedstrijd bij Ajax in 1984, een bekerwedstrijd tussen de Zater dag I en DCG. Pim van Dord was toen aanvoerder. Daarna nog veel voor Ajax gefloten.Trouwens, nu nog. In mijn jonge jaren floot ik tweede elftallen, nu wedstrijden uit de 4e en Se klasse. Nee, ik heb als scheidsrechter nog nooit problemen gehad.Toen Ajax naar de Toekomst verhuisde was ik eerst 2 jaar grensrechter bij de Zaterdag 2 en daarna even zo lang bij de Zaterdag IDat hield op toen het elftal promoveerde naar de hoofdklasse. Nu zorg ik voor scheidsrechters die een wedstrijdje bij ons willen fluiten. Ik loop al 38 jaar mee dus ik vind er altijd wel eentje die wil fluiten. Bij wedstrijden van Jong Ajax ont vang ik de tegenpartij en de scheidsrechter. Ik regel de kleed kamers, het licht, de ballen, kortom alles wat maar nodig is. Dat doe ik ook voor de Zater dag 1. Daar ben ik materiaalman. Ik zorg ook voor alle kleding voor alle zaterdagteams en scheidsrechters die bij ons fluiten en alle administratie. En dat is nog een hele klus.Wat ik het leukste vind? Ik vind alles leuk...!' 'Als jongetjes op straat lopen te voetballen kijk ik altijd even om' 'Ik ben lid vanaf 1948 en speelde zelfs één wedstrijd in het eerste elftal: uit tegen NEC in 1952. Er zijn massa's mensen die dat niet kunnen zeggen. In 1994 kreeg ik met de scouting te maken via Jany van der Veen, de beste scout die Ajax ooit heeft gehad. Omdat hij geen vervoer had begeleidde ik hem vaak naar wedstrijden. Door hem heb ik veel van scou ting geleerd. Mijn regio ligt onder meer rond sportpark Midden- meer maar eigenlijk ben je altijd met scouting bezig. Het houdt nooit op. Zelfs al ik jongetjes op straat zie voetballen kijk ik altijd even om.Al jaren ga ik, samen met Jan Henrichs naar de finale van de schoolwedstrijden op de Dam.We zoeken overal altijd de beste spelers uit, zonder dat we problemen krijgen met de clubs. Die verhoudingen zijn momen teel prima. Successen? Milano Koenders (ex SDZ) en Tom Kalk- huis (ex Amstelveen/Heemraad) werden door Jan en mij als E-tje naar Ajax gehaald en Ryan Babel zagen wij bij schoolwedstrijden. Leuk toch?' 'We zijn een echte vriendenclub' 'Vroeger had je de controlecom missie van bijna 20 man. Als donateur stond ik in 1967 auto's te controleren aan de poort van de Middenweg voor het stadion. Na tien jaar kon ik lid worden. Nu zijn wij met zes man en coör dinator Rob Been sr. de parkeer en kassadienst bij de Toekomst en weer heb ik met auto's te maken. Op P2 staan soms wel 600 auto's. Meestal staan wij met drie man, alleen bij wedstrijden van Jong Ajax. Ja, je krijgt wel eens wat verwensingen naar je hoofd geslingerd. Mij doet het weinig. Ik laat het allemaal langs mij heen gaan.Agressie is er altijd wel geweest. Maar het neemt wel toe. Laatst vond de politie bij een fouillering een groot slagersmes. Er spelen ook andere clubs op de Toekomst. Dat maakt het wel 'Bij Ajax voelen we ons thuis' Corrie:'Bij iedere training is altijd één van ons aanwezig. Maar meestal staan we samen bij de ingang van het trainingsveld en zien toe dat niet iedereen het veld opgaat.Alleen genodigden mogen dat.Al gauw krijg je dan te horen: waarom zij wel en wij niet. Dat leggen we dan rustig uit.We zijn er allebei een beetje ingerold. eens moeilijk wie er wel of niet doormogen, vooral als iemand geen pasje heeft. Wij zijn een echte vriendenclub. Mooie herinnering? Toen aan Middenweg, dat mensen al 's nachts bij de kassa's stonden voor een kaartje voor een Europa Cup-wedstrijd. Onder politiebe waking gingen toen de kassa's al 's ochtends om zeven uur open'. Freek Moinat 4 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 4