Vrijwilligers en continuïteit Freddy Omlo 111, De foto op de cover van deze uitgave lijkt ernstig geposeerd. Een beetje is dat ook wel het geval, maar dan ook maar een beetje.Als ik op zaterdagmiddag het parkeerterrein van de Toekomst nader, staan deze heren meestal bij de slagboom. Het is duidelijk dat ze veel plezier met elkaar hebben. En zij niet alleen. Ongeveer een jaar geleden belde ik naar de Bergkampjes.Ad nam op en ik zei: 'Dag Ad, met John Jaakke van Ajax'. Even leek het alsof Ad ter plekke flauw viel, want het bleef lang stil. Later zei hij dat hij nogal verbouwereerd was mij aan de telefoon te krijgen. Ik vroeg hem of hij en Els misschien mijn plakboeken zouden willen bijhouden. Ik had gehoord dat een mevrouw dat ook had gedaan voor Louis van Gaal en dat leek mij ook wel wat. Over deze vraag wilde hij even met Els overleggen. Nog geen minuut later belde Els terug en zei: 'Ja hoor, dat is goed, wanneer krijgen we de boeken? Er wordt namelijk niet gevoetbald, dus we moeten wel iets om handen heb ben.' Toen het een paar dagen duurde voordat ik ze het materiaal kon geven, hing Els weer aan de lijn om te vragen waar ze bleven. Welnu, de boeken zien er fantastisch uit. Ik haal zo maar een paar eigen ervaringen op. Ieder van u zult soortgelijke belevenissen kennen. Daarom moet mij juist in deze uitgave van het clubnieuws nog iets van het hart. Ik wil nog eens de rol van het clubleven bij Ajax onderstrepen. Boze tongen bewe ren dat de clubmensen uit de leiding van de club verdwijnen, de sfeer verzakelijkt, et cetera.Wat mij betreft is niets minder waar. Ik hoor dat de nieuwe initiatieven, zoals de heruitgave van club nieuws en het jaarlijks uitgebreid vieren van onze oprichting, door de leden enorm worden gewaardeerd.We moeten ons door de buitenwereld vooral geen zakelijkheid laten aanpraten die er binnen niet is.Wat wel nodig is voor de continuïteit van het club leven is vernieuwing op sommige punten.Als we willen behouden zullen we op tijd en juist gedoseerd moeten vernieuwen. De instal lering van een commissie onderleiding van Rob van Zoest, die het ledenbeleid nieuw leven in moet blazen, is daarvan een voorbeeld. JohnJaakke, Voorzitter VAN DE VOORZITTER anders. Daar zorgen wij dan voor.Tussendoor zijn er genoeg klusjes te doen zoals helpen met het verzenden van kerstkaarten en wat er allemaal nog meer op ons af komt.' Ad:'Voor de voor zitter verzamelen we kranten knipsels en foto's. Ook helpen wij de Supportersvereniging Ajax, Ajax Jonge Schare en de Ajax Kids Club. Zolang we het leuk vinden blijven we dit zeker doen. Ja, absoluut, waardering voor ons werk is er zeker...' 'Na 32 jaar EHBO vond ik het welletjes' 'Ik deed de organisatie van de EHBO, eerst in de Meer, daarna op de Toekomst en in de Amster dam ArenA.Aan het einde van vorig seizoen ben ik er na 32 jaar mee gestopt. Frans Pijpers heeft het van mij overgenomen. Na zo veel jaren vond ik het welletjes. Ik heb dit ook keurig aan het bestuur laten weten. Nee, ik ben geen lid of donateur. Eigenlijk ben ik er een beetje ingerold, in 1974 via dr. Greep van het toenmalige Lucas Ziekenhuis.Al snel werd ik betrokken bij de hele organisatie rond de EHBO. Bij iedere wed strijd moet nu eenmaal iemand van de EHBO aanwezig zijn. Daar moet je wel voor opgeleid zijn. Niet iedereen wil altijd in het weekend als vrijwilliger iets doen. Daar gaat veel tijd in zitten. Dat gaat vaak ten koste van iets. Zo groot moet je plichtsbesef wel zijn. Het moet allemaal goed gere geld zijn. Het 'Mijn Bordje' dat ik vorig jaar kreeg op de Bordjes club was echt een leuk moment.' vervolg op pagina 4 Ad en Els Bergkamp Freddy Omlo AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 3