'Voetbal is voor een groot deel psychologie' Alfons Groenendijk: Trainer Sonny Silooy en zijn team konden hun eerste prijs koesteren. Helaas bereikte ons het bericht dat op 84 jarige leeftijd Harry Pelser is overleden. Naast voetballer met 25 wedstrijden in het eerste elftal tussen 1939 en 1944 was hij ook een verdienstelijk allround cricketspeler. Verder vindt hij het belangrijk als trainer de jongens vertrouwen te geven, waarbij je een persoonlijke band niet uit de weg moet gaan.' Maar je kunt ze niet allemaal opstellen.Je zult dus een teleur gestelde speler het gevoel moe ten blijven geven dat hij er bij hoort en dat ook hij zijn kans krijgt.Toch komt er altijd een moment van een schifting, dat spelers moeten verdwijnen. Dat is het moeilijke van het trainers vak.' Klaas Vos door Danny Blind gebeld werd. 'Hij vroeg of ik bij Ajax wilde komen.Als voetballer was het al geweldig om door Ajax gevraagd te worden en dat is als trainer ook zo. Ik heb nog met Danny gespeeld en we hebben altijd met elkaar contact gehouden'. Het is hem opgevallen dat er nog zoveel mensen bij Ajax rondlopen die er tussen 1991 en 1993 ook al waren toen hij er speelde. In die tijd leerde hij de club goed genoeg kennen om te weten hoe Ajax wil voetballen en wat voor cultuur er heerst. En daarom denkt hij zijn weg er gemakkelijk te kunnen vinden. Warme omgeving Zelf speelde Groenendijk in de jeugd bij de Leidse clubs LFC en UVS om op 17 jarige leeftijd zijn debuut te maken in het betaalde voetbal bij FC Den Haag. Daar aan terugdenkend kan hij niet iemand noemen die hem speciaal gevormd heeft. 'Ik ben niet zo'n type die in het verleden duikt om mensen heilig te verklaren. Natuurlijk pik je dingen van mensen op. Maar er zijn er ook die je niet lang bijblij ven. Wat voor mij wel belangrijk was is dat, naarmate ik ouder werd, ik steeds meer jonge jongens onder m'n hoede nam om ze te coa chen. Daarom weet ik wat er nu op me afkomt. Ik krijg te maken met jonge jongens (A2) die nog in de pubertijd zitten en jongens die het gevecht moeten aangaan om door te stoten naar het hoogste niveau (Jong Ajax).Voet- bal is voor een groot deel psychologie.Je moet ze niet alleen helpen op voetbalgebied sec, maar je moet ook zorgen voor een warme omgeving waarin ze optimaal kunnen presteren. Prestaties, die ook samen moeten gaan met de resul taten op school. De faciliteiten zijn er.Aan mij de taak om met behulp daarvan de jongens zo te begeleiden, dat ze zowel op voet bal- als op schoolgebied beter worden. Dat vind ik een mooie taak en een prachtige uitdaging.' Persoonlijke band Volgens Groenendijk is het de kunst om de goede punten van een speler te verbeteren en de mindere te camoufleren.'Dan krijg je een goede balans in het team'. Wederom is een Ajacied uit het verleden neergestre ken op de Toekomst. Hij speelde slechts twee seizoenen in het rood en wit, maar ook in zijn geval blijkt dat genoeg te zijn om een band voor altijd met onze club te hebben.Alfons Groenen dijk (41), een middenvelder met een prachtige trap in zijn linker been. Dit jaar is hij trainer van de A2 en assistent van John van den Brom bij Jong Ajax. Hij voelde zich vereerd toen hij Ajax-jubilarissen 2005 De volgende leden zullen op zaterdag 1 oktober 2005 in de bestuurskamer op de Toekomst hun versierselen in ontvangst mogen nemen vanwege hun respectievelijke jaren van lidmaatschap. 25 jaar Joop van Nielen 40 jaar Rob Lissauer Mark Vrolijk Wim Stuut Henk van Teunenbroek 60 jaar Jan Neefjes Dick Schoenaker 75 jaar Wim Schoevaart Peter Kalse Een officiële uitnodiging kunnen de Dennis Heijt jubilarissen binnenkort tegemoet zien. Beknopte Agenda (onder voorbehoud) 5 september Ledenraadvergadering 1 oktober Bijeenkomst jubilarissen 17 of 20 oktober Ledenraadvergadering 21 oktober Bordjesclub 15 november Algemene (najaars) Ledenvergadering 8 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 00 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 8