Ajax op 'trainings kamp' in Kosovo Dit keer niet met een jeugd- elftal maar met onze jeugd- secretaris Hans Bijvank en jeugd trainer Hennie de Regt was Ajax aanwezig op een voetbaltrai ningskamp in Kosovo. Op initiatief van de United Nations Organization (UNO), het vorstendom Liechtenstein en de organisatie van een internatio naal jeugdtoernooi uit Zwitser land vond van 19 juni tot en met 22 juni dit voetbalevenement plaats in de steden Pristina en Mitrovicie, gelegen dicht aan de grens met Macedonië waar tijdens de oorlog veel is gevoch ten. Ontwikkelingshulp De doelstelling was om de jeugd van Kosovo kennis te laten maken met het internationale voetbal. Ook werden trainers en scheidsrechters op de hoogte gesteld van trainingsmethodes en de nieuwste ervaringen van diverse West-Europese landen Gedurende de vier dagen wer den 300 jeugdspelers, 48 trainers en 48 scheidsrechters bezig gehouden door een delegatie bestaande uit trainers van FC Zürich, FC Bazel, Manchester City, Fullham,Ajax, KNVB (Aart Korenhoff, coördinator voetbal- technische zaken, district West 1) en vertegenwoordigers van een aantal nationale voetbalbonden. Hennie de Regt leverde zijn bij drage als trainer terwijl Hans Bijvank zich voornamelijk bezig hield met zich te representeren als jeugdsecretaris van Ajax en tegelijkertijd probeerde via inter views zijn kennis als jeugdsecre taris te delen en over te brengen aan de aanwezigen uit Kosovo. Als een soort ontwikkelingshulp op voetbalgebied vond iedereen het een goed initiatief waarvan spelers, trainers en scheidsrech ters uit Kosovo en omstreken ongetwijfeld veel hebben opge- stoken.Voor nu en later... Gerard Holsheimer WIE IS WIE? Naam: Barbara van derWerff Leeftijd: 33 jaar Beroep: secretaresse op de Toekomst Bij Ajax: december 2004 Hoe ben je bij Ajax terecht gekomen? Via het uitzendbureau kwam ik op de Toekomst terecht en ben er gebleven. Wat wilde je vroeger worden? Arts, verpleegkundige of werken op de ambulance. Helaas zijn de mogelijkheden er niet geweest. Wat voor werk doe je bij Ajax? Hoofdzakelijk het bijhouden van alle gegevens van de jeugd, alle correspondentie over het afwijzen of aannemen van toernooien, het versturen van het weekbericht en nog veel meer.Allemaal lekker afwisselend. Ik heb het hier ontzet tend naar mijn zin. Omdat je op de Toekomst werkt zal je best al een beetje bekend zijn? Nee hoor. Mijn gezicht zegt niemand wat. Maar als ik mijn naam noem zegt men vaak:'Oh, die van het weekbericht'. Welke affiniteit heb je met voetbal? Op de lagere school deed ik mee aan zaal- en veldvoetbal. Met mijn man Marcel en onze kinderen Remsey (10) en Damyan (7) voetballen we vaak 's avonds na het eten. Hoe kijk je naar Ajax? Het is een leuke gezellige club mensen met hart voor de club. Hoe diep die passie voor Ajax bij sommige men sen zit was voor mij wel een openbaring. Wat viel je nog meer op? De organisatie rond de hele jeugdoplei ding, ongeveer 200 spelers, de vele vrijwilligers, de studiebegelei ding en dat er al op jonge leeftijd heel veel gereisd wordt. Nog hobby's? Met het hele gezin op vakantie gaan, paardrijden en als vrijwilligster werk doen voor de Zonnebloem en als gastvrouw op de polikliniek en binnenkort op de intensive care van het Amsterdam Medisch Centrum Wie nodig je uit voor de volgende 'wie is wie'en waarom? Moeilijk hoor, want ik werk hier nog niet zo lang en ik wil van iedereen wel wat weten! Ik kies voor Wilco van Buuren, de nieuwe trainer voor de D3 in het nieuwe seizoen. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2005 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 7