Twee hoofden, één gedachte Een gesprek met Danny Blind en John van den Brom heen I is weei Op de Toekomst liggen de velden er verwachtingsvol bij. In de kantine groepen al wat scouts, trainers en jeugdleiders samen. Het nieuwe seizoen komt voelbaar dichterbij. Een mooi moment om in de maagdelijk schone bestuurskamer Danny Blind en John van den Brom aan tafel te hebben om wat ervarin gen en gedachtes te vernemen. Want uiteindelijk werd John van den Brom de opvolger van Danny Blind als hoofd jeugdoplei ding terwijl John ook trainer van Jong Ajax blijft. Is hier bewust voor gekozen? Danny:'Ajax heeft zich eerst afgevraagd: wat vereist deze baan en wie kan die het beste vervul- len. Er is niet bewust voor deze combinatie gekozen. John is, met zijn Ajax-verleden en het feit dat hij al werkzaam is binnen de organisatie, de juiste man op de juiste plaats. Het is wel zo dat John's combinatie van werkzaam heden goed past bij die van hoofd opleiding, omdat je onder andere 's zaterdags je handen meer vrij hebt voor je werk als hoofd opleiding.' John:'Het trainerschap van Jong Ajax mag nooit ten koste gaan van het werk voor de opleiding. 's Middags en op zaterdag ben ik beschikbaar voor de jeugd.' Blind ziet ook wel een nadeel.'In de ochtend is John voor Jong Ajax bezig, terwijl ik dat dagdeel goed kon gebruiken voor allerlei administratieve klussen, zeg maar: de papierhandel en voor overleg met trainers, terreinper- soneel, studiebegeleiding, secreta riaat en dergelijke.Verder was dat dagdeel zeer geschikt voor het ontvangen van buitenlandse afgevaardigden. Dat zal John op een andere manier moeten oplossen.' John:'Ik wilde graag een team blijven trainen om in de praktijk het trainerschap te blijven erva ren en je er verder in te ontwik kelen. Jong Ajax vond ik prima. Dat betekent dat ik 's ochtends de pet van trainer op heb en dat na de lunch de knop omgaat.' Korte lijn Op de suggestie dat er in de functie van John een mooie brug ligt tussen de opleiding en het eerste elftal om mede te beoor delen wie geschikt is om door te stromen naar de A-selectie bena drukt Danny dat het niet uit maakt welk elftal de functie van hoofd opleiding erbij doet.'Een hoofd opleiding, of hij nu de Al, Jong Ajax of voor mijn part de Cl traint, moet in kaart hebben wie moet afvallen, wie in aanmer king komt om te worden overge heveld naar een volgend elftal en wie kan doorstromen naar Jong Ajax of direct naar het eerste elf tal en in aanmerking komt voor een contract of niet.' John:'De lijn is wat korter, dat is een voor deel.' Jong Ajax We komen te spreken over de positie van Jong Ajax. Danny maakt duidelijk dat het elftal pri mair bedoeld is om jong talent door te laten stromen. Recente voorbeelden daarvan zijn onder meer Hedwiges Maduro, Ryan Babel, Urby Emanuelson en Ken neth Vermeer. 'Maar', zegt John,'mijn jongens weten dat ze soms plaats moeten maken als spelers van het eerste elftal bijvoorbeeld wedstrijdritme op moeten doen na blessures of om andere redenen. Mocht zo'n jongen nog voor de Al kunnen uitkomen, dan gaat hij tijdelijk daarheen om toch aan zijn wed strijden te komen. Op het ogen blik heb ik een groep van 20 spe lers, van wie er vijf eigenlijk nog A-junior zijn en dus in een dub belpositie zitten.' Blind streeft naar een selectie van 22 spelers. Het zijn er nu iets meer.Totaal kent de club onge veer 45 contractspelers.Volgens Danny en John zijn dat er niet teveel.'De praktijk blijkt dat je die nodig hebt, ook om trainbare groepen te hebben.' Jonge selectie Als antwoord op de vraag of Danny Blind tevreden is met zijn selectie geeft hij aan nog wel wat wensen te hebben.'Behalve dat ik nog geen vervanger voor Max well heb (Red. inmiddels is Juanfran aangetrokken), vind ik dat we ook nog te weinig scorend vermogen hebben. Daar moet hard aan gewerkt worden. En de selectie John van den Brom 4 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 00 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 4