Nieuw seizoen "-It- - '«rEtntiu men. Het is altijd leuk dan Dennis Bergkamp weer terug te zien. Hij ontmoet dan vaak oude bekenden zoals nu Gerard van der Lem.Tijdens de rust nam Rafael van der Vaart enigszins emotioneel afscheid van zijn club en publiek. Klaas Nuninga sprak mooie woorden waarna Rafael beloofde ooit weer bij daar zelf uit eigen beweging nooit de trainer/coach mee lastig val- len.Alleen als hij zelf eens de behoefte heeft daar een keer met mij over te praten, dan is dat natuurlijk prima. Dat doen we dan wel tussen vier muren en met de deur dicht.' Top De carrière van Martin van Geel als technisch directeur heeft ogenschijnlijk veel weg van een planning, althans zo lijkt het. Maar niets is minder waar.Van Geel:'Ik ben geen planner. Ook niet als voetballer. Het enige wat ik wil is mijn persoonlijke top halen. Dus alles er uithalen wat je kunt, eerst als voetballer bij Willem II, Ajax, Roda JC, Feyenoord, weer Willem II, daar tussendoor Jong Oranje, daarna als technisch directeur Willem II,AZ en nu bij Ajax.Als in die functie Willem II of AZ mijn maximum zou zijn geweest, was dat prima. Natuur lijk is Ajax weer een stapje hoger en is dat voor mij weer een mooie uitdaging. Maar dat waren Willem II en AZ ook'. Overstap In Alkmaar verliep zijn overstap naar Ajax bepaald niet geruisloos. 'Jammer' zegt Van Geel.'Bij de supporters van AZ werkt Ajax als een rode lap op een stier.Voor ik naar AZ ging wist ik dat niet. Ook heb ik wel eens hardop gezegd dat ik het naar mijn zin had in Alkmaar en dat ik tot in lengte van dagen bij AZ zou blij ven. Dat meende ik ook. Ieder een bij AZ heeft mij overigens gefeliciteerd met mijn overgang naar Ajax, behalve de voorzitter. En dat, terwijl er bij AZ in drie jaar tijd veel moois is gebeurd, niet alleen dankzij mij maar wel met mijn inbreng. Daar kijken de supporters niet naar.' Hoe dan ook, Martin van Geel voelt zich in korte tijd al aardig thuis bij de club en staat te pope len echt van start te gaan. Maar hoe concreet, zo kort na zijn aanstelling, kan dat al? 'Dat weet ik nog niet. Eerst ga ik mij verder oriënteren in de club, afspraken maken met mensen van de jeugd opleiding, scouting, medische- en technische staf en met anderen. Ja, ook met de zaterdag afdeling. Het amateurvoetbal hoort bij de Ajax-cultuur. Het bestaat al zolang Ajax bestaat, 105 jaar, aan zienlijk langer dan het betaalde voetbal. Ik zal veel op de Toe komst zijn.' Tijn Middendorp VAN DE VOORZITTER Moet je nu voorzichtig zijn of juist opti mistisch, zo aan het begin van een nieuw seizoen? Enerzijds wil je vertrouwen uit stralen, maar anderzijds geen ongefundeerde verwachtingen wek ken. Ik besluit toch maar mijn eigen aard te volgen en zonnig de toekomst in te kijken. En dat niet alleen vanwege de overwinning en het goede spel in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal.Veel belangrijker is dat de hand van Danny Blind en Gerard van der Lem steeds zichtbaarder wordt. Ook hebben we ons goed versterkt. Mooi dat Olaf Lindenbergh na een omweg (waarom duurde die zo lang?) weer thuis is. De allerbelangrijkste aanwinst staat niet (meer) op het veld maar is van kolossaal belang. Ik denk dat wij erg blij mogen zijn met Mar tin van Geel. Een kanjer zou ik zeggen! Eerste indruk: een plezierig mens en een kundige man. Ik vermoed zo dat er een paar puntjes op de i gezet gaan worden. Een bijzonder seizoen zal het zeker ook worden omdat Arie van Eijden in de komende maanden het stokje zal overdragen. Natuurlijk komen we op hem en zijn opvol ger nog uitgebreid terug. Nog veel werk Op verschillende manieren zullen wij in het komende jaar aan dacht besteden aan de richting waarin Ajax zich in de toekomst verder moet ontwikkelen. Dit is nodig omdat het in het interna tionale voetbal een must is UEFA Champions League voetbal te spelen en dat regelmatig met succes te doen. Dat moet natuurlijk allereerst op het veld gebeuren, maar de voorwaarden moeten door de hele organisatie worden gecreëerd en gedragen. De fei ten liegen niet en zeggen dat Ajax in, laten we zeggen de laatste 10 jaar, sportief gezien haar roem internationaal niet heeft kunnen waarmaken. Niet alleen PSV maar ook Feyenoord staan al enkele jaren boven Ajax in de internationale lijsten. Er blijft dus veel werk aan de winkel. Zo, en dan nu op naar het nieuwe seizoen waarin ik allen die bij Ajax spelen en werken veel voetbal plezier wens. JohnJaakke,Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2005 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 3