'Ik wil altijd mijn persoonlijke top halen' Van de redactie Technisch directeur Martin van Geel: Ajax Clubnieuws 2e Jaargang nummer 4 juli/augustus 2005 Inhoud 2 Van de redactie Martin van Geel:'Ik wil altijd mijn persoonlijke top halen' 3 Van de voorzitter 4/5 Twee hoofden, één gedachte Een gesprek met Danny Blind en John van den Brom In Memoriam Joop Stoffelen In Memoriam Paula Kraan 6 Zaterdagvoetbal seizoen 2005-2006 7 Ajax op 'trainingskamp' in Kosovo Wie is wie? 8 Alfons Groenendijk Agenda Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Klaas Vos,Tijn Middendorp (eindredacteur) Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank/Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (de Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan/Wim Schoevaart (Ajax Intern) Foto's: Louis van de Vuurst, Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Productie:Jessica van Pijkeren (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: PlantijnCasparie Amsterdam Een zucht van verlichting zal bij menigeen geslaakt worden wanneer het voetbalseizoen 2005-2006 daadwerkelijk van start gaat. Het geeft misschien wel een lekker gevoel het voetbal even met rust te laten, maar voor velen hoeft het ook weer niet zo lang te duren, onrustig als men dan wordt. Het volgen van alle voorbereidingen voor het nieuwe seizoen, het thema van dit club nieuws kan een aardig alternatief zijn. In de organisatie van onze club is het afgelopen seizoen wel het een en ander gebeurd. Per 1 juli 2005 is de rust weergekeerd met Martin van Geel als technisch directeur, Danny Blind als trai ner/coach van het eerste elftal en John van den Brom als hoofd van de jeugdopleiding en trainer coach van Jong Ajax. Met z'n drieën vormen zij als het ware de nieuwe technisch staf van Ajax voor het nieuwe seizoen. Daar ligt in dit clubnieuws ook wel enige nadruk op. De heren komen allen aan het woord waarbij Martin van Geel zegt voor geen enkele trainer een bedreiging te zijn terwijl Danny Blind en John van den Brom lie ver jeugdelftallen zien met 'acht zesjes en drie negens dan elf zeventjes.' Iedereen een fijn seizoen met heel veel successen. Tijn Middendorp Alles gestructureerd en veel overleg met zoveel mogelijk mensen en dat in een veilige omgeving. Zo ongeveer wil Mar tin van Geel (44) in hoofdlijnen zijn functie als technisch direc teur bij Ajax uitvoeren.'En dan vooral met veel teamwork want alleen kan niemand het.' Na 24 jaar keert Martin van Geel terug bij Ajax. Om nu van een hernieuwde kennismaking te spreken gaat hem wat ver.'Ten eerste is het wel erg lang geleden en bovendien kom ik hier terug in een totaal andere hoedanig heid' zegt Van Geel een paar weken na zijn aanstelling per 1 juli jl. op zijn kantoor.'Er is veel veranderd, zowel de locatie als de club. En dan vooral in grootte. Ik wist niet dat er zoveel mensen dagelijks voor Ajax werkzaam zijn, niet alleen in de ArenA maar ook op de Toekomst. Dat is AZ en Willem II bij elkaar en dan nog twee of drie keer zo groot.Wel herkenbaar van vroeger vind ik de clubsfeer, het verenigingsge- voel en de Ajax-cultuur.' Vergrootglas Eén ding is zeker.Wat zijn manier van werken als technisch direc teur ook is, succesvol is hij de afgelopen tien jaar in ieder geval geweest, zowel bij Willem II als AZ.'Ja, maar zeker niet alleen dankzij mij' zegt Van Geel bescheiden,'ik hou van team work, mensen er bij betrekken, afspraken maken, taken en bevoegdheden geven en vooral van een intensieve overlegstruc tuur. Een van mijn doelstellingen is mensen in een veilige omgeving optimaal te laten renderen. Onder 'veilig' versta ik dat wij elkaar allemaal intern de waar heid moeten kunnen zeggen en die ook accepteren terwijl wij elkaar naar buiten toe nooit mogen afvallen. Iedere club ligt onder een vergrootglas maar bij Ajax is het vergrootglas drie keer zo groot.' Het lijkt wat weg te hebben van de wijze waarop zijn voorganger Louis van Gaal te werk ging, heel gestructureerd met veel overlegmomenten.'Ja, daar heb je wel gelijk in. Maar misschien dat ik het allemaal wat vriendelijker doe, wat toeganke lijker ben en ook laagdrempeliger werk.' Met de deur dicht Er is nog een ander groot ver schil met zijn voorganger, vindt hij.'Louis is een topcoach en heeft ook de top getraind. Ik bezit alleen het oefenmeester 3 diploma, dus ik vorm geen enkele bedreiging voor welke trainer dan ook. Door mijn jarenlange ervaring als voetballer en tech nisch directeur heb ik heus wel een mening over een opstelling en hoe er gespeeld zou kunnen worden. Maar dat soort opvattin gen houd ik voor mij zelf. Ik zal Lees voor verdere informatie ook: Aj'ax Magazine Aj'ax Life Aj'ax Kids Club-blad www.ajax.nl 2 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 00 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 2