Het Jany van der Veen toernooi Het toernooi voor E - en D- elftallen bestaat al zeker dertig jaar. Jarenlang had het de naam: Hans Kok-toernooi. Hans Kok was een zeer talentvolle jeugdspeler van Ajax, die lang geleden bij een ongelukkige duik in de Zaan een dwarslaesie opliep en zodoende invalide werd. Na het overlijden van Jany van der Veen is het toernooi op voorstel van Hans Kok zelf en het bestuur omgedoopt tot Jany van der Veen-toernooi. Sterk bezet Het toernooi wordt georgani seerd door een commissie bestaande uit voormalige en hui dige jeugdsecretarissen: de heren Neefjes, Been, Bijvank en Thoo- len. Gerard Holsheimer comple teert de commissie. Het toer nooi wordt altijd op de eerste zaterdag in mei gespeeld zoals dit jaar 7 mei. Aan het toernooi namen de viel hen slechts ten deel.'Onbegrijpelijk' liet Henk van Teunenbroek slechts weten. Sparta ging met de eerste plaats aan de haal waardoor de dochters van Jany van der Veen de prijzen konden uitreiken aan de aanvoerders van Sparta en Ajax. Groot waren ook de successen bij het zaterdagvoetbal van Ajax. Trainers en teammanagers Ajax-jeugdopleiding seizoen 2005-2006 Elftal Trainer(s) Teammanager Jong Ajax John van den Brom,Alfons Groenendijk Dick Schoenaker Al Sonny Silooy, Dick de Groot Rolf Grootenboer A2 Alfons Groenendijk Herman Arendse Bl Maarten Stekelenburg Rob Kalse B2 Robin Pronk Frits Andriese Cl Wim Kwakman Herman Pinkster C2 Arnold Mühren John Busink Dl Heini Otto Joop van Nielen D2 Bryan Roy Rob Stol D3 Wilco van Buuren Hans-Erik Muller El Patrick Ladru Henk van Teunenbroek E2 Simon Tahamata Martin Wiggemansen E3 Peter v.d. Hengst Tinus van Teunenbroek Fl Dennis de Haan Joop Leeuwendaal Hoofd opleidingen:John van den Brom Keeperstrainer:Wil Coort Looptrainer: Renaldo Landburg 9 beste teams uit Nederland, België en Duitsland deel. Club Brugge- met Hans Galjé als directeur jeugdopleiding, Bayer Leverkusen en Borussia Dortmund streden tegen de teams van Ajax, Feye- noord, PSV, Sparta en Willem II. De winnaar van het toernooi is die club die het beste uit de bus komt als de resultaten van het E- en D-elftal bij elkaar worden opgeteld. Dit jaar was dat Feyen- oord. Bij de D' tjes werd Ajax weliswaar eerste, maar het E-team werd slechts zevende. De dochters van Jany van der Veen overhandigden de wissel beker, wat ook een echte wissel beker is: elk jaar gaat dezelfde beker in andere handen over. Klaas Vos en Rob Been Eindstanden Jany van der Veen toernooi D junioren: 1 Ajax 2 Club Brugge 3 Feyenoord 4 Borussia Dortmund 5 Willem II 6 Bayer Leverkusen 7 PSV 8 Sparta E junioren: 1 Sparta 2 Club Brugge 3 Feyenoord 4 Borussia Dortmund 5 Bayer Leverkusen 6 PSV 7 Ajax 8 Willem II AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 9