Verslag ledenraadvergadering d.d. 10 mei 2005 Algemene zaken (John Jaakke) 1) Mededelingen bestuur/directie Directie (Arie van Eijden) Er zijn nieuwe contracten gesloten met de volgende spelers: Schilder,Anita, Kalkhuis, Kok, Keizer, Koenders,Timisela, Muller van Moppes en Boerrigter (FC Twente); In de komende tijd zullen er gesprekken plaatsvinden met kandi daten voor de functie van hoofd opleidingen en technisch direc teur. Technische zaken (Klaas Nuninga) Men is verheugd met het bereiken van de voorronde van de CL. Dit resultaat is niet alleen bereikt dankzij de terugval van AZ, maar ook omdat Danny Blind het elftal weer aan het voetballen bracht; Jong Ajax heeft het in de eindfase lelijk laten liggen en men heeft het kampioenschap nu niet meer in eigen hand; Tevredenheid over zeven kampioenen bij de jeugd; Goede resultaten bij de amateurs: zaterdag 1 (gehandhaafd), zater dag 2 (kampioen), zaterdag 3 (gehandhaafd) evenals de veteranen die nog kampioen kunnen worden; Jeugdtrainers voor het volgende seizoen zijn: Maarten Stekelen- burg,Alfons Groenendijk, Robin Pronk,Wim Kwakman, Sonny Silooy,Arnold Mühren,Heini Otto, Brian Roy, Patric Ladru, Simon Tahamata en Dennis de Haan. De verdeling van de trainers over de elftallen is nog niet bekend. Financiën (Hein Blocks) Er zijn minder TV- inkomsten omdat PSV vanwege de goede prestaties meer in beeld is geweest. De klankbordgroep 'Joodse identiteit' heeft twee positieve verga deringen gehad. Helaas was bij de tweede bijeenkomst het meren deel van de supporters niet aanwezig. Bij de start van het nieuwe seizoen zal met een 'actie' worden begonnen; Arie van Eijden zal vanwege zijn pensionering uiterlijk 1 april 2006 of zoveel eerder als mogelijk zijn functie als algemeen directeur neerleggen. 2) Toelatingsbeleid nieuwe leden Het bestuur heeft een notitie opgesteld, na consultatie van een klank bordgroep bestaande uit de heren Ellerbroek, Geestman, Henrichs, de Roever en Vos Formeel heeft het bestuur geen toestemming nodig van de ledenraad om nieuwe leden toe te laten. De ledenraad zou het op prijs stellen om de voorgestelde toelatings commissie te formeren uit mensen van de ledenraad, ereleden en leden van verdienste. Ten aanzien van het toelaten van personeelsleden, ziet men aan de ene kant een mogelijke belangenverstrengeling, aan de andere kant zijn er nu ook al personeelsleden lid van Ajax. In ieder geval is het van belang om goede criteria aan te leggen. De voorzitter acht een speciale commissie noodzakelijk omdat is gebleken dat indien 'iedereen verantwoordelijk is, niemand verant woordelijk is'. Hij wil nog nadenken over de samenstelling van de commissie. 3) Het logo Jacques Nagel (hoofd marketing communicatie Ajax) geeft een presentatie over het oude en huidige logo en de mogelijkheden om eventueel tot een aanpassing te komen. Men is, geholpen door externe adviseurs, op basis van een afweging van alle voor- en tegen argumenten tot de conclusie gekomen, dat het valt te overwegen een nieuw logo te introduceren.Aan de supporters wordt verteld dat het bestuur heeft besloten niet naar het oude logo terug te keren. De kosten van logo-aanpassing zijn ruwweg 200.000 tot 300.000 De voorzitter stelt voor om bij deze gelegenheid niet in de vraag van 'mooi-lelijk' verstrikt te raken. Hij vraagt de ledenraad de voorge stelde aanpak te ondersteunen. Een aantal opmerkingen uit de discussie: Een aantal leden vindt de mix van het oude en het huidige logo vlees noch vis, het hinkt op twee gedachtes; Er wordt op gewezen dat er voor de ledenraad eigenlijk geen marketing-probleem of logoprobleem bestaat, maar een bestuurlijk probleem, dat ons door de supporters is aangedragen; Het gaat er nu om of een aanpassing van het huidige logo het ver trouwen krijgt van de supporters.Voor aanpassing is dit wel een voorwaarde van de ledenraad; Als de supporters het idee accepteren komt het bestuur terug bij de ledenraad voor verdere besluitvorming. De voorzitter vraagt aan het einde van de discussie de ledenraad het bestuur mandaat te verlenen om verder te gaan met het uitwerken van het gepresenteerde plan en tegelijkertijd te onderzoeken of de supporters het idee zullen accepteren. Het resultaat van de stemming is dat 18 leden voor en 2 leden tegen stemmen. 4) Rondvraag Men heeft zich geërgerd aan de capriolen van spelers op het veld na een doelpunt. Dit zal met de technische staf worden besproken. AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2005 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 5