Parfumgeur het beter dat maar direct te doen om zodoende drie maanden tijd te winnen in de voorbereiding naar het nieuwe seizoen. Het elf tal heeft zich dit seizoen onder Blind voldoende kunnen herstel len om de tweede plaats op de ranglijst veilig te stellen en daar mogen we echt tevreden mee zijn' Zlatan Velen zijn van mening dat het ver trek van Zlatan Ibrahimovic bepa lend is geweest voor het verloop van het seizoen.'Ik vind dat wel erg kort door de bocht. Hij kreeg de eerste twee seizoenen ook nogal wat kritiek te verduren. Zijn geweldige doelpunt tegen NAC is het laatste geweest dat wij ons van hem herinneren. Dat moment blijft in onze herinnering maar in die periode bleek ook al enigszins, dat de synergie binnen de groep was uitgewerkt. Daarom is misschien het seizoen anders gelopen dan velen hadden gedacht maar niet door de ver koop van Zlatan'. Supporters Natuurlijk zijn hem de tirades van de supporters in het afgelopen seizoen niet ontgaan.'Daar ga ik verder niet op in' zegt Arie reso- luut.'Maar algemeen gesteld kan je voor de invloed van de suppor ters niet weglopen.Voetbal heeft nu eenmaal tegenwoordig de behoefte om naar de markt te luisteren. Overigens zijn wij heus nog wel behoorlijk productgericht georiënteerd. Maar wat wil die supporter? Kijk eens naar het grote aantal seizoenkaarthouders en het kleinere aantal leden in de vereniging, die als grootaandeel houder een zwaarder gewicht hebben. Die kunnen niet zomaar de geluiden van de supporters wegschuiven.' Boek Het vinden van een nieuwe tech nisch directeur en een algemeen directeur ziet hij als primaire zaken voor de komende tijd.Wat de laatste functie betreft is dat een gevolg van het feit dat hij op 1 april 2006 op zijn 60ste jaar met pensioen gaat.'Dat heb ik bij mijn aanstelling al laten weten en ik wil dat handhaven. Niet dat ik dan voor Ajax verloren ben. Op vrijwillige basis ben ik altijd bereid bepaalde projecten voor Ajax te doen of advies te geven. De Raad van Commissarissen heeft dat ook gevraagd. Ik ga ook wel andere dingen doen, binnen of buiten het voetbal, want aan het werk blijf ik zeker. Bovendien ga ik dan een boek schrijven. Over mijn ervaringen en van alles binnen het voetbal.Waarom? Misschien doe ik het wel voor mijzelf, om de boel wat van mij af te schrijven. Maar het boek komt er...! Tijn Middendorp 'De bloemen liggen aan de finish' is een gebezigde wielerterm. Het afgelopen jaar heb ik ervaren als een bergetappe met cols van de hoogste categorie maar met een spectaculaire afdaling naar de finish. Wat een verschil met mijn eerste voorzittersjaar. Ik was in de voorbereiding van het seizoen op een prachtige zomerdag in Huizen bij een wedstrijd tegen Zuidvogels. Maduro en Babel mochten laten zien wat ze waard waren. Iedereen sprak over een zeer positieve voorbereiding en een goede sfeer. Het team straalde dat ook uit. Dus dat beloofde wat! Nadenkend over het afgelopen seizoen heb ik mij wel af en toe afgevraagd hoe we in eerste instantie zo in een vrije val terecht zijn gekomen. Er is veel over te zeggen maar ik zal de zaken die het afgelopen jaar zijn gebeurd niet herhalen en op een rijtje zet ten (ik mag namelijk maar 350 woorden gebruiken).Wat mij dan wel opvalt, is een soms respectloze en gemakkelijke kritiek die er dan te horen valt in de zondebokken zoektocht. Juist in een club als Ajax gaat het om mensen en het motiveren van mensen.Wij zoeken de kracht van mensen en proberen die te vergroten. Dat levert immers meer rendement op dan ons te concentreren op hun zwakheden. Natuurlijk moet er worden gepresteerd. Dat gaat niet alleen met de zweep maar ook met de wortel. Meer stimule ren en minder afbranden dus.Teveel leeft er in Ajax in mijn ogen soms een afrekencultuur. Dit leidt er wel eens toe dat mensen bang zijn om fouten te maken, überhaupt te bewegen of een mening te verkondigen die afwijkt. Juist de discussie over beslissin gen met de insteek een en ander te verbeteren in plaats van zon debokken aan te wijzen zou ons beter moeten maken. Maar ja, daarover praten én met iemand praten schijnt veel moeilijker te zijn dan iemand, bij voorkeur met een groepje, af te branden. Let wel: met iemand, die niet voor zijn taak berekend is of zeker dezelfde fout maakt moet gesproken worden. Een compliment heeft de vluchtigheid van een parfum terwijl kritiek als een mest- geur nog tijden blijft hangen. Het is maar wat u liever ruikt. JohnJaakke,Voorzitter VAN DE VOORZITTER AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2005 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 3