'Het was in veel opzichten een rommelig seizoen' Van de redactie Algemeen directeur Arie van Eijden: Ajax Clubnieuws 2e Jaargang nummer 3 mei/juni 2005 Inhoud 2 Van de redactie Arie van Eijden:'Het was in veel opzichten een rommelig seizoen' 3 Van de voorzitter 4 Kampioen worden of niet 5 Verslag ledenraadvergade ring d.d. 10 mei 2005 6/7 Een elftal kampioenen 8 Verslag voorjaarsleden vergadering d.d. 26 mei 2005 9 Jany van der Veen toernooi Ajax jeugdopleiding '05-'06 10 Zaterdagvoetbal In memoriam Harry Dade 11 Succesvol seizoen op de Toekomst Wie is wie? 12 Erelijst Lucky Ajax In memoriam Gerard van Dijk Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Klaas Vos,Tijn Middendorp (eindredac teur) Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank/Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (de Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan/Wim Schoevaart (Ajax Intern) Foto's: Louis van de Vuurst, Eric Overtoom Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Productie:Jessica van Pijkeren (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: PlantijnCasparie Amsterdam Aan succes heeft het bij club in het afgelopen seizoen niet ontbroken. Maar liefst elf teams zagen kans het kampioenschap binnen te halen waarvan Jong Ajax, de Al en de Cl zich zelfs kampioen van Nederland mogen noemen. Dat de redactie eind april als thema voor dit club nieuws koos voor een eerbetoon aan alle succesvolle elftallen en een terugblik op een altijd weer hectisch seizoen, lag toen al een beetje voor de hand. Rondom ons eerste elftal was het, om met algemeen directeur Arie van Eijden te spreken, een rommelig seizoen.Te veel inci denten vonden er plaats die een goed resultaat lange tijd in de weg stonden. Onder die omstan digheden gaf de tweede plaats op de ranglijst toch een mate van tevredenheid. De jeugd was zeer succesvol met acht kampioenen en een bekerwinnaar, Jong Ajax kende het meest bizarre kampi oenschap en ongekend succes was er weggelegd voor de zater dag afdeling met twee kampioe nen en een bekerwinnaar. Naast al die successen was er ook een trainer van een jeugdelf- tal, die het maar beter vond om, hoe gek het ook klinkt, niet kam pioen te worden.Waarom dat is en om welke jeugdtrainer het gaat leest u allemaal en nog veel meer in dit extra dikke club nieuws. Daarin vindt u ook de volledige indeling van onze jeugd trainers en teammanagers voor het nieuwe seizoen 2005-2006. Maar eerst even uitrusten! Een prettige vakantie! Tijn Middendorp In een terugblik op het afge lopen seizoen praat Arie van Eijden over een aantal opvallende momenten en hij kijkt al vast een beetje naar zijn pensionering, vol gend jaar april.'En dat boek, dat komt er'. Het is teleurstellend dat het eer ste elftal dit seizoen eigenlijk geen moment echt heeft kunnen meestrijden om de landstitel. 'Daarvoor was het een te rom melig seizoen' zegt algemeen directeur Arie van Eijden, een dag na het onverwachte kampioen schap van Jong Ajax.'Daarom ben ik erg tevreden dat we toch afge tekend op de tweede plaats zijn geëindigd en mee mogen doen aan de derde kwalificatieronde in de UEFA Champions League. Ik vind dat toch wel het sportieve hoogtepunt van dit seizoen'. Afscheid De verwijdering tussen Louis van Gaal en Ronald Koeman ziet hij als een dieptepunt voor Ajax en voor zichzelf.'We hadden de zaken bij het binnenhalen van Louis heel zorgvuldig afgewogen en er ook nadrukkelijk met Ronald over gesproken. Het had een hele mooie samenwerking kunnen worden. Helaas is het tussen die twee in november toch geclasht. Erg jammer.' Het plotselinge vertrek van Marco van Basten en John van 't Schip naar de KNVB, kort voor het begin van de trainingen van Jong Ajax, werd niet door ieder een in dank afgenomen. Arie: 'Ajax kon wel ongeveer een beetje de redder des Vaderlands worden genoemd.Wij vonden dat wij die twee Ajacieden deze uitdaging niet mochten onthou den. Bovendien hadden wij op dat moment voor hen ook geen andere positie voor ogen.Wij waren net met het seizoen begonnen en niets wees er op dat wij van die teleurstellende momenten zouden krijgen'. Danny Blind Het eerste elftal voldeed even eens niet direct aan de altijd hoog gespannen verwachtingen die nu eenmaal bij Ajax horen. Tegen het einde van de eerste helft van de competitie leek het tij te keren en ook de start na de winterstop beloofde veel goeds. 'Maar al snel bleek dat het elftal toch niet in staat bleek te zijn het spel te spelen waar wij in het verleden altijd zo trost op waren' vervolgt hij.'Na de uitschakeling uit tegen Auxerre besloot Ronald de handdoek in de ring te gooien omdat hij dacht het elftal niet meer aan de praat te krijgen.Ver- volgens is binnen twee weken Danny Blind aangesteld als hoofdcoach. Het liefst wilde hij per 1 juli deze taak op zich nemen maar het bestuur vond 2 AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 2