Succesvol seizoen op de Toekomst Jong als ambassadeur van de Nierstichting 40 nierpatiënten uitgenodigd voor en VIP dag bij Ajax. Na de laatste wedstrijd van het seizoen werd Nigel de Jong uitgeroepen tot Speler van het Jaar en Hedwiges Maduro tot Talent van het Jaar. Rafael van der Vaart nam al vast afscheid van het publiek. Tot slot Het seizoen 2004-2005 zit er op. Een welverdiende stilte en rust vallen over de velden op de Toekomst na het succes van elf kampioenselftallen en een beker winnaar. Een terugblik. Veranderingen Het feit dat Jong Ajax voortaan zijn trainingen op de Toekomst zou laten plaatsvinden bracht organisatorisch nogal wat veran deringen met zich mee die echter goed zijn doorstaan. Door het plotselinge vertrek van Marco van Basten en John van 't Schip naar de KNVB verliep de start van het nieuwe seizoen niet helemaal geruisloos. De vacatures werden vrij snel ingevuld door het aan stellen van John van den Brom en Fred Grim. Ook, later in het sei zoen, leidde het vertrek van Ronald Koeman en de aanstelling van Danny Blind voor wat aan passingen. Minpuntje Naast het nieuwe frisse kleurtje van de stoeltjes op de hoofdtri bune en de letters 'AJAX' was een minpuntje het lange wachten op de certificering van ons 2e kunstgrasveld. De zaterdag 1 moest daardoor de wedstrijd tegen Noordwijk overspelen. Maar ook op het gecertifi ceerde kunstgrasveld moest Noordwijk het onderspit delven. Open Dag Zeer positief en bijzonder geslaagd was de wedstrijd van een combinatie van Ajax-profs tegen de nationale selectie van Ghana, die luidkeels werd aange moedigd door vele hier geves tigde landgenoten.Tijdens de Open Dag van Ajax op de Toe komst was het wat stil omdat alles zich buiten het complex afspeelde. Daar zal in het komen de seizoen, op woensdag 3 augus tus 2005, verandering in komen. Hoogtepunt Hèt hoogtepunt van het afge lopen seizoen was voor mijn gevoel het behalen van het lands kampioenschap door de Al. Hun seizoen begon rommelig maar door een 4-0 winst op Vitesse op 24 mei jl. eindigden zij hun com petitie met een glansrijke lands titel! Gerard Holsheimer WIE IS WIE? Naam: Mark Rekers Leeftijd: 44 jaar Beroep: fysio-manueel therapeut Bij Ajax: 1 november 2003 Hoe ben je bij Ajax terecht gekomenIk ben door Edwin Goedhart, hoofd medische staf bij Ajax, gevraagd te solliciteren naar de huidige functie. Hoe heb je Ajax de eerste tijd ervaren? Prima.Ajax is een professio neel bedrijf terwijl op de Toekomst de verenigingsstructuur met al die vrijwilligers goed merkbaar is. Wat heb je gedaan voor je bij Ajax in dienst kwam? Afgestudeerd in 1983 begon ik eerst als fysiotherapeut en sinds 10 jaar als fysio/ manueel therapeut, waaronder 13 jaar bij de praktijk 'Apollolaan' in Amsterdam.Als freelance fysiotherapeut bij de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie ben ik naar de EK in Helsinki, de WK in Got- henborg en de Olympische Spelen in Atlanta geweest.Van 1995 tot 1997 begeleidde ik de herenkernploeg schaatsen van Henk Gemser. Geen voetbal dus? Jawel.Vanaf januari 2002 tot mijn indiensttreding bij Ajax werkte ik bij het Sport Medisch Centrum van de KNVB. Wat is het verschil tussen fysiotherapie en manuele therapie? Manuele therapie is een verbijzondering van fysiotherapie, gericht op de behandeling van wervelkolom gerelateerde aandoeningen. In gewoon Nederlands heet het 'bottenkraken'. Welke affiniteit had je met Ajax? Vroeger ging ik met mijn opa naar de Meer. Ik kom uit Amsterdam dus dan heb je bijna automatisch iets met Ajax.Als sport sprak atletiek mij meer aan. Schaatsen trouwens ook. Rondjes lopen en schaatsen doe ik nog steeds. Hoofd van de medische staf op de Toekomst en verantwoordelijk voor de A jeugd. Kan dat? De functie is een combinatie van geblesseerde spelers behandelen, de medische afdeling op de Toekomst vorm geven, bezig zijn met de laatste jaren van de jeugdopleiding voor de A-jeugd en de wedstrijdbegeleiding van de Al. Die spanning vind ik leuk en uitdagend. Het is soms net een eerste hulp afdeling. Wie nodig je uit voor de volgende "Wie is wie' en waarom? Barbara van der Werf, secretaresse op de Toekomst, omdat zij ook nog niet zo lang in vaste dienst is. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2005 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 11