Zaterdagvoetbal IN MEMORIAM HARRY DADE De zaterdag 1 komt weer uit in de Amstel Cup, terwijl de zaterdag 2 van Arie van Eijden de felicitaties in ontvangst neemt voor hun kampioenschap. De zaterdag veteranen bleven niet achter en herhaalden kampioenschap;de vriendelijke woorden zijn van Klaas Nuninga. Op 24 mei waren door Nigel de Ook dit jaar heeft het zater dagvoetbal van Ajax niet te klagen over mooie successen zoals deelname aan de Amstelcup van zaterdag 1,het kampioen schap van de zaterdag 2, het behoud van de zaterdag 3 in de reserve 1e klasse, en (weer) het kampioenschap bij de zaterdag veteranen. Zaterdag 1 weer in Amstel Cup toernooi! Hoewel de zaterdag 1 zich al vrij vroeg verzekerd wist van lijfsbe houd in de hoofdklasse van het zaterdag voetbal, wist het de tweede doelstelling, een plaats in het linker rijtje, niet te verwezen lijken. Het goede nieuws was echter dat Ajax zich wist te plaatsen bij de laatste acht clubs in het finale toernooi in de districtsbeker competitie. Ingedeeld bij Gein oord, Spakenburg en Nijenrodes speelde Ajax in Almere op 21 mei jl. een voortreffelijk toer nooi met ook veruit het beste voetbal. In de vier wedstrijden scoorde de ploeg zes maal en kreeg geen enkele goal tegen. De finale tegen Elinkwijk werd met 0-1 gewonnen.'We gaan naar Heerenveen', kon trainer Bob de Klerk na afloop meezingen, want dat is het toetje van deze districtsfinale: de strijd om de lan delijke beker op 11 juni in Hee- renveen.Ajax eindigden als vierde. In ieder geval geeft die eerste plaats in Almere de zaterdag 1 weer het recht deel te nemen aan de grote Amstel Cup, samen met de collega's uit het betaalde voet bal: Ajax 1 en Jong Ajax, dus weer met drie elftallen, net als vorig jaar. Zaterdag 2 kampioen! Met het kampioenschap in de reserve hoofdklasse heeft de zaterdag 2 een fantastisch sei zoen achter de rug.Vooral in het begin van de competitie nam het al een straatlengte voorsprong op ploegen als NOVO, Spaken burg en IJsselmeervogels,toch niet de minste namen in het zaterdagvoetbal. Het kampioen schap van Nederland voor reserve elftallen ging helaas aan de neus van trainer Cees Boot en elftalleider Dolf van Zoest voorbij. Natuurlijk kunnen spelers, trai ner en elftalleider terugkijken op een heel goed seizoen met alle hoop om het succes in het komende seizoen te vervolgen. Zaterdag 3 blijft in reserve 1e klasse Het elftal van Frans Grooten- boer en Nuno Ferreira heeft een bijzonder moeilijk jaar achter de rug. Het moest regelmatig aan treden tegen reserve elftallen van sterke verenigingen en het elftal werd een beetje te oud om dat allemaal te belopen met zeer veel blessures tot gevolg. Boven dien moesten er nog al eens spe lers doorschuiven naar het tweede team waardoor er maar twee spelers zijn geweest die 18 van de 22 wedstrijden binnen de lijnen zijn geweest. Duidelijk is dat dit de homogeniteit niet ten goede kwam.Als de voorspellin gen uitkomen, zal er volgend jaar een sterk verjongd Ajax 3 aan de competitie deelnemen. Zaterdag veteranen kampioen! Half mei won het veteranenteam op de Toekomst met 5-2 van de enige overgebleven concurrent KSJB. Daarmee was de continue ring van het kampioenschap een feit. Na afloop waren er uiteraard bloemen van bestuurslid Klaas Nuninga en een apart woord van dank voor trainer Henk Busker- molen die op 80 jarige leeftijd na een lange staat van dienst van 22 jaar een streep zet onder zijn carrière. Zoals wel meer voor komt in onze club gaat zijn func tie over van vader (Henk) op zoon (Jan), die uiteraard veel suc ces werd toegewenst. Wim Heisterkamp Op 22 mei jl. is op 94 jarige leeftijd Harry Dade overleden. Harry, zoon van een van de Ajax-oprichters Han Dade,was werkend lid vanaf 20 september 1931 en is dus 73 jaar de club trouw gebleven. Hij voetbalde in het beroemde zevende elftal met onder meer keeper Doris Dreesde, Ferry Dukker Sr. en Henk Karels. Dit team was vele malen kampioen van de Amsterdamsche Voetbal Bond. Harry kwam niet veel meer bij Ajax maar voor zijn huldiging als 70 jarig lid van Ajax in het najaar van 2001 op de Toekomst is hij gelukkig wel aanwezig geweest. De AFC Ajax wenst de familie veel sterkte toe in deze moeilijke dagen. Harry, rust zacht, je was een echte Ajacied. Wim Schoevaart 10 AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 10