Wim Schoevaart koninklijk onderscheiden Sinds 18 maart 2005 gaat ons erelid Wim Schoevaart door het leven als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Op de 105e verjaardag van 'zijn'-Ajax mocht hij namens Hare Majesteit deze koninklijke onder scheiding ontvangen uit handen van burgemeester Cohen. Volledig verrast door de aanwezigheid van veel familie en vrienden werd hij bij zijn binnenkomst in de bestuurskamer in de ArenA met applaus warm onthaald. In zijn speech noemde burgemeester Cohen hem onder meer 'het geheugen en geweten van de club'. Hij noemde onze archivaris de cultuurdrager en -bewaker van Ajax.'Hij is niet alleen een icoon, maar ook een voorbeeld voor al degenen die vrijwil ligerswerk bij Ajax willen doen. Schoevaart is Ajax.'Opa krijgt een medaille', riep de jongste kleinzoon toen zijn grootvader door burge meester Cohen de onderscheiding kreeg opgespeld. Humorvol was ook de reactie van Wim toen de burgemeester hem als eerste feliciteerde met zijn onderscheiding.'Dank u wel, burge meester, en als u binnenkort de koningin tegenkomt, wil u haar dan namens mij hartelijk bedanken?' Ook voorzitter John Jaakke bleef niet achter met vele mooie woor den en benadrukte dat niet alleen hij maar heel Ajax trots mag zijn op deze koninklijke onderscheiding. Vervolgens maakte de oudste zoon Frank humorvolle opmerkingen in zijn speech.'Mijn vader is een echte natuurliefhebber', zo begon hij, 'alleen er moeten wel altijd krijtlijnen op het veld staan.' 'Ik ben overvallen en overdonderd tegelijk' zei Wim in zijn dank- woord.'Maar vooral ben ik trots op mij zelf.' Jack Reynolds vereeuwigd in de ArenA Op zondag 20 februari vond er op niveau 3 van de Amsterdam ArenA, voorafgaand aan de wedstrijd tegen FC Den Bosch, een korte plechtigheid plaats. In aanwezigheid van onder meer directie, bestuur, leden van Lucky Ajax die 'van hem hebben leren voetballen' en anderen werd een pla quette onthuld als aandenken aan de legendarische trainer Jack Reynolds. Tegelijkertijd werd de Ajax Lobby omgedoopt in Jack Reynolds Lobby. De verhuizing van Ajax naar de Amsterdam ArenA in 1996 betekende ook de teloorgang van de Jack Reynolds Tribune die,eenmaal te zijn overkapt, in 1965 werd vernoemd naar de legendarische trainer die vanaf 1915 maar liefst 26 seizoenen Ajax trouw is gebleven en daarin vijftien afdelingskam- pioenschappen,acht landstitels en twee nationale bekers realiseerde. Bovendien zag hij niet alleen kans alle elftallen van Ajax te trainen maar wordt hij ook gezien als de grondlegger van de Ajax-cultuur van het verle den en heden. Natuurlijk was het raar dat er in de Amsterdam ArenA nergens een aan denken van deze onvergetelijke Ajacied was te vinden. Dat is gelukkig nu verleden tijd met een prachtige plaquette van Jack Reynolds als eerbetoon aan deze unieke Ajacied. IN MEMiRIAM Ci BiUWENS Op 17 maart j.l. overleed op 80-jarige leeftijd Co Bouwens. Co werd lid van Ajax op 1 augustus 1949 en speelde als gedegen middenveldspeler een paar wedstrijden in Ajax 3 en 2 om al snel voor Ajax 1 te worden geselecteerd. In zijn totaal 106 wedstrijden tussen 1950-1954 speelde hij veelal met Hans Boskamp, Rinus Michels, Klaas Bakker, Gerard van Dijk en Theo de Groot. Co was 55 jaar lid van Ajax en ontving in 2000 de Gouden Speld van wege zijn 50-jarig lidmaatschap.Vanaf 1963 tot 1979 was hij lid van de ledenraad en tevens, tot 1981, lid van de financiële commissie, waar van een aantal jaren als voorzitter. Co, bedankt voor alles wat je voor Ajax hebt gedaan. André Kraan Agenda (onder voorbehoud) Mei 2005 7 mei Jany van der Veen toernooi voor D-en E junioren 10 mei Vergadering Ledenraad 26 mei Jaarlijkse Algemene (voorjaars) Ledenvergadering Aanvang 20.00 uur op de Toekomst Juni 2005 7 juni Vaantjesavond 8 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 8