Verslag Ledenraadvergadering d.d. 22 maart 2005 iegaf zi was af 1) Mededelingen Bestuur/Directie Financiën Hein Blocks geeft een toelichting op de halfjaarcijfers van de AFC Ajax NV per 31 december 2004. Het overleg met de financiële commissie van de ledenraad heeft nog niet plaatsgevonden, maar zal alsnog wor den gehouden. Hein Blocks meldt dat de resultaten volledig in lijn liggen met de ver wachtingen aan het begin van het seizoen. Per 1 juli 2005 wordt een positief resultaat verwacht. Het aantal fte's is inmiddels gezakt naar 176. Op een vraag over de stijging van de salariskosten zegt Hein Blocks dat besparingen verwacht worden in de tweede helft van het lopende jaar. Algemeen John Jaakke deelt mede die voor de Klankbordgroep 'Joodse iden titeit' een voorlopige planning is gemaakt voor drie vergaderingen. Oud-minister Roger van Boxtel zal de bijeenkomsten leiden. T.a.v. de actie 'oude logo' deelt hij mede dat het bestuur als uitgangs punt heeft gekozen om eerst te onderzoeken hoe en waarom het nieuwe logo destijds tot stand is gekomen, om daarna een standpunt in te nemen. Over het uitdelen van flyers door voorstanders van het oude logo in de ArenA voor de wedstrijd tegen PSV zijn de meningen verdeeld. Technisch beleid Arie van Eijden geeft een nadere toelichting omtrent de benoeming van Danny Blind als hoofdcoach. Na het vertrek van Ronald Koeman op 25 februari 2005 was Blind een zeer belangrijke kandidaat voor de opvolging. Dat nam niet weg dat een bredere kijk op de invulling van de vacature wenselijk werd geacht, waarna ook gesprekken met ande ren hebben plaatsgevonden. Ook heeft er overleg plaats gevonden met Johan Cruijff over zowel de invulling van de TD als hoofdcoach. Vervolgens werd Danny Blind op 14 maart per onmiddellijke ingang benoemd om zodoende tijd te winnen voor het volgend seizoen. Op een vraag hoe de functies Hoofd Opleidingen (HO) alsmede trai ner van de Al zullen worden ingevuld, antwoordt Arie van Eijden dat voorlopig Maarten Stekelenburg de bovenbouw en Patrick Ladru de onderbouw zullen coördineren, met steun van Danny Blind. De Al wordt tijdelijk getraind door John van der Brom die ook trainer blijft van Jong Ajax. De gesprekken met kandidaten voor de functie Hoofd Opleidingen zullen gericht zijn op een invulling per 1 juli 2005. Klaas Nuninga geeft een toelichting over de gang van zaken omtrent het aantrekken van een nieuwe technisch directeur. Het gelijktijdig aantrekken van een TD en een HO zou ideaal zijn, maar is praktisch moeilijk haalbaar. Er zijn inmiddels gesprekken gevoerd met kandida ten, maar die hebben nog niet tot een aanstelling geleid. Onder deze omstandigheden zal niet gewacht worden met het aan stellen van een nieuwe HO. Dit heeft immers een hoge prioriteit. Er zullen voorshands geen wijzigingen in de functieomschrijving van de TD worden aangebracht. 2) Inleiding Ton Pronk (hoofd-scouting) In het betoog kwamen onder meer de volgende zaken aan de orde: De scouting voor de jeugd richt zich hoofdzakelijk op de F (8-10) en E (10-12) spelers; Gescout wordt in een straal van ongeveer 60 kilometer rond Amsterdam; De talentendagen worden altijd druk bezocht maar de kwaliteit valt meestal tegen; De samenwerking met de H.E.T. in de regio Amsterdam loopt in het algemeen goed; Vanwege steeds grotere concurrentie van andere BVO's dient Ajax zich op het gebied van scouting soms wat agressiever op te stellen dan in het verleden; Er zit in Amsterdam steeds minder kwaliteit bij het jeugdvoetbal. Almere e.o. is inmiddels het eerste aandachtgebied voor jeugd- scouting; Van alle gescoute spelers worden rapporten gemaakt en bespro ken; Bij het aantrekken van spelers voor het betaalde voetbal heeft de afdeling scouting een belangrijke maar adviserende rol. AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2005 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 7