'Ineens ging hij Droomland zingen' f Geplaatst bij* de laatste acht Arnold Mühren over Rinus Michels voor en tjdens het EK '88 Aj'ax Zaterdag 1 ronde. Na het overlijden van zijn vrouw Will op 2 november 2003 kwam op 3 maart 2005 ook aan het leven van Rinus Michels een einde. De afscheids- ceremonie in de Amsterdam ArenA op 20 maart 2005 was zeer indrukwekkend met een grote inbreng van het publiek.Will en Rinus, dank voor alles. 'Al, r\p ls trainer leerde ik Michels pas kennen in mijn nada gen: voor en tijdens het EK '88. Dankzij Johan Cruijff was ik weer terug bij Ajax en dat liep heel goed.We hadden weinig linker middenvelders van niveau. Behalve Erwin Koeman, alleen ik. In de kwalificatiewedstrijd Nederland - Polen stond Ronald Koeman links op het middenveld. Er gingen daarna stemmen op om mij te selecteren.Toch kwam de brief van mijn selectie onver wachts. Ik had er -gezien m'n leeftijd (37)- niet meer op gere- kend.Vanaf Polen-uit was ik er bij, speelde alle wedstrijden en mocht ook mee naar Duitsland. Michels bleek een fantastische man om onder te werken.Van mijn broer Gerrit had ik veel over hem gehoord. Naast z'n kwaliteiten was vooral het beeld van een Beul me bijgebleven. Maar dat viel mee. Michels was milder en rustiger geworden.Ter- wijl z'n kwaliteiten nog recht overeind stonden.Tactisch zeer sterk; veel verstand van voetbal, ook van het internationale voet bal; psychologisch sterk.En zijn humor was nog altijd onovertrof fen. Voorbereiding Bij Ajax sliepen Rijkaard en ik altijd op één kamer. Dat ging uit stekend; we lagen elkaar heel goed.Vlak voor we naar Duits land gingen hoorden we dat we daar niet op één kamer zouden liggen.Wij naar Michels. Frank nam het woord en vroeg Michels naar het waarom:'Het gaat tus sen ons altijd goed'.'Daar was de laatste wedstrijd anders niet veel van te merken', antwoordde Michels. En inderdaad thuis tegen de Grieken speelden we niet goed. Uiteindelijk kwamen we toch op één kamer, maar het was Michels ten voeten uit. Tijdens de voorbereiding in het hotel in Noordwijk verbaasde hij ons door opeens Droomland te gaan zingen.We zaten wat bij elkaar, er speelde een pianist, maar plotseling stond Michels op en zette zonder enige aankondi ging in. De pianist pikte het al gauw op en begeleidde hem. Na afloop ging hij weer zitten en deed of er niets gebeurd was.Ook tijdens voorbereidingen kon hij onverwachte dingen doen.We waren eens ontspan nen aan het wandelen en gingen onderweg wat drinken toen geheel onverwacht de wedstrijd bespreking hield. 'Ik had voor mezelf al besloten dat het EK het einde van m'n carrière zou zijn. Daarin werd ik nog meer gesterkt, toen we de beker hadden gewonnen. Mooier kun je niet afsluiten. In de bus na het feest, komt Michels naast me zitten en vertel ik hem m'n besluit."Oh ja," zei hij verbaasd. Meer niet.Typisch Michels.' Klaas Vos Evenals vorig jaar heeft de zaterdag I zich w .weten te plaatsen voor de finaledag van de districtsbeker op 21 mei bij SV Almere.Weet onze ploeg zich daar bij de eerste vier clubs te spelen, dan mag het komend seizoen weer deelnemen aan het grote Amstel Cup-toernooi zoals dat in het afgelopen seizoen ook het geval was toen het begon maar ook eindigde tegen FC Zwolle. De ploeg van Bob de Klerk won eerst thuis zeer overtuigend (3-0) van GVVV dat inmiddels al kampioen van de eerste klas is en dus het volgend seizoen weer hoofdklasser is. Op Tweede Paasdag werd in en van Hilversum,de ploeg van Karel Bonsink,met 0-1 gewonnen. In de competitie behaalde de zaterdag 1 na de winterstop wisselval lige resultaten: een nederlaag in Heerjansdam (2-0), winst thuis tegen Lisse (2-1), uit bij DOVO (1-3) en uit bij Volendam (l-3).Tegen Noordwijk werd het een gelijkspel (l-l),een nederlaag (0-1) thuis tegen Ter Leede en een gelijkspel (0-0) tegen ARC uit Alphen a/d Rijn. Uit tegen Bennekom ten slotte werd onnodig met 1-0 verloren, maar deson danks heeft Ajax zich ook voor het volgende sei zoen geplaatst voor de hoofdklasse. Met nog drie wedstrijden voor de boeg blijft het nog wel onze ker of Ajax ook zijn doelstelling, eindigen in het linkerrijtje,zal weten te realiseren, maar daarover zullen wij de vol gende keer berichten. Wim Heisterkamp AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 5