'Rinus was een combinatie van ernst en humor' Van de redactie Eerbetoon van Ger van Mourik en Rolf Leeser aan Rinus Michels als voetballer Mooie nostalgie op de elftalfoto van begin jaren '50 uit het archief van Rolf Leeser (gehurkt links naast Rinus Michels) met onder meer Ger van Mourik (staand links), Bob Haarms (staand 3e van links) doelman Eddy Pieters Graafland en Theo de Groot (gehurkt 2e van rechts). Naast zijn grote inzet en Ajax Clubnieuws 2e Jaargang nummer 2 maart/april 2005 Inhoud 2 Van de redactie Ger van Mourik en Rolf Leeser over Rinus Michels als voetballer 3 Van de voorzitter 4 Klaas Nuninga en Ton Pronk over de periode 1965 - 1970 onder Rinus Michels 5 Arnold Mühren over Rinus Michels voor en tijdens het EK '88 Ajax Zaterdag 1 6 De eerste Wie is wie? 7 Verslag Ledenraadvergade ring d.d. 22-03-2005 8 Wim Schoevaart onderschei den Plaquette Jack Reynolds In memoriam Co Bouwens Agenda Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Klaas Vos,Tijn Middendorp (eindredacteur) Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (de Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan (Ajax Intern) Foto's: Louis van de Vuurst, Elly Middendorp en ajax.nl Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Productie:Jessica van Pijkeren (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: PlantijnCasparie Amsterdam Lees voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Aj'ax Kids Club-blad www.ajax.nl 2 Op de dag van onze redactie- vergadering,3 maart 2005, werd bekend dat op 77-jarige leeftijd Rinus Michels was overle den. Dat we als thema een eerbetoon aan erelid, trainer en voetballer Michels kozen lag voor de hand, ook al was bekend dat ons blad pas na medio april zou verschij nen. Bij de dood van een man als Rinus Michels, geloofd, geëerd en geprezen in binnen- en buiten land, speelt de factor tijd geen rol. Onvoorstelbaar hoe groot de golf van louter eerbetoon hem over de hele wereld ten deel viel. Omdat Rinus voor alles een club man was, is er in dit clubnieuws gekozen voor anekdotes van clubmensen die hem van zeer nabij hebben meegemaakt als voetballer uit begin jaren '50, als trainer tussen '65- '70 en tijdens de EK in '88. Koninklijke onderscheiding! Het jaarfeest, de onthulling van een plaquette ter herinnering aan Jack Reynolds, onze eerste kam pioen bij de jeugd, of de aanstel ling van Danny Blind als hoofdco ach, stond allemaal in de schaduw door de koninklijke onderschei ding die Wim Schoevaart op 18 maart j.l. ten deel viel.Van- wege zijn grote betrokkenheid en inzet als vrijwilliger voor de voet balclub Ajax, kreeg hij namens Hare Majesteit door burge meester Cohen de versierselen als Lid in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Gefeliciteerd Wim.We zijn trots op je...! Tijn Middendorp Gevoetbald heeft hij alleen bij Ajax tussen 1946 en 1958. Rugklachten betekenden het einde van de loopbaan van Rinus Michels. Ger van Mourik (74) en Rolf Leeser (75), tevens boezem vriend van Rinus, herinneren hem met anekdotes uit zijn voetbal- loopbaan.We ontmoeten elkaar een dag na de indrukwekkende ceremonie in de Amsterdam ArenA ter nagedachtenis aan de Generaal. Hoe hebben jullie de ceremonie ervaren? Rolf: Het was buitengewoon indrukwekkend.Voor het eerst had ik mijn emoties niet meer in de hand en kreeg ik een beetje tranen in m'n ogen. Ger: Ja, prachtig.ik was extra vroeg naar het stadion gegaan.al die beelden op die grote schermen...Het was voor mij echt ontroerend om het alle maal nog eens terug te zien. Hoe zouden jullie Rinus willen omschrijven? Rolf: Een unieke man. Ger: Een man met vele gezichten. Hij was een geweldige Ajacied in hart en nieren, als speler en ook als trainer. Rolf: Hij was een doorzetter.Als midvoor kon hij verschrikkelijk goed koppen. Zijn timing was perfect. Hij was ook de leider van het elftal.Tikken met de bal vond hij maar niets. Dan riep hij luidkeels met die markante stem: 'Als jullie nou niet ophouden met dat tikken, dan tik ik jullie alle maal het veld uit'. Ger: Koppen was z'n sterkste kant, altijd diagonaal de bal het doel in. Door al dat koppen kreeg hij veel rugklachten. Daardoor moest hij eerder met voetballen stoppen. Vertellen jullie eens wat persoonlijke anekdotes over Rinus. Rolf: Ik zit tegenover Rinus aan het dessert van ijs met slagroom bij Sweering, een café-restaurant in Amsterdam. Om voor de wed strijd wat te eten kwamen we daar altijd bij elkaar.'Rolf' zegt AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2005

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 2