Verslag Ledenraadvergadering d.d. 9 februari 2005 igskam tkomen 1) Mededelingen Bestuur/Directie Algemene zaken Arie van Eijden memoreert de besluitvorming van de ECV op 22 december 2004 aangaande de mediarechten van het eredivisie voetbal in de komenden 3 seizoenen: Talpa krijgt de eerste uitzendrechten van de samenvattingen van de eredivisie; Versatel krijgt de uitzendrechten van live wedstrijden achter de decoder; RTL krijgt het recht om de vrijdagavondwedstrijd live uit te zenden en heeft het 'tweede' samenvattingsrecht van de eredivisie; De radiorechten blijven bij de NOS; Door deze toewijzingen zijn de mediarechten met 50% gestegen tot ongeveer 69 miljoen euro. De UEFA heeft besloten ingaande het seizoen 2006/2007 voor een periode van 3 jaar een aantal wijzigingen in te voeren m.b.t. het Euro pese voetbal. UEFA Cup Er komen poules van 5 clubs die elk 2 uit- en thuiswedstrijden spelen; Vanaf de 1/8 finales geldt het KO systeem; Vanaf de 1/4 finales is er sprake van een centrale marketing t.a.v. de mediarechten. Intertoto voetbal Elk land wordt verplicht een deelnemer te leveren; Van toepassing is het KO systeem; Uiteindelijk zullen 11 clubs uit de Intertoto doorstromen naar de 2e ronde UEFA Cup. Europese inschrijvingen Op de A-lijst van spelers dienen minimaal 4 spelers te staan die 'lokaal' zijn opgeleid, waarvan 50% door de club en 50% nationaal; Ieder jaar komen daar 2 spelers bij tot (voorlopig) max. 8 spelers. John Jaakke zegt dat de gesprekken zijn gestart over de zogenaamde 'Joodse identiteit' van Ajax. Hij is bezig een groep mensen om de tafel te krijgen bestaande uit vertegenwoordigers van de supporters samen met een aantal prominente Ajax-leden. Technisch beleid Klaas Nuninga doet verslag van het trainingskamp in Zuid Afrika, dat uitstekend is verlopen; er was veel teamspirit en de stemming was goed. Na de voortreffelijke start tegen Utrecht is het ook voor hem natuurlijk een grote teleurstelling dat we in 2 thuiswedstrijden 5 pun ten verlies hebben opgelopen. In zijn gesprekken met de technische staf heeft hij zijn analyse duidelijk gemaakt. Met de technische staf en de scouting wordt reeds geanticipeerd op het nieuwe seizoen. Men is op zoek naar een nieuwe technisch directeur, en er heeft dien aangaande ook een gesprek met Johan Cruijff plaats gevonden. 2) Rondvraag Binnen 14 maanden zullen er drie leden van de scouting met pen sioen gaan. Arie van Eijden zegt dat hij dit onderkent en reeds bezig is naar vervangers te zoeken. Er is een vraag of er vanwege recente wetswijzigingen in de toe komst veranderingen zijn te verwachten in de samenstelling van de RvC. Arie van Eijden zegt dat dit niet het geval is. Men refereert aan het recente overleg van het bestuur/directie met de supporters en speciaal de gesprekken over de terugkeer van het oude logo. John Jaakke zegt in die bijeenkomst geen stand punt te hebben ingenomen.Alle argumenten worden op dit moment nog eens geïnventariseerd en beoordeeld. 3) Inleiding Piet Bon over 'Mental coaching' Op basis van vooraf gestelde vragen en opmerkingen vanuit de verga dering kwamen onder andere de volgende zaken aan de orde: De mentale conditie van een speler is essentieel om goed te kun nen presteren. Individueel wordt met iedere speler op vrijwillige basis een intakegesprek gehouden.Alle spelers zijn tot nu toe bereid geweest dit gesprek aan te gaan. Het is belangrijk om bepaalde signalen van spelers op te vangen, waaruit zou kunnen blijken of er misschien problemen zijn. Om tot succes te komen is het van groot belang dat iedereen ach ter het werk van de mental coach staat zodat er sprake is van een goede wisselwerking met alle betrokkenen. Met Ronald Koeman heeft hij een zeer constructieve samenwerking. Een mental coach moet laagdrempelig opereren, goed kunnen luisteren, vertrouwen uitstralen, sociaal vaardig zijn en vooral veel aanwezig zijn. Door gebrek aan tijd is tot nu toe te weinig aandacht besteed aan het 2e elftal. Dat talentvolle jeugdspelers soms vroegtijdig afhaken zou mogelijk voorkomen kunnen worden door het inschakelen van een mental coach. Vooral nieuwe spelers zijn erg kwetsbaar en gaan vaak snel 'over the hill' omdat men erg snel heel goed wil presteren maar daar niet altijd toe in staat is. Hoe waardevol een mental coach voor Ajax kan zijn bewijst zijn inbreng in de zaak Trabelsi. 8 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 00 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 8