Verslag Ledenraadvergadering d.d. 14 december 2004 1) Herbenoeming van de heren Blocks en Nuninga als bestuurslid van AFC Ajax De Ledenraad heeft in een speciale voorvergadering op 16 november 2004 met algemene stemmen de herbenoeming goedgekeurd. Daar mee is de zittingstermijn voor beide bestuursleden verlengd tot 2007. 2) Mededelingen Bestuur/Directie Technisch beleid Klaas Nuninga meldt dat de technische staf druk doende is om in de winterstop nieuwe spelers aan te trekken. Men heeft het oog op een spits en een verdedigende middenvelder, maar het is de vraag of het laatste haalbaar is. Er worden vragen gesteld over de rel rondom het niet spelen van Rafael van der Vaart in de wedstrijd tegen Bayern München. In de pers is door Ronald Koeman gesuggereerd dat de speler weigerde om als linkerspits te spelen.Als de coach echter een open vraag aan Van der Vaart heeft gesteld zou daarna een eerlijk antwoord geen aanleiding tot een zware strafmaatregel mogen zijn, zoals het afnemen van de aanvoerdersband. In ieder geval had de zaak nooit in deze vorm in de pers mogen verschijnen. Anderen vinden de straf op zijn plaats, men heeft zich gestoord aan het optreden van Van der Vaart in de media. Op een vraag naar de functie-omschrijving van de nieuwe technisch directeur antwoordt Arie van Eijden dat deze niet gewijzigd is na het vertrek van Louis van Gaal. Algemene zaken De voorzitter,John Jaakke, meldt dat de Algemene Vergadering van Aandeelhouders een positief verloop had. Het is van belang om de kleine aandeelhouders aan Ajax te binden. De vergaderdata voor de Ledenraadvergaderingen in 2005 zijn vastge steld en inmiddels gedistribueerd. Op 29 december zal tijdens een supportersbijeenkomst de kwestie van de 'Joodse identiteit' van Ajax door directie/bestuur aan de orde worden gesteld. 3) Rondvraag Er wordt gevraagd naar de achtergrond van de spandoeken met refe rentie aan WO II, die op de F-side waren te zien voorafgaande aan de wedstrijd tegen Bayern München. Arie van Eijden antwoordt dat deze meteen na het zichtbaar worden zijn verwijderd. Men vindt de kwaliteit van het veld weer eens slecht en men vraagt zich bovendien af welke noppen er door de spelers worden gebruikt. Arie van Eijden antwoordt dat er na de winterstop een nieuwe gras mat zal liggen. De discussie over de noppen is een permanente kwestie bij alle clubs. De spelers spelen over het algemeen helaas graag op noppen die min der geschikt zijn voor velden als die van de ArenA. 4) Toelichting op TV-tender van de Eredivisie Arie van Eijden geeft een nadere toelichting op de procedure die wordt gevolgd bij de tender die door de Eredivisie N.V. is uitgeschre ven. De documentatie wordt aan de vergadering uitgedeeld, omvattende: Uitgangspunten Pakketten, te weten; 1 Premium Package; 2. Live open net vrijdag A resp. B; 3. Tweede rechten samenvattingen; 4. Abonnee TV Premium Package A; 5. Gold Package Betaal-TV; 6. Radiorechten. De keuze zal op 22 december gezamenlijk door de clubs worden gemaakt. De NMA heeft inmiddels een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Arie van Eijden bevestigt dat de play-offs van het seizoen 2005-2006 in de bieding zijn meegenomen. Mochten deze play-offs niet doorgaan dan zal een pro-rato afwaardering worden toegepast. Op een vraag naar de verwevenheid van de bedrijven Versatel en Talpa antwoordt Arie van Eijden dat er sprake is van gescheiden bedrijven. De heer John de Mol is weliswaar grootaandeelhouder van Versatel maar heeft volgens Van Eijden nauwelijks of geen invloed op het management. Agenda (onder voorbehoud) Februari 2005 23 februari 2de Talentendag Maart 2005 2 maart 3de Talentendag 9 maart 4de Talentendag 18 maart Ajax Jaarfeest op de Toekomst 22 maart Vergadering Ledenraad AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 00 5 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 7