Een piepjonge 'museumdirecteur' Even terug in de tijd... 1493*9 Rodney Sneijder Hij is dertien jaar en linkshalf van de C2.Als er één het Ajax-voetbal en de Ajax-kleuren met de paplepel heeft meegekre gen is hij het wel.Amper uit de wieg en in de kinderwagen was hij al op Voorland te vinden. Het kon ook niet anders. Met twee oudere broers voor hem die al heel jong bij Ajax mochten voetballen. Hij herinnert er zich niets meer van.Wat hij nog wel weet is dat hij al op piepjonge leeftijd een balletje trapte tegen de schutting van de oude woning in Utrecht. Met links.Van nature. En dat is hij nog steeds. Heel opmerkelijk: oudste broer Jeffrey is rechtsbe- nig; hij, Rodney, de jongste dus linksbenig en de middelste Wes ley van nature tweebenig.Wat een prachtige familiesymetrie! Nu is het wel zo dat als het aan Rodney had gelegen hij bij Feyen- oord had gevoetbald. Net als z'n broers speelde hij eerst bij DOS -in de F-jes - toen hij bij de Rot terdamse club stage mocht lopen. En dat beviel heel goed.'Ik vond het er fijn en ze waren erg aardig',zegt Rodney eerlijk. Maar ja als dan ook Ajax komt, waar z'n broers al spelen, is de keus dan toch al snel gemaakt en zo speelt ook Rodney vanaf de E2 bij onze trots. En hij heeft er geen spijt van, omdat hij er veel heeft geleerd en dat nog steeds doet. Z'n hui dige trainer Arnold Mühren roemt hij vooral omdat je tech- nisch nog zoveel bij leert. Verder probeert Rodney veel op te steken van z'n grote voorbeel den: Lampard van Chelsea, Ronaldinho van Barcelona en Zlatan van Juventus. Dankzij broer Wesley heeft hij laatstgenoemde goed leren ken nen en waarderen. En zodoende is hij ook in het bezit gekomen van een aantal shirts van de Zweedse spits. En dan zijn we direkt bij het vol gende opmerkelijke aan de jonge Ajax-speler: de fantastische ver zameling voetbalshirts. Zo'n zestig liggen er al op planken of hangen er aan knaapjes.Allemaal via en dankzij Wesley uiteraard, maar toch. Shirts van alle Ajax- spelers, maar ook o.a. Oranje shirts van Van Hooydonk, Frank de Boer, Overmars. Clubshirts van Gerard, Gattuso, Nesta. Prijzenkast Daarnaast beheert Rodney de prijzenkast van broer Wesley met als pronkstukken de KNVB- schaal van 2001-2002 voor de beste speler van de Shell-jeugd- competitie en de Lucky Ajax-prijs voor het grootste Ajax-talent. Wat er ook gebeurt, hij zal een trouwe bewaker blijven van het erfgoed van z'n broer. Maar vurig hoopt hij dat ook zijn prijzenkast vol zal komen en dat hij ooit ook van zich zelf een Oranjeshirt te pronk mag hangen. Klaas Vos Natuurlijk denk ik wel eens terug naar zo'n 25 jaar gele den hoe Ajax toen was georgani seerd. Buiten het bestuur, allemaal vrij willigers, waren er natuurlijk spe lers, trainers en een fysio; tevens een paar terreinknechten onder leiding van Ome Piet en een con ciërge-echtpaar. Ook waren er dames in het spelershome actief onder leiding van Tante Sien. (foto) Verder drie man op de admi nistratie waarvan Peter de kaart verkoop deed, Nico de admi nistratieve handelingen verrichtte en ik mijzelf bezig hield met de boekhouding, de salarisadmi nistratie en verdere wedstrijdor ganisatie. En dat allemaal zonder computer! Die kwam pas samen met Sylvia. Vrijwilligers Ook toen waren er vrijwilligers zoals de heer Bruynesteijn, die de bussen bestelde en de fanmail deed en de heer Molema, die in de zomermaanden assisteerde bij de verwerking van seizoen- en lidmaatschapkaarten. Beide heren hebben hun werk tot in hoge leeftijd uitgevoerd. De leden- en seizoenkaarten administratie bestond in die tijd uit ponsplaat jes. Nico was op maandagochtend altijd weer blij als hij de categorie weekbericht mocht uitdraaien; per lid een druk op de voetpe daal. De salarisadministratie werd handmatig gevoerd. In mijn eerste jaren werd het terreinpersoneel nog wekelijks op vrijdag per kas uitbetaald. Ome Piet kwam de envelopjes met geld ophalen. Het was een hele verandering toen ze een paar jaar later een bankreke ning moesten nemen. Op de salarisstroken van de spe lers werden o.a. de premies per wedstrijd afzonderlijk vermeld. Een hele klus met de schrijfma chine die in drukke tijden regel matig door mijn echtgenote werd uitgevoerd. Kaartverkoop En dan de kaartverkoop niet te vergeten. Indien we ver kwamen in de Europacup en de KNVB- beker bracht dat natuurlijk, net als nu, extra werkzaamheden met zich mee. Op die momenten lie ten we het andere werk links lig gen en stortten we ons op de kaartverkoop en helemaal bij wedstrijden in het Olympisch Stadion. Iemand met een gereser veerde plaats in het Ajax-stadion moest ook een vaste plaats in het Olympisch Stadion hebben en daar had men vaak last van een paal die het zicht belemmerde met enorm veel discussie tot gevolg. Registratie hiervan vond plaats op enorme vellen papier met plattegronden van de vakken van het Olympisch Stadion. Gerard Holsheimer 6 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 00 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 6