Trainingskamp in Turkije Ajax Zaterdag 1 Ooit zelf gevoetbald? Ja, vanaf m'n 12e tot m'n 18e jaar bij NEA in Ouderkerk a/d Amstel. tuur van tegen de twintig graden. Daardoor kon de trainer zijn vol ledige programma zonder pro blemen afwerken. Omdat de sfeer binnen de groep bijzonder goed was, kon Bob de Klerk aan het eind dan ook alleen maar volledig tevreden zijn over dit trainingskamp en iedereen com plimenteren voor zijn inzet. Alleen een geplande wedstrijd kon helaas niet doorgaan omdat die tegenstander door veel kleine blessures, die zij in Turkije hadden opgelopen, geen team meer op de been kon brengen. In plaats hiervan werd die middag opnieuw scherp getraind. Op zondag 9 januari werd de terugreis aanvaard.Ajax zaterdag 1 was klaar voor de tweede helft van de competitie. Nu maar hopen, dat het ook daadwerkelijk effect heeft. Wim Heisterkamp Op 4 januari vertrok de selectie van de zaterdag 1 voor een trainingskamp naar Tur kije. Met geringe vertraging werd geland op de luchthaven van Antalya, waarna we per bus wer den vervoerd naar Qolakli, een klein plaatsje in de buurt van Side, op tachtig kilometer van Alanya. De ploeg was ondergebracht in een goed hotel, het eten was goed en wat belangrijk was, we konden beschikken over één van de drie echte grasvelden, om dagelijks op te trainen. Wat een verschil met vorig jaar, toen de leiding van alles moest organiseren, om een droog plekje te vinden waar nog getraind kon worden. Complimenten Nu was het bovendien alle dagen stralend weer, met een staal blauwe hemel en een tempera- Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? Op verzoek van Louis van Gaal en clubarts Piet Bon WIE IS WIE? Naam: Jos Geijsel Leeftijd: 59 jaar Beroep: inspanningsfysioloog Bij Ajax vanaf: 1992 Nu nog actief? Van februari tot oktober rij ik eenmaal of tweemaal per week een wielerwedstrijd op Sportpark Sloten in Amsterdam. Wielrennen vind ik spel en duursport tegelijk. Hoe wordt iemand inspanningsfysioloog? Mijn advies is te gaan stude ren bij de VU in Amsterdam, Faculteit Bewegingswetenschappen. Wat houdt de functie precies in? Het meten van de fysieke conditie van (top)sporters. Bij Ajax doen we dat met hartslagmetingen via de Shuttle Run test. Op midweekse voetbaltrainingen kijken we of spelers voldoende verzuren, want verzuren loont. Ook wordt lengte (jeugd!), gewicht en het percentage lichaamsvet gemeten. Hoe staat Ajax er in dit opzicht voor? Er wordt altijd gewerkt om spe lers fysiek beter te maken maar het voetballend vermogen is het doel. Het is aan de trainers om de belangen van technische, tacti sche en fysieke middelen af te wegen ten opzichte van het gewen ste doel: scorend voetbal. Wat doe/deed je allemaal naast Ajax? Ik adviseer momenteel parttime de nationale (jeugd)selecties van de Hockey Bond op weg naar de EK's,WK's en Olympische spelen in China 2008.Via Joop Alberda kwam ik bij de Olympische Spelsportteams (volleybal en hockey) voor Atlanta 1996, Sydney 2000 en Athene 2004 en op verzoek van Guus Hiddink bij het WK voetbal in 1998 in Frankrijk. Wat moeten wij leken echt vanuit jouw vakgebied weten? Dat het net zo belangrijk is de conditie tijdens het seizoen te handhaven als de opbouw daarvan in de voorbereiding. Wie wil je uitnodigen voor de volgende 'wie is wie 'en waarom? Erna Spil, omdat zij zich als vrouwelijke fysiotherapeute al jaren staande houdt tussen de mannen. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2005 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 5