'In al het erfgoed zit de ziel van onze club' Van de redactie Manager Ajax Museum Thijs Lindeman bij zijn pensionering: Ajax Clubnieuws 2e Jaargang nummer 1 januari/februari 2005 Inhoud 2 Van de redactie Afscheid Thijs Lindeman:'In al het erf goed zit de ziel van onze club' 3 Van de voorzitter 4 Gesmolten sneeuw 5 Ajax Zaterdag 1 in Turkije Wie is wie? 6 Rodney Sneijder:'Een piep jonge museumdirecteur' Even terug in de tijd 7 Verslag Ledenraadvergade ring d.d. 14 - 12 - 2004 Agenda 8 Verslag Ledenraadvergade ring d.d. 9 - 2 - 2005 Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Klaas Vos,Tijn Middendorp (eindredacteur) Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (de Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan (Ajax Intern) Foto's: Louis van de Vuurst, Simone Freling en Klaas Vos Medewerker aan dit nummer: Rob van Zoest Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Productie:Jessica van Pijkeren (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: PlantijnCasparie Amsterdam Over een paar weken, op vrijdag 18 maart, wordt onze club 105 jaar en heeft het ook net zoveel jaar historie ach ter de rug. Een historie waar we zo trots op kunnen zijn dat we daar zuinig mee moeten omgaan. De komst van het Ajax Museum bleek een prima locatie om al het beschikbare erfgoed, hetgeen ook als thema dient in dit Club nieuws, goed te bewaren en te bewaken maar ook tentoon te stellen aan iedereen die het maar wil zien.Thijs Lindeman heeft zich daar zeven en een half jaar enorm voor ingespannen om te laten zien hoe rijk ons erfgoed is. Ajax Erfgoed Comité Nu Thijs als manager van het Ajax Museum vanwege zijn pen sionering zijn functie heeft neer gelegd, betekent dat nog niet dat hij van het toneel is verdwenen. Met nog een aantal andere Aja- cieden zal hij zich als 'Ajax Erf goed Comité' storten op de bewaking en uitbreiding van het erfgoed.Want veel is er al, maar nog lang niet alles. Kent u het Ardath-Schild? Dateert uit 1933/34. Dat bevindt zich volgens zeggen in Canada maar hoort natuurlijk in het Ajax Museum. En zo zullen er meer relikwieën zijn die nog niet zijn gelokaliseerd maar nog wel ergens zijn. Een mooie taak voor het Comité! Tijn Middendorp Vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam Thijs Lindeman op 28 januari j.l. na zeven en een half jaar afscheid als manager van het Ajax Museum. Enige dagen eerder doet hij zijn verhaal over Ajax, het erfgoed en zijn mooiste moment.'Eigenlijk val ik weer terug in de moederschoot van Ajax' Oorsprong 'Ik kom oorspronkelijk uit de Staatsliedenbuurt. DWS-buurtje dus. Maar ik zeg dat ieder mens geboren wordt met rode en witte bloedlichaampjes. Het Ajax-gevoel zit dus in ieders genen. Niet bij iedereen komt dat er uit maar bij mij wel.Vanaf m'n zevende jaar ging ik in de Meer naar Ajax kij ken. Later, in 1956 was ik een jaar keeper bij de junioren van Ajax. Ze schoten me met bal en al het doel in. Daar ben ik dus mee gestopt.Als commissie lid heb ik mij voor de vereniging echter verdienstelijker kunnen maken. Eerst werd ik lid van de Control ecommissie, vervolgens van de Clubavondcommissie, de Leden raad en de Evenementencommis sie. Ook heb ik zo'n tien jaar de jaarlijkse visdag voor Ajax 1 mogen organiseren.Vanwege jarenlange verdienste voor de club werd ik in 1978 middels een brief van de toenmalige secreta ris Jan Westrik door het Bestuur benoemd tot werkend lid.' Ajax Erfgoed Comité 'Ik was altijd al zeer geïnteres seerd in de historie van Ajax. Naast het archief van Wim Lees voor verdere informatie ook: Aj'ax Magazine Aj'ax Life Aj'ax Kids Club-blad www.ajax.nl 2 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 00 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2005 | | pagina 2