Talentendagen 2005 e.e.a niet vanaf het begin was te voorzien. De voorzitter antwoordt dat men destijds veel vertrouwen had in de samenwerking. Op een vraag van de heer Vos over de noodzakelijkheid van de TD-functie reageert de algemeen directeur, de heer A.van Eijden dat er wel degelijk een nieuwe TD moet komen. Er is veel werk aan de winkel, zoals o.a. een duidelijke coördinatie tus sen de ArenA en de Toekomst. De heer Tenniglo mist in het jaarverslag hoe Ajax omgaat met de aan was van leden. De voorzitter antwoordt dat er vorig jaar dienaan gaande een commissie in het leven is geroepen. Hij doet de belofte daar in de Voorjaarsvergadering op terug te komen. 4) Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 2003/2004 De heer H. Blocks vermeldt dat gelet op het positieve resultaat van de NV Ajax een beperkt dividend aan de vereniging zal worden uitge keerd. Dit vereffent de uitstaande schuld van de vereniging aan de NV Ajax. Om fiscale redenen wordt er geen dividend uitgekeerd in de vorm van aandelen. 5) Verslag financiële commissie over het verenigingsjaar 2003/2004 Namens de financiële commissie deelt de heer Timman het volgende mede: Het afgelopen verenigingsjaar is met de heer Blocks een aantal keren informeel overleg geweest. Nu het financiële resultaat heeft geleid tot een dividenduitkering heeft de vereniging AFC Ajax con form de bestaande afspraak besloten van haar recht op deze divi denduitkering af te zien, behoudens het bedrag wat de uitstaande schuld vereffent. De financiële commissie stelt voor de jaarcijfers 2003/2004 vast te stellen en het bestuur kwijting te verlenen voor het gevoerde financiële beleid met betrekking tot de vereniging. De vergadering gaat hiermee akkoord 6) Toelichting technische gang van zaken De heer Nuninga geeft een toelichting op de resultaten van de diverse elftallen tot nu toe. Het eerste elftal presteert matig terwijl de voorbereiding positief leek. De oorzaken liggen o.a. in de verkoop van Zlatan, op een laat moment verkocht en niet vervangen. Mede vanwege de jeugdige leeftijd van de groep is versterking tijdens de winterstop noodzakelijk. Jong Ajax presteert goed, ook bij de Jeugd gaat het in het algemeen goed en de Zaterdag 1 lijkt zich in de eerste klasse te kunnen handhaven. 7) Rondvraag De heer J.Jaakke deelt mede dat de bestuursleden Blocks en Nuninga abusievelijk door een procedurefout nog niet zijn herbenoemd. De ledenraad zal dit manco in de eerstkomende vergadering herstellen. De heer Bons vraagt of de distributie van 'Kick-Off' in de ledenruimte van de ArenA verbeterd kan worden. De heer D. van Minden vraagt zich af waarom de burgemeester van Diemen het supportershome heeft gesloten? De voorzitter antwoordt dat het de burgemeester van Ouder Amstel betreft en dat de sluiting bij bepaalde risicowedstrijden was opgeno men in de vergunningsvoorwaarden. De heer Ellerbroek meldt de vergadering dat er in de ledenraad een vraag aan het bestuur is gesteld over ten aanzien van het bestuursbe leid betreffende de spreekkoren. Tevens is de dringende suggestie gedaan om de eigen supporters te vragen de zogenaamde geuzennaam 'Joden' los te laten. Deze identifi catie is immers onbedoeld aanleiding voor kwetsende spreekkoren. De heer Van Wijk ondersteunt dit initiatief met kracht en stelt voor om via een prijsvraag de creativiteit van de supporters voor het bedenken van een nieuwe identiteit te stimuleren. De heer Coronel stelt dat Ajax desnoods van het veld zal moeten lopen, ook al kost dit punten. De voorzitter zegt toe dit in de volgende bijeenkomst met de supporters vereniging (en) aan de orde te zullen stellen. Het kan voor aanstormende jonge talentjes best eens handig te zijn al vast te weten dat de Talen tendagen bij Ajax in 2005 iets anders van opzet zijn dan gebruikelijk.Vorig jaar nog werd het evenement in vier dagen van de week in de Kro kusvakantie gehouden. Vanwege de tegenwoordige vakantiespreiding wordt het evenement volgend jaar verdeeld over vier afzonderlijke dagen op de woensdagmiddag. Talenten (8-10 jaar) kunnen zich vanaf nu tot 1 februari inschrijven via de Ajax-site voor de data 16 of 23 februari, of 2 of 9 maart 2005. Agenda (onder voorbehoud) December 2004 16 december: Dick de Groot Gala 18 december: Feestavond voor ouders van j'eugdspelers Januari 2005 9 januari: Nieuwj'aarsreceptie 21 januari: Jaarfeest Lucky Ajax Februari/maart 2005 16 februari: 1ste Talentendag 23 februari: 2de Talentendag 2 maart: 3de Talentendag 9 maart: 4de Talentendag 8 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 20 04

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 8