Verslag Algemene Ledenvergadering d.d. 16 november 2004 - Ir'i t UliuJtb Peter van der Hengst.Vervolgens had de Sint een zo te zien 'ernstig' onderhoud met de talentjes van morgen. Met hier en daar nog wat gesprekken tussen een aantal leden en ereleden, geflankeerd door de heren Kraan en Schoevaart met als rechtsbuiten erevoorzitter Michael van Praag, zit de Ledenraad in deerd. Besloten wordt hierover eerst schriftelijk uitsluiting te geven en daarna te beslissen of een extra vergadering voor de ledenraad zal worden uitgeschreven. 4) Situatie 1e elftal De voorzitter geeft een chronologisch overzicht van de gebeurtenis sen die uiteindelijk hebben geleid tot het vertrek van Louis van Gaal op 16 oktober j.l. als technisch directeur (TD).Vanaf het voorjaar van 2004 kwamen er bij de directie en ook bij Van Gaal irritaties naar voren. Bij Van Gaal betrof dat met name een aantal beperkingen in zijn functieomschrijving. Na de uitwedstrijd tegen Bayern München kwam e.e.a. in een stroomversnelling mede door uitlatingen van zowel Van Gaal als Koeman in de media. Er volgden een aantal gesprekken waarin de volgende onderwerpen aan de orde kwamen: het functioneren van Louis als TD binnen Ajax de relatie TD/trainer en de situatie rond het eerste elftal de huidige en toekomstige bevoegdheden van de TD. Het bleek dat er verschil van mening bleef bestaan ten aanzien van de bevoegdheden van de TD. Dientengevolge bood de heer Van Gaal na het gesprek op zaterdag 16 oktober zijn ontslag in, dat door Ajax op maandag 18 oktober werd geaccepteerd. De voorzitter benadrukt zijn teleurstelling over de gang van zaken. De Raad van Commissarissen (R.v.C.) en directie waarderen Louis van Gaal voor zijn goede werk in de afgelopen periode voor Ajax, zoals met name het opstellen van het beleidsplan. In de discussie tussen bestuur en ledenraad worden een aantal kriti sche vragen gesteld waaruit de volgende punten naar voren komen: Met het bestuur betreurt ook de ledenraad het vertrek van Louis van Gaal. De verschillende uitspraken van zowel Koeman als Van Gaal in de media worden als onhandig ervaren. Het zou verstandig zijn om het toekomstige optreden in de media tot een minimum te beper ken. Het beleidsplan, zoals dat door Van Gaal is opgesteld, zal ook voor zijn opvolger een uitgangspunt blijven. De functie van technisch directeur zal worden gehandhaafd, maar de directie voorziet niet dat er voor de winterstop een nieuwe TD aangesteld zal zijn. De taken van de TD worden voorlopig waargenomen door de heren Van Eijden en Nuninga. Desgevraagd zegt John Jaakke dat de R.v.C. en directie voldoende vertrouwen hebben in het functioneren van Ronald Koeman en dus voorshands niet overwegen om veranderingen in de huidige situatie aan te brengen. 5) Wv.t.t.k./Rondvraag De voorzitter neemt vervolgens afscheid van de heer Donald Feld- mann, die zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld als lid van de ledenraad. Hij dankt hem voor zijn werkzaamheden voor Ajax. 1) Opening Aanwezig zijn 89 werkende leden en 15 donateurs. De voorzitter opent de vergadering en vraagt een minuut stilte in acht te nemen voor de personen die ons in het afgelopen halfjaar ont- vielen:J. Roeg, L. Sacksioni, en mw.A. Been. Helaas zijn deze namen abusievelijk niet vermeld in het Jaarverslag. 2) Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad Aftredend en herkiesbaar zijn de heren: H. Bijvank, M.U. Coronel, J.S. Ellerbroek,J. Kisoor, R.Ombre, R.G. Oudendijk en H.A. Smolders. De heer D. Feldmann treedt af en is niet herkiesbaar.Voor deze vaca ture is 1 kandidaat, de heer Dr.A. de Roever. Hij is 56 jaar, was laatste lijk eigenaar-directeur van het reisbureau ATP, dat vanaf 1987 de uit reizen van de supporters van Ajax verzorgt. De heer De Roever wordt bij acclamatie gekozen. De voorzitter bedankt Donald Feld mann voor zijn jarenlange inzet als bestuurslid en als lid van de leden raad. 3) Verslag uitgebracht door het bestuur over het verenigingsjaar 2003/2004 De voorzitter vraagt de aandacht voor het jaarverslag nieuwe stijl. Het bestuur wilde een 'upgrade' en meent hierin geslaagd te zijn mede door de inspanningen van o.a.Tijn Middendorp, Klaas Vos en Jessica van Pijkeren. De voorzitter meent dat het voor Ajax, gelet op de verschillend kam pioenschappen en het positieve financiële resultaat, een goed jaar is geweest. Negatief waren de rellen rondom Jong Ajax - Jong Feyen- oord. De voorzitter verduidelijkt dan de situatie rond het vertrek van de technisch directeur.Ajax is niet gelukkig met zijn vertrek, waaraan een aantal oorzaken ten grondslag lag. De voornaamste was dat Louis van Gaal meer bevoegdheden wilde dan aanvankelijk was overeengeko men. Op een vraag van de heer Moinat antwoordt de voorzitter dat het huidige beleidsplan niet wordt gewijzigd. De heer van Beetz vraagt of vervolg op pagina 8 7 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 7