'Ajax houdt me jong' Verslag Jaarvergadering Ledenraad Jeugdsecretaris Hans Bijvank: d.d. 26 oktober 2004 Zestig jaar is hij. Maar wie hem ziet met z'n vrolijk jeugdig piekhaar en een en al bedrijvigheid zal hem dat niet geven. Ik heb het over Hans Bijvank.Alweer achttien jaar lid van de ledenraad. Maar al sinds 1971 voor Ajax actief! En hoe! Dat hij met Ajax is getrouwd zou overdreven zijn. Maar het scheelt niet veel.Want, is hij niet op de Louis Bouwmeesterschool voor de eerzame taak van onderwij zer, dan hij is wel op de Toekomst te vinden.Als zijn leerlingen uit school gaan voetballen of achter de computer kruipen, spoedt Hans zich naar ons jeugdcom plex. En daar is hij doende tot een uur of halfnegen.Vrijdag is hij er de hele dag, sinds drie jaar. En natuurlijk is hij er het weekend. Van de wedstrijden ziet hij vooral die van de Ai.Thuis grotendeels tussen de bedrijven door, uit in z'n geheel, omdat hij dan mee is als Ajax' officiële vertegenwoor diger. Werkzaamheden Wat er zoal te doen valt voor de algeheel secretaris van de jeugd, wat hij sinds 1986 is? Globaal komt het neer op de zorg voor een goed verloop van het wed strijdprogramma en dat van de deelname van jeugdelftallen aan toernooien in binnen- en buiten land. Iets concreter: checken of de scheidsrechters komen; tegen partij en scheidsrechters ontvan gen op wedstrijddagen; uitslagen verzamelen; contacten met KNVB; de stapels post verwer ken: van bedelbrieven tot verzoe ken om vriendschappelijke wed strijden; administratieve onder steuning van de scouting. En zo is er nog veel meer, te veel om op te noemen. Vroeger gebeurde dat allemaal in dat ene kamertje op Voorland. Nu is er meer ruimte en is het nog professioneler georgani seerd. Hans Bijvank is er blij mee. En de vereniging is blij met hem. Wat wel bleek in 1993, toen hij lid van verdienste werd. En dat allemaal dankzij een tien jaar jongere broer - Paul - die zo aardig tegen een bal kon trappen dat hij als joch bij Ajax mocht spelen. Fantastisch vrijetijdsleven Hans zelf kon er geen hout van, maar hield wel van het spel en van zijn broer. Dus kwam hij kij ken; ook naar de trainingen. Zo vaak, dat hij 'gescout' werd door Dick Boering. Of hij de E'tjes wilde begeleiden? Toen werd de basis gelegd voor een fantastisch vrijetijdsleven.Want het is een feest om bij Ajax te kunnen vrij- willigen.'Alles is goed geregeld en je kunt regelmatig naar het bui tenland'. Behalve een hechte vriendschap met de secretaris van de Feyenoord-jeugd heeft hij daarom ook veel vriendschappen in prachtige buitenlanden als Mexico en Zuid-Afrika opgele verd. 'Daarom zeg ik:Ajax houdt me jong'! Klaas Vos 1) Jaarverslag van het bestuur over het seizoen 2003-2004 Het Jaarverslag van de vereniging is vanwege 'het nieuwe jasje' nog niet beschikbaar, maar het zal voor de Algemene Ledenvergadering van 16 november 2004 in ieders bezit zijn. De penningmeester informeert de vergadering dat de vereniging Ajax als grootste aandeelhouder niet 100% aanspraak zal maken op het uit te keren dividend. Het ontvangen dividend zal gebruikt worden om de lopende schuld van de vereniging aan de NV Ajax te vereffenen.Dit betekent dat er volgend jaar alleen nog een balanspositie hoeft te worden gegeven en geen resultatenover- zicht. Derhalve is een begroting niet meer aan de orde. 2) Verslag van de financiële commissie over haar werkzaamheden Namens de Financiële Commissie doet de heer K.Timman verslag en adviseert de vergadering op basis van de jaarcijfers, van zowel de vereniging als de NV, décharge te verlenen voor het gevoerde finan ciële beleid. De vergadering gaat hiermee akkoord. 3) Bestuursmededelingen Financiële vooruitzichten De penningmeester deelt mede dat er naar verwachting volgend jaar door Ajax wederom een positief resultaat zal worden behaald. Dit met in achtneming van de te verwachten aankopen van spelers tijdens het lopende seizoen. Beleid ten aanzien van spreekkoren De heer Van Eijden meldt dat de KNVB voorlopig tot een over gangsmaatregel heeft besloten, waarbij de schuldige clubs tegen boetes kunnen oplopen en wellicht het in mindering brengen van wedstrijdpunten. Het verschil tussen 'discriminerende' en 'kwet sende' spreekkoren is voorlopig nog niet helder gedefinieerd. De ledenraad vindt unaniem dat het moment is gekomen voor Ajax om de F-side er van te overtuigen om hun provocerende geuzennaam 'Joden' af te schaffen. Het bestuur en de directie zijn het daarmee eens en zeggen toe dit punt aan de orde te zullen stellen. Competitie-systeem (play offs) De heer Van Eijden deelt mede dat Ajax, met betrekking tot het play-off systeem dat volgend jaar zal ingaan, puur uit politieke over wegingen vóór heeft gestemd. Uit de vergadering komen kritische geluiden, maar men realiseert zich dat er voor het seizoen 2005 2006 niets meer valt te veranderen. Herbenoemingen van bestuursleden Abusievelijk is de herverkiezing van bestuursleden niet geagen- vervolg op pagina 7 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 20 04

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 6