Gerechtigheid tegen Noordwijk Zaterdag 1 De resultaten van de zater dag 1 waren in de afgelopen periode nogal wisselvallig. De winst op ARC (1-3), Noord- wijk (3-0) en Bennekom (1-0), alsmede de gelijke spelen tegen DOVO (0-0), Kozakken boys (1-1) en Ter Leede (1-1) waren uiteraard zeer verdienstelijk, het verlies tegen Hoek (4-0) was flink, maar dat kan een keer gebeuren. De nederlagen tegen Volendam (0-1) en Marken (2-0) daarentegen waren ronduit teleurstellend en ook volkomen onnodig. Vervolgens werd de wedstrijd tegen Noordwijk door de bond ongeldig verklaard. De mensen uit Noordwijk wisten te melden, dat het nieuwe kunstgrasveld waarop gespeeld was, niet was gecertificeerd. (Waar kwam die wijsheid vandaan?) Onze hoofd opleidingen noch onze consul waren hiervan op de hoogte en bovendien zijn er vorig jaar en ook dit jaar vele wedstrij den gespeeld door jeugd- en zaterdagteams en zelfs een wed strijd van Jong Ajax werd vorig jaar op dit veld afgewerkt. En nu was Ajax - Noordwijk ineens niet regulair meer? Hoe het ook zij, de KNVB besliste, dat de wedstrijd moest worden overgespeeld. Dat is inmiddels gebeurd en het recht heeft uiteindelijk gezege vierd, want opnieuw won Ajax, deze keer met 2-1 en ditmaal op het kunstgrasveld, dat wel in orde was bevonden. Dit in verband met de thuiswedstrijd van onze A 1 junioren, waardoor het hoofdveld niet beschikbaar was. Met 18 punten uit 13 wedstrijden staan we er voorlopig in ieder geval behoorlijk bij. Wim Heisterkamp IN MEMORIAM BERTUS HOOGERMAN Helaas bereikte ons het droevige bericht dat voormalig doelman Bertus Hoogerman vrijdag 19 november j.l. op 66 jarige leeftijd is overleden. Bertus debuteerde in ons eerste elftal met de bekerwedstrijd tegen Storm vogels op 16 september 1956 en nam afscheid op 2 mei 1965 na de thuis wedstrijd tegen s.c. Enschede. In de tussenliggende negen jaar speelde hij 214 wedstrijden in Ajax 1 waarvan 176 competitieduels. Voor altijd zal zijn naam verbonden blijven aan de wedstrijd tegen Feyenoord op 28 augustus 1960 in Rotterdam. Niet alleen om de uitslag (4-9) maar vooral vanwege het gerucht dat hij de wedstrijd noodgedwongen speelde met de contactlenzen van zijn schoonmoeder. Door zijn lidmaatschap van Lucky Ajax en het bezoeken van alle thuiswedstrijden van ons eerste elftal bleef Bertus tot aan het einde van zijn leven Ajacied in hart en nieren. Bertus,bedankt voor alles. WIE IS WIE? Naam: Henk Buskermolen Leeftijd: 79 Beroep: uiteraard gepensioneerd Bij Ajax vanaf: in verschillende periodes: 1942-1944, 1969-1973 en 1990 tot heden Hoe en wanneer ben je bij Ajax terechtgekomen Na een oefenwedstrijd en goedgekeurd te zijn door de ballotage commissie mocht ik bij Ajax in 1942 beginnen als 'midvoor' in de Al. De oorlogstijd verhinderde dat ik mijzelf verder kon ontwikkelen. Verder niet meer gevoetbald? Alleen nog maar een aantal wedstrijden bij V.V.G.A in 'de Meer'. En toen? Vanaf 1963 ben ik trainer geweest van een aantal clubs zoals Ajax, Huizen,Aalsmeer, Zuidvogels en Uithoorn. Daar heb ik als trainer afscheid genomen. Wat trainde je bij Ajax? Veel jeugd en amateur elftallen.Teveel om op te noemen. Ik was er iedere avond. Sinds wanneer ben je trainer van de Ajax-veteranen geworden? Vanaf 1990 na een telefoontje van Hennie Henrichs.Ajax zocht een trainer voor het 3de en 4de elftal bij de amateurs. Daar speelden een aantal jongens die ik ook 20 jaar eerder in de jeugd had getraind. De spelers trainen lx per week en spelen nu in de KNVB Hoofdklasse West 1. Men mag dit best serieus noemen. Maak je bij het veteranenvoetbal wel eens grappige voorvallen mee? Uit bij Real Sranang stonden we een keer met 0-1 voor.Aan het einde liet de scheidsrechter wel 20 minuten doorspelen. Bleek dat de man geen horloge bij zich had maar een chronometer die hij stopzette bij iedere spelonderbreking. Wat bedoelt Ed Lefeber toch met die 'Zweedse gymnastiekoefening' die je maar niet wil afschaffen? Van die 'Zweedese gymnastiekoefening' weet ik echt niets. Noem ze maar 'Michelsiaanse' oefeningen. Wie wil je uitnodigen voor de volgende 'wie is wie' en waarom? Jos Geijsel, inspanningsfysioloog bij Ajax. Op zijn gebied is hij inte ressant en zeer deskundig. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2004 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 5