'Reizen en Ajax gaan onverbrekelijk samen' Er is meer dan alleen de zaterdag 1 Nieuw ledenraadslid Arend de Roever: Op de Algemene (najaars) Ledenvergadering van 16 november 2004 werd Arend de Roever (56) gekozen tot nieuw lid van de ledenraad. Een kennismaking. Natuurlijk allereerst gefeliciteerd met je benoeming.Waarom heb je je kandidaat gesteld? Vooral vanwege mijn langdurige betrokkenheid bij de club en er kwam een plaats vrij door het vertrek van Donald Feldmann. Hoe keek je naar de ledenraad vóór je benoeming? Als een goede doorsnee verte genwoordiging van alle leden in de vereniging. Welke inbreng denk je te hebben in de ledenraad? Dat kan ik nu nog lastig inschat ten omdat ik er nog te weinig van weet.Wel heb ik veel com merciële expertise in het bedrijfsleven.Als onafhankelijk interim-manager en consultant ben ik daar nog steeds werkzaam in. Die kennis zou best eens van pas kunnen komen. Hoe ben je ooit bij Ajax verzeild geraakt? Als beginnend reisorganisatie mocht ik vanaf 1985 de reizen van Ajax organiseren en daar door heel veel wel en weinig wee meegemaakt. Wat is voor jou het Ajax-gevoel? Dat is moeilijk uit te leggen zon der in clichés te vervallen.Als ons eerste elftal verliest kan ik heus wel slapen.Verliezen is zo oud als het spelletje zelf. Ik heb een algemene belangstelling voor sport als belangrijk onderdeel van de inrichting van onze totale samenleving.Ajax is daarbij een lichtend voorbeeld. Nog gevoetbald? Ja, mijn hele jeugd bij SZC '58 en later in Zeeburgia. Mijn talenten waren op een dusdanig niveau dat ik altijd wèl wist waar de bal naar toe moest maar mijn voeten mij altijd in de steek lieten. Som migen die dit lezen zullen dat wel herkennen. Hobby's? Ik ben historicus en alszodanig verbonden aan een onderzoeks- cluster van de Universiteit Lei den. Ik doe onderzoek naar san delbomen en bestudeer hun waarde voor de economische ontwikkelingen in Zuidoost-Azië. In zeker zin zou je dit een hobby kunnen noemen. Het is alleen lastig dat die bomen alleen maar in Timor groeien. Wat hebben 'reizen'en 'Ajax'met elkaar te maken? Heel veel. Dat gaat onverbreke lijk samen. De internationalise ring van het voetbal is net begon nen. De grote tijden van Ajax medio jaren 90 waren uiteraard een hoogtepunt. Op één dag 75 chartervliegtuigen organise ren naar Wenen en Rome kan eigenlijk niet. Maar 'kan niet' stond toen niet in ons woorden boek. Wil je verder nog iets kwijt? Dat de goede tijden van Ajax, eigenlijk in 1985 mijn eerste grote klant, uiteindelijk hebben geleid tot de enorme groei van mijn bedrijf. Na de verkoop en fusie in 1996 is hieruit mede ATP The Advanced Travel Partner ontstaan, die thans als partner tot en met 2009 aan Ajax is ver bonden. Ik ben de club veel dank verschuldigd, de prestaties van het 1e elftal daar zijn zeker debet aan geweest. Tijn Middendorp Tijdens de laatste Algemene (naj'aars) Ledenvergadering van 16 november stromen naar de seniorenafdeling is het noodzakelij'k door scouting spelers j'.l. sprak bestuurslid Klaas Nuninga onder meer z'n waardering uit voor de van buiten te halen om toch het hoge niveau te continueren. prestaties van de zaterdag 1.Volkomen terecht,maar op zaterdagmiddag Het derde elftal en de veteranen bestaan traditie getrouw uit de wat oudere zij'n nog meer elftallen van Aj'ax actief zoals de zaterdag 2 en 3 plus de vete- spelers die al j'aren lid van Aj'ax zijn. Zij* weten precies hoe de vereniging in ranen. elkaar zit. Een aantal zijn in aanmerking gekomen voor bepaalde functies binnen de club als trainer,teammanager,ledenraadslid of zelfs bestuurslid. Al jaren lang werken een aantal mensen op de Toekomst ontzettend hard Arie van Eijden,Hennie Henrichs en Ed Lefeber zijn daar prima voorbeel- om de senioren afdeling een professionele uitstraling te geven zoals dat bij den van.Zo valt op te maken dat zowel het betaalde voetbal als het jeugd- Ajax hoort. Omdat de zaterdag 1 in de hoofdklasse speelt is het van groot voetbal onlosmakelij'k aan elkaar zij'n verbonden met de zaterdagamateurs belang dat er in het tweede elftal,dat uitkomt in de reserve hoofdklasse, van waaruit nieuw kader kan komen. spelers worden opgeleid die op termijn probleemloos kunnen worden inge- Natuurlijk begrijp ik heus wel waar de seniorenafdeling bij Ajax op de kaart past bij het eerste team. Het vorig seizoen is mede door de inbreng van staat, al heb ik wel eens het idee dat sommigen niet genoeg onderkennen deze spelers de zaterdag 1 er in geslaagd zich te handhaven in de hoogste welk belang het amateurvoetbal voor Ajax heeft. afdeling van het zaterdagvoetbal. Omdat er helaas geen jeugdspelers door- Cees Boot 4 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 20 04

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 4