'In al die jaren waren er nauwelijks dieptepunten' Cor van Eijden stopt na 27 jaar als jeugdleider Elftal Hij is 55 jaar, directeur van de Globe Reisbureaugroep en was 27 jaar lang jeugdleider. Helaas kon hij het niet meer verenigen met z'n intensieve baan en is er dus mee gestopt. Een afscheidsgesprek met Cor van Eijden Hoe ben je jeugdleider geworden? 'Omdat André Kraan, toenmalig bestuurslid, mij dat vroeg. Ik zag het als een leuke uitdaging, ondanks het feit dat ik daardoor zelf met voetballen moest stop pen'. Hoe kijk je terug op 27 jaar jeugd leiderschap? 'De gehele periode ben ik leider geweest van de B junioren: 10 jaar de B2 en 17 jaar de BI. Met als trainers Dick de Groot, Herman Bormann, Spitz Kohn, Henny de Regt,Jan Olde Riekerink, Heini Otto, Co Jager en het meest recent Wim Kwakman. Met iedereen heb ik het heel ple zierig gehad. En er waren nauwe lijks dieptepunten. Met Dick de Groot leidde het zelfs tot een hechte vriendschap. Het echte hoogtepunt is het kam pioenschap van Nederland met de B2 junioren. Onze BI deed toen mee aan de A juniorencompetitie. Wij werden districtskampioen en in een toernooi werd gestreden om het landkampioenschap. De finale was uiteindelijk tussen ons en PSV BI in Eindhoven.Wij won nen na strafschoppen.' Hoe leuk is het om jeugdleider te zijn? 'Wat mij eraan bevalt is het con tact met jeugd en dat je een bij drage kan leveren aan hun ont wikkeling als voetballer en hopelijk ook als mens.Wat ik altijd weer vervelend vond, waren de jaarlijkse gesprekken met jon gens die weg moesten. Ook al zijn we een opleiding, het blijft nooit leuk om jongens te moeten meedelen dat ze niet langer goed genoeg zijn voor Ajax'. In welke zin is het jeugdleiderschap veranderd in de loop der tijd? 'De jeugdopleiding is steeds pro fessioneler geworden.Toen ik begon ging je - behoudens bij standaardelftallen - als leider alleen met een elftal op pad.Je was op de wedstrijddagen leider, verzorger en coach ineen. Nu zit je naast de trainer en een ver zorger in de dug-out.Technisch gezien heeft de trainer alle ver antwoordelijkheid. De leider is veel meer contact persoon cq. vertrouwenspersoon en aanspreekpunt voor spelers en ouders.' Op welke wijze blijf je nu voor Ajax actief? 'Ik blijf coördinator voor de lei ders oftewel teammanagers en zal in overleg met Danny Blind en Klaas Nuninga nieuwe leiders werven en begeleiden.Verder ben ik nog lid van de Ledenraad'. Klaas Vos IN MEMORIAM CO GREEP Op 17 augustus j.l. overleed de heer Prof. Dr.J.C. Greep op 75 jarige leeftijd. Voor die Ajacieden die hem van dichtbij meemaakten was het chirurg Greep. Via een samenwerkingsverband van Ajax met het St. Lucas Ziekenhuis in 1964 werd hij benoemd tot coördinator. Co Greep was een persoonlijkheid. Een druk baasje,waar je veelal met medische zaken niet om heen kon. Samen met de toenmalige clubarts John Rolink werden er goede afspraken gemaakt met het St. Lucas Ziekenhuis ten gunste van Ajax.Vanwege zijn nevenfuncties in allerlei medische zaken was het niet alleen Ajax wat zijn aandacht opeiste. Bij zijn verhuizing naar Maastricht werd zijn functie als coördinator in 1975 beëindigd. Werkzaam als chirurg bij het Streekziekenhuis St.Annadal werd dat door zijn enthousiaste leiding uiteindelijk een onderdeel van het Academisch Zieken huis Maastricht.Als dank werd hem de Koninklijke onderscheiding als Ridder van Oranje Nassau toegekend. Co was in de omgang een aangenaam mens. In de elf jaar bij Ajax hebben wij hem leren kennen als een gedreven man en een uitstekend chirurg. Co, bedankt voor wat je ook voor jou Ajax hebt gedaan. André Kraan Indeling trainers en teammanagers jeugdopleiding seizoen 2004-2005 Trainer Teammanager AI Danny Blind Ass. Dick de Groot Rolf Grootenboer A2 Henny de Regt Teun Bogaard BI Maarten Stekelenburg Rob Kalse B2 Robin Pronk Hans Erik Muller CI Wim Kwakman Herman Arendse C2 Arnold Mühren Frits Andriese DI Heini Otto Herman Pinkster D2 Sonny Silooy Rob Stol D3 Simon Tahamata Joop van Nielen EI Patric Ladru Henk van Teunenbroek E2 Arnold Mühren Simon Tahamata Peter van der Hengst E3 Brian Roy Martin Wiggemansen FI Dennis de Haan Joop Leeuwendaal Coördinator Teammanagers Cor van Eijden Mental Coach Jeugd Dick de Groot Haarlem Jeugdopleiding Edmund Claus AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 6