Moeizame start eerste elftal Zaterdagvoetbal Competitie Helaas bleek onze deelname aan de strijd om de Amstel Cup van korte duur te zijn door in de eerste ronde een 0-3 nederlaag op te lopen tegen de profs van FC Zwolle. De 'winst' was wel dat de ploeg een erva ring rijker was. Bij de eerste wedstrijd voor de competitie tegen Hoek kreeg de ploeg opnieuw met 0-3 klop. Dit maal was de tegenstand van onze zijde evenwel heel wat minder. Er was geen strijd, de combinaties liepen niet en defensief lieten we nogal wat steken vallen. Thuis tegen Heerjansdam was dat allemaal veel beter. Met name in de eerste helft speelde Ajax goed en mag het zichzelf alleen kwalijk nemen, dat het geen gro tere afstand nam. Nu scoorde Ajax maar twee maal.Vanaf het moment dat Heerjansdam op slag van rust via een lucky goal tot 2-1 terugkwam, sloop er toch weer onrust in het elftal dat in tweede helft leidde dat ook tot de gelijk- maker.'Gelukkig' werd de zege echter kort voor tijd toch veilig gesteld (3-2) In en tegen Lisse beet onze ploeg lelijk in het zand. Bij een jammerlijke handsbal na twintig minuten moest Ajax met tien man verder. Lisse scoorde uit de toegekende strafschop l-0.Tot de rust kon Ajax de Lissenaren nog aardig bijbenen. Daarna werd 'de man meer' situatie door Lisse bijzonder goed uitgespeeld waar door Ajax veel minder gelegen heid had hun spel te spelen.Via 3-0 en 3-1 werd de eindstand uit eindelijk 5-1. Laten we hopen dat we in de volgende wedstrijden de draad weer kunnen oppakken. Wim Heisterkamp IN MEMORIAM LUC SACKSIONI Op 25 juli j.l. is ons lid Luc Sacksioni op 86 jarige leeftijd overleden. Luc werd lid van Ajax op 23 juni 1941 en bleef 63 jaar de club trouw.Als voet baller haalde hij als stopper spil diverse kampioenschappen met het 4e en 5e elftal. Zijn naam is vooral aan Ajax verbonden met de vroegere clubavonden en het assisteren van de clubavondcommissie met het inrichten van de prij- zentafel en het organiseren van de tombola bij de jaarlijkse kienavonden. Bovendien was Luc een zeer trouw bezoeker van de Bordjesclub. Bij de crematie op 31 juli j.l. op de Ooster Begraafplaats in Amsterdam hield André Kraan namens Ajax een afscheidsrede.Weer is de club een ras Ajacied armer geworden. Luc,bedankt voor alles. Tijn Middendorp WIE IS WIE? Leeftijd: Beroep: Ed Lefeber 42 Beroep: Adjunct Directeur Beleidszaken bij Ajax Bij Ajax vanaf: 1977 Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen Ik speelde als B-junior bij Voorland.Via een instuif op advies van Mark Vrolijk en Hans Duikersloot, twee klasgenoten op het VWO, die al bij Ajax speelden. Hoe zag je carrière er uit Als linksbuiten vanaf de B-junioren in bijna alle elftallen gespeeld, behalve in de Al en het eerste. Eén keer zelfs in Ajax 2. Doordat ik een keer aardig speelde dacht Tonny Bruins Slot een voor hem onbekend talent bij Ajax te zien. Leider Cas Harms kon hem geruststellen. En als vrijwilliger? Een aantal jaren leider van de D2, één jaar bij de Al en enige tijd lid van de Ledenraad waar ik de zakelijke kant van Ajax ontdekte en steeds meer het gevoel en de wil kreeg om daar te gaan wer ken. Wat doe je nu bij Ajax als professional? Beleidsontwikkeling, het introduceren van nieuwe systemen voor zaken als kaartverkoop en relatiebeheer en het aansturen van de afdeling Automatisering. Ook ben ik verantwoordelijk voor de wedstrijdorganisatie en de contacten met KNVB, UEFA en ArenaA. In welke mate ben je nog betrokken bij het jeugdvoetbal? Als voormalig jeugdleider kijk ik graag naar jeugdvoetbal maar ook naar de veteranen.Als het lijf het toelaat probeer ik nog wel eens mee te trainen. Zie jij nog cultuurverschillen tussen 'de Toekomst' en 'de Overkant'? Ik kijk liever naar wat ons bindt: een topsportcultuur, die gepaard gaat met een kritische houding die elkaar scherp houdt en een gezonde arrogantie, dit alles met één doel: winnen! Wie wil je uitnodigen voor de volgende 'wie is wie' en waarom? Henk Buskermolen, omdat iemand op zijn leeftijd nog zo fit en fanatiek is en hij die 'Zweedse gymnastiekoefening' maar niet wil afschaffen. Tijn Middendorp 5 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 5