Gastgezin bij Ajax Dus weg vrijheid? Gideon de Graaf Van links naar rechts: Zoon Arnoud,Tom de Mul, Meta en Leo, dochter Annemarie en hebben Kees Zwamborn en Jur Ronner mijn vrouw Meta zover gekregen Tom de Mul (18) en Gideon de Graaf (18) in huis te nemen. Waarom twee tegelijk? Meta vond dat twee beter zou zijn dan één 'want dan hebben zo nog iets aan elkaar'. Waar moet een gastgezin aan vol doen? Aan gezinswarmte, dat de jon gens zich in ieder geval thuis voe- len.Van belang is ook dat ze behandeld worden alsof het je eigen kinderen zijn en ze helpt bij het proces van volwassen wor den en ze ook leren beseffen dat ze bij Ajax een unieke kans krij gen waarbij meer dan gemid delde inspanning voor nodig is. Heeft het nog invloed op het gezin gehad? Nee, onze eigen twee kinderen, Arnoud en Annemarie, waren al het huis uit. Nee, dat is zwaar overdreven. Het is leuk om te zien dat de jongens, als ware het je eigen kinderen, in ieder opzicht vooruitgang boeken. Cultuurverschillen? Nee, want beide jongens komen uit België waarbij Gideon zelfs Nederlandse ouders heeft. Het wennen aan de open communica tie zoals als wij dat gewend zijn heeft bij Tom wel wat langer geduurd. Nog andere problemen? Niet echt. Kijk, er is overal wel eens wat. Soms ben je geneigd van de 'gastkinderen' meer te accepteren dan wat je van je eigen kinderen zou doen. Wat is voor jullie het belangrijkste? Dat je merkt, dat de jongens zich thuis voelen, dat je ze door invloed van de trainingen zowel lichamelijk als geestelijk ziet groeien. Hoe verloopt de communicatie met Ajax? Dat loopt primair via Jur Ronner maar ook met Danny Blind. Communicatie omtrent alle details van de jongens is van zeer groot belang voor een evenwich tige begeleiding. Nog wel contacten met andere gastgezinnen? Een keer per jaar hebben we een diner met elkaar en er is een dag op de Toekomst waar een wed strijd wordt gespeeld tussen de gastouders en gastspelers. Wanneer zijn jullie tevreden? Als al onze inspanningen uitein delijk tot gevolg hebben dat zij succesvol voor de club zijn. Tijn Middendorp Binnen de jeugdopleiding van Ajax speelt het gastgezin een belangrijke rol voor jeugd spelers die ver van Amsterdam of uit het buitenland afkomstig zijn. Leo en Meta van Asselen uit Vinkenveen zijn een van de vijf tien gastgezinnen die Ajax momenteel heeft. Leo:'Het belangrijkste is dat de jongens "gezinswarmte" voelen' Hoe zijn jullie gastgezin worden? Met een aantal vrienden volgden wij met grote interesse de jeugdopleiding van Ajax en dan met name het elftal van Dick de Groot.Voor zijn vrienden en fans, dat bij intimi bekend staat als 'het syndicaat Le Grand', gaf hij altijd aan het einde van het seizoen een feestje. Op zo'n partijtje, nu drie jaar geleden, 4 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 4