'De jongens moeten naar school en mogen naar Ajax' Van de redactie Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding Jur Ronner Ajax Clubnieuws 1e Jaargang nummer 5 september/oktober 2004 Inhoud 2 Van de redactie Jur Ronner: 'De jongens moeten naar school en mogen naar Ajax' 3 Van de voorzitter 4 Gastgezin bij Ajax 5 Zaterdagvoetbal Wie is wie? In Memoriam Luc Sacksioni 6 Cor van Eijden stopt na 27 jaar jeugdleider Indeling trainers en teammanagers jeugdopleiding In Memoriam Co Greep 7 Verslag Ledenraadsvergade ring d.d. 7 september 2004 Resultaten Lucky Ajax in 2004 8 Wim Schoevaart eregast bij UEFA in Monaco Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Klaas Vos,Tijn Middendorp (eindredacteur) Redactieadres:Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (de Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan (Ajax Intern) Foto's: Louis van de Vuurst, Yvonne Boerma en UEFA Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Productie:Jessica van Pijkeren (Ajax Marketing) Druk: PlantijnCasparie Amsterdam Mogelijk zal het u niet zo opgevallen zijn maar bij iedere uitgave van het club nieuws wordt geprobeerd een bepaald thema naar voren te halen. Zo werd er begin dit jaar begonnen met het Zaterdagvoet bal en ging het via de Talenten- dagen en de successen aan het einde van het vorig seizoen naar de start van het nieuwe seizoen waar de successen momenteel hier en daar wisselvallig zijn. In dit clubnieuws krijgt de studie begeleiding dè aandacht die het verdient, waarbij coördinator Jur Ronner uitlegt wat er allemaal bij komt kijken om alles in goede banen te leiden. Zoals op iedere school zullen er altijd leerlingen zijn die in het begin wat achter blijven maar met wie het later nog best kan goedkomen. Zelfs mensen waarvan je het niet zou verwachten, zoals onze voorzit ter, bekent in zijn column op de MULO ook wat aanvangsproble- men te hebben gekend. De redactie is inmiddels uit gebreid met Klaas Vos die zich bereid verklaard heeft om ons te komen versterken, waarbij hij met name het jeugdvoetbal voor z'n rekening zal nemen. Dus heren jeugdtrainers en team managers, ook jullie jeugdteam kan in het Clubnieuws komen! Tijn Middendorp Vier avonden per week trai nen en dan ook nog tijd vin den om je huiswerk te maken was al lang geleden voor de meeste jeugdspelers een onmo gelijke opgave. Het kon niet anders of het één ging ten koste van het ander met alle gevolgen van dien. De studiebegeleiding van 1977, toen het allemaal begon met professionele mensen uit het onderwijs en het maat schappelijk werk zoals Eric Fischer, Jaap en Ton Tielenburg, Dick Karremans en coördinator Ikey Waas, verkeerde in een soort van pioniersfase, waarbij niemand eigenlijk precies wist waar het allemaal op uit zou draaien. Zo nieuw was het. Ook voor Ajax. In ieder geval was men er al vrij snel van overtuigd dat begeleiding als een 'continuing story' moest worden beschouwd. 61 scholen 'En wel een waarvan het einde niet in zicht is' zo concludeerde de commissie in 1982. Een meer dan juiste conclusie want anno 2004 is de situatie niet anders. 'Toch uniek dat Ajax toen al het lef heeft gehad in dit project te willen investeren' zegt Jur Ron ner (56). De huidige coördinator van de Studie- en Begeleidings commissie nam in 1999 het stokje over van Ikey Waas en is nu full time bij Ajax werkzaam. 'Natuurlijk staat de school cen traal bij jongens die in Ajax voet ballen en leerplichtig zijn' zegt Jur.'Voorop staat dat de jongen naar school moet en naar Ajax mag. Omdat bij Ajax in de mid dag wordt getraind hebben we de gunst van de school nodig om de jongens tijdens schooltijd op de Toekomst te hebben. Uiteraard worden ouders van spelers daarvan op de hoogte gesteld tijdens een ouderavond. Als eenmaal de keuze voor een school is gemaakt moet de jon gen onmiddellijk zeggen dat hij bij Ajax voetbalt en dat hij daar Gebruik voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl 2 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 2