Het 'grijze gebouw' op de Toekomst Hein Blocks onderscheiden - J Vermeer (18) werd het vorig seizoen kampioen met de Al, speelde 25 wedstrijden en werd in 2003 verkozen tot Jeugdspeler van het Jaar. Het gaat gelukkig weer goed met Herman Bosschieter. Medio juni moest hij plotseling met spoed een open hartoperatie ondergaan. Inmiddels is hij al weer aardig op de been, Velen van u zullen zich afvra gen: waar gaat dit over? Welnu, het gaat over het gebouw aan de rechterkant bij het begin van het sportpark. Dit gebouw is er neergezet in het 2000, dus ongeveer 4 jaar na oplevering van het sportpark aan Ajax. Weinig opslagruimte De behoefte om een onderko men neer te zetten ten behoeve van het facilitair personeel was groot. Ruimte, om machines zoals tractoren, maaimachines en andere zaken te huisvesten, was slechts in beperkte mate aanwe- zig.Alleen onder de grote tri bune was wel ruimte maar veel te klein, zodat een gedeelte van de machines ook in de nachte lijke uren buiten geparkeerd bleef. De opslagruimte voor kleding aan andere zaken bleek in het bestaande gebouw al gauw te beperkt en tijdens de bouw van de nieuwe loods ontstond het idee om er ook een wasruimte in aan te brengen. Door het perso neel zelf was onder de tribune een soort schaftruimte in elkaar getimmerd maar dat bleef behel pen. Onderhoud Redenen genoeg dus om een materieelloods neer te zetten. Zo ontstond er een prachtige ruimte waarin alle machines een plek hebben, is er een brug in geplaatst zodat het nodige onderhoud kan worden gepleegd en er is een kantoor voor de manager facilitaire zaken Jan Bak ker en zijn assistent Rene Entho ven. Er is een dagverblijf met keu kenblok, er is een doucheruimte en de reeds genoemde was ruimte waar de wedstrijdkleding van de jeugd- en amateur-afdeling gewassen en gedroogd wordt. Kort na oplevering is er in het gebouw een soort entresol geplaatst die inmiddels door het personeel zelf is dicht gebouwd zodat de voorraad kleding ook hier apart achter slot en grendel zit. Gerard Holsheimer Het heeft Hare Majesteit behaagd ons bestuurslid Hein Blocks te onderscheiden tot Officier in de orde van Oranje Nassau. Deze hoge koninklijke onderscheiding, die hij in aanwe zigheid van familie en vrienden, ontving uit handen van minister Zalm, werd hem verleend voor zijn maatschappelijke verdiensten, waaronder met name zijn inspan ningen voor het Joodse Rechts herstel dat leidde tot een akkoord in juni 2000 tussen de banken en de beurs enerzijds en het Centraal Joods Overleg en de Stichting Platform Israel ander zijds. De onderscheiding werd hem voorts verleend voor zijn vele maatschappelijke activiteiten in een lange reeks van jaren. Naast zijn werk als directeur van de Nederlandse Vereniging van Banken was en is Hein altijd bestuurlijk actief bij een groot aantal organisaties op het gebied van de gezondheidszorg, sport en cultuur.Van zijn huidige 'neven functies' is die bij Ajax in ieder geval voor ons de belangrijkste. Wij feliciteren Hein met deze onderscheiding, die wij ook als een prijs voor Ajax beschouwen. John Jaakke :oor mee! Word lid van de Supporters vereniging Ajax en be Beknopte Agenda (onder voorbehoud) Data vergaderingen Reünie van de Bordjesclub Ledenraad vrijdag 29 oktober dinsdag 7 september dinsdag 26 oktober Algemene (najaars) dinsdag 14 december Ledenvergadering dinsdag 16 november Bijeenkomst Jubilarissen zaterdag 2 oktober 8 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 8