Duo Penotti voor de spelers makkelijker kan worden om de volgende stap te maken. Dan is ook het traject van jeugdspeler naar profvoetbal ler beter te volgen. Eenmaal prof voetballer gebeurt er van alles met zo'n speler. Hij komt meer in de belangstelling en wordt vaak door mensen op een hoger podium geplaatst. Spelers hebben dan vaak moeite om dat allemaal te kunnen managen. Daar willen we echt meer aandacht aan gaan geven. Dan doen we, door uit de vereniging twee personen, Piet Bon en Dirk de Groot, daar op te zetten. Zij hebben ruime erva ring met onze clubcultuur maar kunnen dit werk niet doen zon der ondersteuning van mensen met een psychologische achter grond, die veelal meer theore tisch dan praktisch te werk gaan. Op deze wijze vullen praktijk en theorie elkaar goed aan'. Zorg 'Op deze manier van individuele begeleiding kunnen we mogelijk ook wat winst boeken bij spelers die moeite hebben om zich aan te passen aan de voetbalcultuur bij Ajax. Momenteel zie je een behoorlijke discrepantie tussen de huidige maatschappij waarin wij leven en onze voetbalcultuur. Voetbal is een teamsport en daar hoort discipline bij.Welk systeem je ook speelt, het vereist altijd discipline van de spelers om dat goed uit te voeren. De maat schappij van nu is inmiddels ver worden tot iets, waardoor spe lers zich moeilijker kunnen aanpassen aan de voetbalcultuur bij Ajax. Die tegenstrijdigheid maakt dat steeds moeilijker. Dus misschien dat individuele begelei ding ons daar iets bij kan helpen Teammanagers 'Jeugdleiders noemen we voor taan teammanagers omdat het gaat om het managen van een team, zoals David Endt dat al jaren doet bij het eerste elftal. Samen met Danny Blind, Cor van Eijden en Klaas Nuninga hebben wij ons verder zeer verdiept in begeleiding van de jeugdteams. Met als gevolg dat wij zowel trai ners als teammanagers aan jeugd- elftallen hebben gekoppeld op basis van specifieke kwaliteit en karakterstructuur. Ook hebben wij bij deze invulling rekening gehouden met de specifieke leef- tijdskenmerken van onze jeugd spelers. Dat er bij veranderingen meestal altijd onrust ontstaat is normaal. Na uitleg en toelichting aan alle betrokkenen werd het allemaal enthousiast en positief ontvangen, zoals ook de opvat ting dat trainers, teammanagers en organisatie 'slechts' middelen zijn om onze doelstellingen zo optimaal mogelijk te kunnen nastreven. Bij Ajax staat alles in dienst van het eerste elftal!' Tijn Middendorp VAN DE VOORZITTER Marco en Johnny worden de nieuwe boeg beelden van het Nederlandse voetbal. Daar mogen we als Ajax erg trots op zijn. Ze komen voort uit de Ajax-school en kennen het systeem dan ook als geen ander. Niet alleen op het veld, maar ook als coach. Ons tweede elf tal werd onder hun leiding kampioen en pakte de beker. Bovendien met zeer herkenbaar Ajax-voetbal. Dat belooft dus wat. Ze zijn samen ook het voorbeeld van hoe een goede mix van mensen kan uitwerken. Ze laten elkaar groeien en beter worden, zonder dat hun ego's elkaar in hun samenwerking in de weg zitten. Samen in een potje, èn goed smeerbaar, èn nog lekker ook. Trots, maar ook wel een beetje bedroefd.Ajax verliest immers twee kanjers, maar hopelijk niet voorgoed. Iemand zei eens 'goede dingen komen altijd op een slecht moment'. Dit is nu ook een beetje zo. Het nieuwe seizoen staat voor de deur en opeens valt er een belangrijk gat.Als u dit leest zal dat wel weer opgelost zijn, mede dankzij de wil en creatieve geest van de technische leiding. We moeten ook maar zo denken, dat het ook weer mogelijkheden aan anderen biedt, om een sprong te maken. 3 Dit nummer van Clubnieuws staat in het teken van het nieuwe sei zoen. Zullen we samen even vooruitkijken? Ik denk namelijk dat het mooi wordt. Hopelijk kunnen we de selectie van het eerste nagenoeg bij elkaar houden. Nieuwe aankopen zijn dus niet echt nodig, ook al omdat er zeer talentvolle jongeren in de coulissen klaarstaan. Ik was onlangs bij de oefenwedstrijd tegen Zuidvogels in Huizen en genoot daar van Urby Emanuelson (hij speelde de hele wedstrijd!), Hedwiges Maduro en Tom de Mul.Wat mij dan altijd weer opvalt is hoe ogen schijnlijk moeiteloos de jonge ren zich aanpassen en met flair spelen. Ik hoor dat ook de andere teams en begeleiding er klaar voor zijn. Ik merk aan mezelf ook dat ik weer de krie bels krijg.Van mij mag het nieuwe seizoen morgen begin nen. Ik wens spelers, trainers, begeleiders, verzorgers, ouders en u in ieder geval veel plezier en succes. JohnJaakke,Voorzitter Glunderende gezichten bij de kampioenswedstrijd van Jong Ajax tegen Jong PSV in Eindhoven. AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 3