'Alles staat in dienst van het eerste elftal' Van de redactie Technisch Directeur Louis van Gaal: Ajax Clubnieuws 1e Jaargang nummer 4 juli/augustus 2004 Inhoud 2 Van de redactie Technisch Directeur Louis van Gaal: 'Alles staat in dienst van het eerste elftal' 3 Van de voorzitter 4 Verslag Ledenraadsvergade ring d.d. 10 juni 2004 5 Zaterdagvoetbal Wie is wie? Jubilarissen 6 Talent van het jaar: Hedwiges Maduro Wedstrijd programma Ajax 1 7 Jong Ajax naar de Toekomst Lucky Ajax 8 Hein Blocks onderscheiden Agenda Het grijze gebouw op de Toekomst Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Tijn Middendorp (eindredacteur) Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten: Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal),Wim Heisterkamp (Zaterdagvoetbal), Gerard Holsheimer (De Toekomst), Dick Schoenaker (Lucky Ajax),André Kraan (Ajax Intern) Foto's: Louis van de Vuurst, Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Productie:Jessica van Pijkeren (Ajax Marketing) Druk: PlantijnCasparie Amsterdam De overstap van Marco van Basten en John van 't Schip naar het Nederlands Elftal wordt door voorzitter John Jaakke in z'n column al ruimschoots aan de orde gesteld,dus kunnen wij op deze plaats volstaan beide Ajacie- den veel succes en al het goede toe te wensen met hun nieuwe trainersloopbaan. Dat de jeugdopleiding bij Ajax erg succesvol bezig is, blijkt niet alleen uit de successen van het afgelopen seizoen, maar ook, dat maar liefst vijf spelers uit de Al selectie van Danny Blind in aan merking zijn gekomen voor een contract. Speler van het Jaar, Hedwiges Maduro en Urby Ema- nuelson mochten zelfs, samen met Rasmus Lindgren van Jong Ajax, in de voorbereiding stage lopen bij de A-selectie van Ronald Koeman.Andere spelers die in aanmerking kwamen voor een contract zijn Richard Tiber- kanine, Kenneth Vermeer en Stanley Aboraa. Complimenten aan onze Hoofd Opleidingen Danny Blind en iedereen die aan dit succes hebben bijgedragen zijn hierbij zeker op z'n plaats. Niet alleen het betaalde voetbal maar ook de jeugd en het ama teurvoetbal zal in de voorberei ding op weg naar de start van het nieuwe seizoen niets nalaten om goed mogelijk voorbereid uit de startblokken te schieten. Want uiteindelijk staan alle tel lers weer op NUL! Tijn Middendorp Al enige tijd geleden, tijdens de Algemene Ledenraadsver gadering van 18 mei, presen teerde Louis van Gaal zijn 'Tech nisch Beleidsplan 2004 - 2007' voor de komende jaren en de aanpassingen die daarvoor nodig zijn. Doorstroming 'De belangrijkste doelstelling is dat er ieder jaar in plaats van anderhalve jeugdspeler twee jeugdspelers uit onze eigen oplei ding doorstromen naar het eer ste elftal' zegt Louis van Gaal.'En met doorstromen bedoel ik, dat hij minimaal tussen de 40 en 50% van de wedstrijden per seizoen actief is in het eerste elftal en niet af en toe een keer meespeelt. Die doorstroming is echt heel belang rijk omdat statistisch is gebleken dat spelers uit de eigen opleiding langer bij de club blijven en ook het meeste rendement hebben dan spelers die zijn gekocht'. 'Een andere belangrijke doelstel ling is 'het winnen op ieder niveau'. Dus ook de F-jes en E-tjes! Voorheen werd dat mis schien wat minder belangrijk gevonden. Nu niet en zeker niet als je speelt met uitgeselecteerde jeugd in een onderscheidende speelstijl: aanvallend, creatief, maar vooral initiatiefrijk, voetbal op basis van technische en tacti sche vaardigheden, waarbij de wil om te winnen een voorname rol speelt'. Individuele begeleiding 'De verhuizing van Jong Ajax naar de Toekomst is een aanpassing die direct het gevolg is van de visie, dat het elftal, weliswaar als eindstation, maar wel degelijk een belangrijk onderdeel is van de totale jeugdopleiding. Op deze wijze zit de hele opleiding op één locatie met als gevolg een betere communicatie, waardoor het vervolg op pagina 3 Gebruik voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl 2 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2 004

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 2