De zaterdag 2 en 3. Veteranen kampioen! zaterdagvoetbal De zaterdag 2 onder leiding van trainer Cees Boot en elftalleider Dolf van Zoest neemt in het zaterdaggebeuren een wel speci ale plaats in. Het speelt in de hoogste reserveklasse,dat wil zeggen dat de ploeg niet kan promoveren. Ook dit jaar deed de ploeg weer mee in de top van zijn afdeling, al gebiedt de eerlijk heid te zeggen, dat Spakenburg 2 op afstand kampioen werd.Als excuus mag de leiding van dit team aanvoeren, dat zij dit jaar door erg veel blessures wel erg veel spelers heeft moeten afstaan aan de zaterdag 1 dientengevolge nogal wat punten heeft ver speeld. Het team eindigde eervol op een gedeelde 2e plaats, samen met Zuidvogels. De zaterdag 3, eveneens getraind door Cees Boot en bijgestaan door de leiders Frans Grooten- boer en Edwin Oostenbrink bleef steken op de 5e plaats in de competitie, kan eveneens niet promoveren, omdat zij anders in dezelfde afdeling zouden uitko men dan de zaterdag 2. Omdat er echter twee reserve eerste klassen is, behoeft dit team niet altijd de degens te kruisen met dezelfde tegenstanders, dit in tegenstelling tot de zaterdag 2. Tenslotte de veteranen die met trainer Henk Buskermolen een prima seizoen hebben gehad en tot het laatste moment hebben gestreden, samen met KSJB, om de titel. Uitgespeeld en met nog een wedstrijd te spelen door KSJB staat Ajax drie winstpunten en elf doelpunten voor. Dus toch nog een kampioen bij de Zater dag? Jawel, op doelsaldo dus Tot het volgende seizoen... Wim Heisterkamp WIE IS WIE? Naam: Patrick Ladru Leeftijd: 36 jaar Beroep: Trainer/coach bij Ajax en I.B.T. docent op de politie school in te Amsterdam. Bij Ajax vanaf: 1992 Hoe en wanneer ben je bij Ajax terechtgekomen Ik deed CIOS met het hoofdvak voetbal. Gerard van der Lem hielp mij daarbij.Ajax wilde in dat seizoen een nieuwe E2 starten. Daar werd ik toen voor gevraagd. Hoe ziet je sportieve carrière er uit? Als amateur op het hoogste niveau bij RCH gevoetbald. Door een zware knieblessure moest ik vroegtijdig stoppen. Waarom ben je juist trainer van de E1? Deze leeftijdsgroep kan in één jaar veel leren. De beleving is altijd heel hoog en je kan ze helemaal gek maken. Ik vind het nog steeds de leukste leeftijdsgroep. Volgens Herman Borman doe je veel werk in de schaduw van de vereni- ging.Wat bedoelt hij daarmee? Ik denk het vele werk in de onderbouw. Ieder seizoen moet er een nieuwe Fl komen, veel spelers in elke leeftijdsgroep komen stage lopen, en we moeten beoordelen wie er wel of niet door gaan. Dat betekent veel werk voor jeugdtrainers en scouting. Welke spelers heb je in de E-jeugd gehad die Ajax 1 hebben gehaald? Wesley Sneijder en Johnny Heitinga (beiden 2 jaar, in E2/EI) Nigel de Jong (helaas alleen in de El) Wie wil je uitnodigen voor de volgende "wie is wie"en waarom? Henk van Teunenbroek, omdat hij ongelooflijk veel betekent voor met name de onderbouw. Hij wordt, met alle respect, steeds ouder maar zijn spelers niet. Toch lopen de kinderen weg met hem weg. Hij weet altijd een per fecte balans te vinden tussen plezier maken en je best doen. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2004 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2004 | | pagina 5